dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu - suszona sosna czy świeży świerk?

    Chciałbym uzyskać od Was jakąś poradę, jakie drewno będzie lepsze na konstrukcję do zadaszenia tarasu. Mam do wyboru świerk, raczej świeży, nieleżakowany, oraz sosnę z suszarni.

    Taras będzie wymiarów 6,5x3,8 przykręcony do ściany na kotwy, bez stałego zadaszenia, jedynie z rozsuwaną żaluzją na dachu. Więc obciążeń nie będzie.
    Chodzi mi właściwie tylko o poradę, jakie drewno zastosować. Wiem, że jest KVH i BSH, ale ze względu na koszty nie jestem tym zainteresowany.

    A, jak już ktoś pofatyguje się odpowiedzieć (za co z góry bardzo dziękuję) to mam jeszcze pytanie, jakie belki by zastosował - czy 14x14 wystarczą, czy jednak grubsze?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2

    Domyślnie

    Suszone zawsze lepsze od mokrego, które będzie się wyginać i pękać na dachu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony