dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Gładź na starą farbę?

    Witam.
    Czeka mnie remont pokoju w bloku, muszę ogarnąć stare ściany. Mam przykre doświadczenia z tego typu pracami, już jeden pokój remontowałem, niestety, dwa razy... Chodzi o wygładzenie ścian, nie muszą być proste. Czy mogę użyć gładzi na starą farbę, usuwając tylko jej luźne fragmenty? Poprzednio za cholerę nie mogłem starej farby zedrzeć, strasznie mocno się trzymała. Zagruntowałem więc, położyłem finish acryl-putz, znów zagruntowałem i pomalowałem. Wszystko wyglądało ok, ale po ponad miesiącu zauważyłem pęknięcia. Zacząłem skuwać w tym miejscu i gładź zaczęła odchodzić razem z tą farbą, która poprzednio tak mocno się trzymała podłoża. Musiałem zacząć wszystko od początku, poradzono mi Goldband i na to nową gładź. Od dwóch lat nic złego się z tym nie dzieje, ale ja dalej nie wiem co zrobiłem źle za pierwszym razem. Nie chcę powtórki przy kolejnym remoncie, chciałbym uniknąć błędów, a wiedzę w tym zakresie mam znikomą. Może użyłem złego gruntu przed gładzią (uniwersalny, nie głębokopenetrujący). Może za grubą warstwę gładzi położyłem (chciałem miejscami delikatnie chociaż podrównać ściany)? A może miał znaczenie termin przydatności samej gładzi, który był bliski końcowi? Co mogło dać taki fatalny efekt, czego unikać?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem robiłeś wszystko zgodnie ze sztuką. Zaznaczam, że jestem tylko amatorem, ale ja trochę "poprawiałem" właściwości acryl-putz-a dodając grunt. Tak, aby po wymieszaniu powstała konsystencja gęstej śmietanki. Zdecydowanie poprawia to przyczepność nawet do powierzchni pokrytej farbą. Proponuję wpierw zrobić mały test.

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    kluczowe jest odpowiednie przygotowanie podłoża – usunięcie luźno związanych, starych powłok malarskich, dokładne oczyszczenie i zagruntowanie ścian. Do gruntowania można wykorzystać grunt głęboko penetrujący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Grunt zwiąże pozostałości kurzu i inne zabrudzenia, zwiększy również przyczepność podłoża. Ubytki można natomiast uzupełnić gładzią Śnieżka Acryl-Putz ST10 Start, a następnie tą gładź wykorzystać do wygładzenia ścian, aplikując przynajmniej dwie warstwy wyrobu. Najlepiej wykonać najpierw test na niewielkim fragmencie ściany, aby sprawdzić efekt końcowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony