dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar informatycki
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Wrocławice
    Kod pocztowy
    78-800
    Posty
    8

    Domyślnie Ciemno w mieszkaniu - kamienica

    Cześć,
    kupiłem mieszkanie w kamienicy. Głupio wybrałem. Do mieszkania prawie wcale nie dociera słońce. Oczywiście jest przez to straszliwie zimno. Dogrzewam się gazem, a wiecie ile to teraz kosztuje. Światło dociera tylko do okna w kuchni i to nie do samego okna tylko do wnęki okiennej.
    Myślałem, żeby na tej wnęce zamontować coś na kształt lustra, zeby odbijało chociaż trochę światła do pomieszczenia.
    No i pytania - czy macie jakiś pomysł co tam mogę zamontować? Lustro, folię aluminiową?
    Czy odbite światło da chociaż minimalne ciepło?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    minimalne - czyli na poziomie błędu pomiarowego.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Latem ( przy pełnym słońcu) gdy idziesz ocienioną ulicą i wejdziesz w blask słońca odbitego od dużego okna, to da się oczuć ciepło. Jest to subiektywne, lecz zauważalne. Sam byłem zdziwiony efektem. Spróbuj od poniklowanej blachy, takiej jak w suszarkach fotograficznych. Stosunkowo lekka i łatwiejsza do experymentów od szkła=lustra. Potraktuj to jako experyment, bez wielkich nadziei.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar informatycki
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Wrocławice
    Kod pocztowy
    78-800
    Posty
    8

    Domyślnie Ciemne mieszkanie

    Cześć, mam ciemne mieszkanie. Światło wpada mi tylko do godziny 10 i to nie bezpośrednio do mieszkania, tylko pod kątem na wnękę okienną. Zastanawiam się czy są jakieś rozwiązania, żeby przekierować je do domu. Może lustra albo coś ala aluminium? Macie jakieś pomysły?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał informatycki Zobacz post
    Cześć, mam ciemne mieszkanie. Światło wpada mi tylko do godziny 10 i to nie bezpośrednio do mieszkania, tylko pod kątem na wnękę okienną. Zastanawiam się czy są jakieś rozwiązania, żeby przekierować je do domu. Może lustra albo coś ala aluminium? Macie jakieś pomysły?
    Gdyby to było mieszkanie na ostatnim piętrrze można byłoby pomyśleć o świetliku w dachu. Tani i łatwo by nie było, ale najlepszy efekt.
    Lustra czy inne odbijające powierzchnie powodowałyby nieprzyjemne refleksy i oślepiające odbicia wewnątrz pomieszczenia (to jednak trochę inna charakterystyka niż promienie słońca wpadające bezpośrednio). Dodatkowo trzeba byłoby przewidzieć czy nie będzie zagrożenia oślepiania mieszkańców innych lokali czy nawet sąsiednich budynków.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tworzenie kilku tematów o tym samym nie spowoduje, że nagle zmienia się prawa fizyki i pojawi się słońce w twoim mieszkaniu. Oczekujesz zę ktoś jednak napisze inaczej?

  7. #7

    Domyślnie

    Dołączę się, dając Ci wskazówkę - choć trochę nie na temat. Nie wiem jak rozwiązać problem ze światłem, od tego zacznę. U mnie jednak jest tak, że mamy mieszkanie na strony wschód i zachód. Połowa mieszkania jest więc ciemniejsza, bo ewentualnie latem gdy dzień jest dłuższy światło wieczorem tam dociera - ale też nie szałowo, bo obok jest wzgórze, las, bloki, itd. Ostatnie piętro, w dodatku na rogu. Do czego zmierzam - do grzyba, który każdej zimy pruł nam nerwy. Tylko nad oknami, ale konsekwentnie wracał pomimo wietrzenia i otwierania grzejników nawet gdy nas nie było.
    Sytuacja bardzo się poprawiła po kupieniu po 1 osuszacza (ale takiego prawdziwego, a nie kuleczki w pachnącym pudełeczku), a po 2 oczyszczacz powetrza. W efekcie mniej wietrzenia, niższe rachunki za ogrzewanie a powietrze lepsze.
    To tak na zapas radzę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony