dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pasy i smugi po malowaniu agregatem?!

    Witam, po malowaniu agregatem na ścianie wykonanej z płyt karton-gips pojawiły się pasy i smugi po malowaniu agregatem, jest to nowe budownictwo, zostały wykonane podwieszane sufity z płyt karton-gips, wszystko wyszpachlowane,wyszlifowane i zagruntowane i oraz pomalowane farbami z firmy greinplast, do malowania użyto Agregat malarski Wagner Control Pro 250 m. Sufit można malować nawet 7-8 razy, a i tak efekt jest taki sam. Dodatkowo dziwne jest to, że nawet po ponownej próbie, ale tym razem po wymalowaniu wałkiem to nawet widać jakiś tam pasy czy smugi. W internecie wyczytałem, że agregat może być walnięty i gubił ciśnienie i dlatego tak mogło wyjść. Czy jest to możliwe czy jednak na to może wpływać jeszcze coś innego ? Dodam jeszcze, że malowano metodą krzyżową
    Ostatnio edytowane przez andrzej1233 ; 10-03-2023 o 17:07

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Może to być jeszcze wina dyszy wylotowej, sprawdź sobie dysze z firmy Tresnar, może podmianka pomoże.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smolka

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Dzielnica
    Piaskówka
    Posty
    5

    Domyślnie

    Co to masz za agregat? Jaka dysza? Jakbys dał znać będe wdzięczny. Ja sie przymierzam do kupna agregatu Komatz gtech 3500 moze ktoś miał w rękach ten sprzęt i może coś powiedzieć na ten temat?

  4. #4

    Domyślnie

    malowaniu agregatem na ścianie wykonanej z płyt karton-gips. Jest to dość powszechne zjawisko, które może mieć wiele przyczyn.
    Jednym z możliwych powodów pojawienia się pasów i smug po malowaniu agregatem może być nieszczelność lub uszkodzenie agregatu malarskiego, co powoduje utratę ciśnienia i nieregularne rozprowadzenie farby na powierzchni ściany.
    password game

  5. #5

    Domyślnie

    Malowanie piwnicy i klatki schodowej farbą w sprayu. To już drugi projekt, w którym go używam i nie widziałem tego problemu poza tym, że ostatnio był na schodach. Farba po około 4 godzinach zachowuje linie w miejscach natryskiwania, mimo że nakładają się na siebie w około 30% i problem ten nie pojawiał się wcześniej. Po fakcie sprawdziłem ciśnienie na jakiejś omegle xender tekturze i nie zauważyłem żadnych problemów w strumieniu natrysku. Jest na to szansa.
    Ostatnio edytowane przez terinsuke ; 26-10-2023 o 15:32

  6. #6

    Domyślnie

    Te paski pochodzą z nierównomiernego nakładania się. Podczas rozpylania możesz także przechylać się lub chodzić na palcach, co oznacza ustawienie puszki pod kątem. W przypadku ponownego malowania nałóż drugą warstwę, aby zwiększyć krycie, a następnie nałóż warstwę orientacyjną, co oznacza zwiększenie odległości natryskiwania do 18 cali i nałóż lekką warstwę, prawie opylając farbę, gdy druga warstwa jest jeszcze mokra. https://19216811.cam/ https://1921681001.id/
    Ostatnio edytowane przez narmad78 ; 30-10-2023 o 15:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony