dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    629

    Domyślnie Czujnik w skrzynce pocztowej

    Witam.

    Ktoś pochylał się nad zagadnieniem skrzynki pocztowej? Czym sygnalizujecie otrzymanie poczty?

    - może jakiś czujnik podczerwieni dwustanowym i pod wejście binarne. Ale może niekoniecznie złapać mniejsze karteczki.
    - Czujnik otwarcia wrzutki na listy... też dawał by fałszywych alarmów sporo.
    - albo wibracji? Ale to znów mała kartka niekoniecznie, przynajmniej zamknięcie tej wrzutki by dało sygnał... prawdopodobnie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Bariera na podczerwień. Przynajmniej 2 komplety na 1/4 skrytki powinny wykryć zarówno mała kartkę jak i list który niefortunnie spadł na narożnik.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Opiszę, jak to zrobiłem u siebie.
    Do wieczka skrzynki przykleiłem płaski magnes neodymowy, a do skrzynki zamocowałem kontaktron w takim miejscu, aby zwarcie kontaktronu następowało przy pełnym otwarciu wieczka. Kontaktron podpiąłem do dzwonka bezprzewodowego równolegle do przycisku dzwonka . Należy wybrać dzwonek bezprzewodowy w wersji na baterie dla przycisku dzwonkowego

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Tak teraz pomyślałem czy nie było by prostsze aby z boku skrzynki po prostu zamontować czyjnik ruchu.
    Osłona z góry aby nie reagował na otwarcie klapki i pierwsze wsunięcie czegokolwiek powodowało by nieginący alarm w postaci świecącej diody.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam w skrzynce zwykly kontraktron i dziala jak nalezy. Od kilku miesiecy uzywam i nigdy nie bylo falszywych alarmow.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Ciekawe jak karta kredytowa przysłana listem z banku, zareaguje na magnes neodymowy?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Mam okienko w skrzynce pocztowej...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    To nie wymaga zasilania tylko ruszenia sempiterny, a przecież ruch to zdrowie.

  9. #9

    Domyślnie

    Również zmagam się z tym tematem.
    Może jakaś dioda przymocowana do skrzynki by mnie ratowała. Dzwonek dzwoniący non-stop niekoniecznie.
    Jak to rozwiązać? Jaka dioda? Co powinno ją aktywować?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    629

    Domyślnie

    skłaniam się ku kontaktronowi i magnesikowi aby zmniejszyc ryzyko fałszywych alarmów...
    To rozwiązanie jest proste, tanie i dość niezawodne.
    System powiadamiania to już inna bajka, każdy ma jakiś swój własny prywatny. Albo i nie...wstawia dzwonek czy diodę.
    Ja to zrobię powiadomieniem na telefon.

    Już myślę o skomplikowaniu układu dokładając kolejny kontaktron do drzwiczek z mojej strony aby zrobić system całkowicie bezobsługowy... ale chyba braknie mi 1 wyjścia binarnego ...
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 11-03-2023 o 19:00

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie klapa skrzynki jest ciężka i nie dawałem magnesu. Żaden wiatr jej nie ruszyl.

    Ja mam powiadomienie na email, telefon i dzwonek.
    Jak wspomniałeś o kontraktronie do drzwiczek, to w sumie pomyślałem czy elektrozaczep nie byłby głupim pomyslem. Zawsze szukam kluczyka do tej skrzynki ������
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja ostatnio zamontowałem AXD 200 Satel-a jak ktoś podniesie wieczko zadziała czujnik na manipulatorze pojawia się na ekranie koperta i sobie mruga
    Wszystko dlatego, że odległość od bramki ze skrzynką do domu jest ok 800m. Napisałem tylko o tym , żeby niektórzy wiedzieli że nie wszyscy mają nieduże odległości do skrzynek pocztowych a jednak wiedza czy coś jest czy nie ma jest potrzebna tym bardziej że np, prowadzenie przewodów na taką odległość wiąże się z pewną inwestycją , a dodatkowo z dbałością o utrzymanie w sprawności
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	list-ikona-ikona-poczta.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	464203
    Oczywiście u mnie jest blisko, ale realizacja podobna
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    629

    Domyślnie

    800m... to rzeczywiście zrozumiałe. Ja mam 6m i problem z fakturami w terminie. Bo listonosze u mnie przychodzą po terminie w dodatku nikt z domowników nie kwapi się sprawdzić pocztę. A jak sprawdzamy to zwykle nic nie ma... i tak marnują się cenne minuty życia które wszyscy robią za karę.
    Powiadomienie jest dobre. Jedno z ważniejszych gadżetów do inteligentnego domu.
    Jeszcze zastanawiam się czy aby przypadkiem do powiadomienia nie dorzucić fotki z kamery tego wrzucającego.
    Jak ktoś będzie chciał zrobić psikusa... to może się przydać

    a z tym elektrozaczepem... to chytre. Zostało mi jedno wyjscie w aktorze...
    Ogólnie okazało się, że dla furtek i skrzynki pocztowej poszło masa wyjsc/wejść. NIgdy bym nie pomyslał.
    1 elektrozaczep furtka główna
    2 elektrozaczep furtka śmietnik (sygnał tylko w dniu wywozu o odpowiedniej godzinie)
    3 gniazdko zewnetrze
    4 moze ten elektrozaczep do skrzynki pocztowej

    1 kontaktron furtka glowna
    2 kontaktron furtka smietnik
    3 dzwonek do furtki
    4 otwieranie elektrozaczepu do furtki glownej
    5 kontaktron klapka skrzynki
    6 kontaktron drzwiczki skrzynki

    ... masakra.
    może jescze jakieś dodatkowe światło nad furtką. Ale to już okaże się, że trzeba całkiem sporą rozdzielnice na zewnątrz... bo 1x12 już pełniutka.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie poszło trochę mniej furtki do altany smietnikowej nie zamykam. Przyjeżdżają kiedy chcą, a na dodatek muszę im wystawiać poza altanę.

    Nie pomyślałem o kontraktronach do furtki.
    Ale dorobiłem sobie przycisk do otwierania furtki i bramy. Działa tylko wtedy gdy alarm jest rozbrojony.

    No i zrobiłem sobie podświetlany numer posesji. Fajna sprawa, już żaden dostawca jedzenia po zmierzchu nie ma problemu z namierzeniem domu
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ja ostatnio zamontowałem AXD 200 Satel-a jak ktoś podniesie wieczko zadziała czujnik na manipulatorze pojawia się na ekranie koperta i sobie mruga
    Wszystko dlatego, że odległość od bramki ze skrzynką do domu jest ok 800m. Napisałem tylko o tym , żeby niektórzy wiedzieli że nie wszyscy mają nieduże odległości do skrzynek pocztowych a jednak wiedza czy coś jest czy nie ma jest potrzebna tym bardziej że np, prowadzenie przewodów na taką odległość wiąże się z pewną inwestycją , a dodatkowo z dbałością o utrzymanie w sprawności
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	list-ikona-ikona-poczta.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	464203
    Oczywiście u mnie jest blisko, ale realizacja podobna
    Cześć, co trzeba mieć do tego po stronie domu? Ile czasu trzyma bateria?
    Też mam 100m do skrzynki, miałem jakieś rozwiązanie które nie integrowało się z niczym, wiecznie są rozładowane baterie...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Cześć, co trzeba mieć do tego po stronie domu? Ile czasu trzyma bateria?
    Też mam 100m do skrzynki, miałem jakieś rozwiązanie które nie integrowało się z niczym, wiecznie są rozładowane baterie...
    Po stronie domu trzeba mieć centralę Integra z obsługą Abax2 a bateria trzyma 2-3lata zasięg do 2,5km.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #17

    Domyślnie

    CityMatic, masz jeden ADX-200 czy dwa?
    Nie zajmują te kontaktrony dużo miejsca w skrzynce?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jede w skrzynce,,ale to zależy jaką sie ma skrzynkę
    Ostatnio widziałem nowości Satel-a to ten czujnik jest jeszcze mniejszy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Ja zrobiłem sobie kiedyś czujnik poczty z modułu LoraWAN.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09_20210618_172245.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	464236

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12_20210916_190953.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	464237

    Nie było to tanie rozwiązanie, bo wymagało bramki LoraWAN, ale za to działało na dużej odległości.

    Komunikacja przez TTN, po MQTT:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20_LoraWAN.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	464238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20_LoraWAN2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	464239  
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 14-03-2023 o 02:00

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Swoją drogą, czy nie miałeś dość alarmów od ulotek? Gdy mieszkałem w Warszawie, to każdego dnia wyjmowałem kilka jakieś.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony