dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 136
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Poleciałeś po bandzie
    No to nie zrozumiałeś ironii.

    A wracając do pierwszego postu, kilka tygodni temu oglądałem oferty biura nieruchomości na południu Polski. Dowiedziałem się, że tanie domy są kupowane przez rodziny Ukraińskie. Te droższe (powyżej powiedzmy 200 tys) są poza ich zasięgiem, ponieważ nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej. Pozostały też domy nie zdatne do użytku, ruderki do remontu albo o naprawdę niskim standardzie. Byłem naprawdę zaskoczony, że wymiotło tanie oferty nawet z wiosek zabitych dechami, ale widocznie mnóstwo Ukraińców doszło do wniosku, że lepiej kupić na własność niż płacić za wynajem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z czego oni żyją na tych wioskach zabitych dechami? Sami informatycy na zdalnej?

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wioski są wokół miast i miasteczek, wystarczy mieć samochód, żeby dojechać. Drogi są dobre i niezatłoczone. Imigrantów jest mnóstwo choćby w sklepach. Wykonują oni głównie prace, których nie chcą wykonywać Polacy. Raczej nie słyszałem narzekań na imigrantów, jeśli już to próba wyłudzenia, np strzyżenia za darmo, bo "u nas jest wojna i mi się należy".
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wioski są wokół miast i miasteczek, wystarczy mieć samochód, żeby dojechać. Drogi są dobre i niezatłoczone. Imigrantów jest mnóstwo choćby w sklepach. Wykonują oni głównie prace, których nie chcą wykonywać Polacy. Raczej nie słyszałem narzekań na imigrantów, jeśli już to próba wyłudzenia, np strzyżenia za darmo, bo "u nas jest wojna i mi się należy".
    a jakie to są prace których nie chcą wykonywać Polacy? bo z czego wiem 20% Polaków pracuje za minimalną

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post
    a jakie to są prace których nie chcą wykonywać Polacy? bo z czego wiem 20% Polaków pracuje za minimalną
    Na czterech lekarzy, u których byłem trzech (czy raczej trzy, bo wszystkie były kobietami) mówiło z ewidentnie wschodnim akcentem. Czwarty był śniady i ewidentnie polski nie był jego ojczystym językiem.
    Na kasach w marketach też chyba już większość ma wschodni akcent.
    Budowlanka leży nie tylko dlatego, że kredyty drogie (bo wiele budów trwa na kredyt zaciągnięty wcześniej) - ale przez brak rąk do pracy bo panów z Ukrainy coraz mniej.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post
    a jakie to są prace których nie chcą wykonywać Polacy? bo z czego wiem 20% Polaków pracuje za minimalną
    Pytanie powinno brzmieć: jakie to są prace i za jakie pieniądze? Bo ja bym nie chciał podjąć pracy za 1/4 mojego obecnego wynagrodzenia, a byłaby to kwota grubo powyżej "minimalnej".
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post
    a jakie to są prace których nie chcą wykonywać Polacy? bo z czego wiem 20% Polaków pracuje za minimalną
    Hotelarstwo, większość pokojówek to Ukrainki, sadownictwo - to samo
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Hotelarstwo, większość pokojówek to Ukrainki, sadownictwo - to samo
    Bardzo ciekawe. Może Pan podać odnośnik do statystyk? Czy to tylko własne nie poparte niczym subiektywne tezy?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W trakcie roku 10-12 nocy śpię w hotelach (praktycznie za każdym razem inny). Trudno o inną pokojówkę, niż ze wschodnim akcentem.
    Trochę lektury:

    Polacy coraz rzadziej podejmują się pracy w sadownictwie, ogrodnictwie czy branży hotelarskiej, wrażliwej na pandemię. Właściciele hoteli mają duży problem z zatrudnieniem kucharzy, kelnerów i recepcjonistów, a presja płacowa rośnie.
    Ponad połowa pracodawców ma problem ze skompletowaniem hotelowej załogi. Aż 70 proc. hotelarzy wskazywało na trudności ze znalezieniem kucharzy, 62 proc. nie mogło sobie poradzić z zatrudnieniem kelnerów, 56 proc. borykało się z brakiem recepcjonistów, a co drugi hotel nie był w stanie zatrudnić wystarczającej liczby pracowników służby pięter.
    https://strefabiznesu.pl/firmy-zwaln...r/c10-15724510

    Pracownicy sezonowi potrzebni są również na południu Polski. Witryny sklepów i restauracji na Krupówkach obklejone są ogłoszeniami o pracę.

    - Braki są ogromne, rąk do pracy nie ma w ogóle, cała branża opiera się tutaj głównie na pracownikach sezonowych z Ukrainy. Polaków do pracy nie ma, nie wiem gdzie ci wszyscy ludzie uciekli - relacjonuje Łukasz Filipowicz z ośrodka Piano w Zakopanem.

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ncow-w-polsce/
    O tym, jak dbać o pracownika doskonale wie sadownik Marcin Lis, który przygotowuje się do jesiennych zbiorów jabłek.

    - Około 60-70 proc. procent kadry, którą zatrudniam powtarza się, chętnie wracają, staram się im zapewnić dobre warunki socjalne. Oni mają swoje gospodarstwa na Ukrainie i przyjeżdżają, kiedy u nich nie ma wytężonych prac. Albo przyjeżdżają ich żony dzieci, członkowie rodziny, którzy pracują w mieście i biorą urlop na zbiory - mówi Lis.

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ncow-w-polsce/

    Nawet 200 tysięcy Ukraińców rocznie podejmuje prace sezonowe w Polsce – mówi prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski. To w dużej mierze dzięki nim polscy sadownicy i ogrodnicy są konkurencyjni na rynkach międzynarodowych, bo Polacy niechętnie pracują przy zbiorach owoców. Od kilku lat obserwujemy napływ pracowników ze Wschodu.

    Letnie miesiące to okres zwiększonego zapotrzebowania na pracowników w sadach i na polach. Polacy niechętnie podejmują tego typu prace – wolą stałe zatrudnienie i wynagrodzenie. Dlatego sadownicy szukają pracowników za wschodnią granicą.
    https://www.wrp.pl/ukraincy-zapewnia...o-sadownictwa/
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-03-2023 o 16:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post
    Bardzo ciekawe. Może Pan podać odnośnik do statystyk? Czy to tylko własne nie poparte niczym subiektywne tezy?
    Przez wiele lat współpracowałem z pewnym hotelem w Sopocie i potwierdzam, co pisze fotohobby.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No to nie zrozumiałeś ironii.
    Zrozumiałem, może zabrakło na końcu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post
    a jakie to są prace których nie chcą wykonywać Polacy? bo z czego wiem 20% Polaków pracuje za minimalną
    Pewnie takie prace jakich Niemcy, Francuzi, Belgowie, Holendrzy i inni nie chcą wykonywać u siebie a Polacy i inni wykonują u nich.
    W Polsce te pracy wykonują Ukraińcy i inny zza wschodniej granicy.

    W idealnym świecie nikt nie nie miał minimalnej płacy w wszyscy mieli by powyżej średniej....
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post
    a jakie to są prace których nie chcą wykonywać Polacy? bo z czego wiem 20% Polaków pracuje za minimalną
    Jak byłę 20 letnim dzieciakiem to robiłem różne rzeczy. Teraz to świat musiałby się walić abym poszedł do magazynu czy na kasę.

    Ta wojna to jedna z lepsza rzeczy która spotkała PL w ostatnich latach.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ta wojna to jedna z lepsza rzeczy która spotkała PL w ostatnich latach.
    Ja też się cieszę, że mocarstwo atomowe rozpętało pełnoskalową wojnę tuż przy naszej granicy. Wręcz nie mogę zasnąć ze szczęścia.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ja też się cieszę, że mocarstwo atomowe rozpętało pełnoskalową wojnę tuż przy naszej granicy. Wręcz nie mogę zasnąć ze szczęścia.
    No kibli ani prądu na wiochach nie maja ale miliardy na wojnę mają , co za durne kacapy.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ja też się cieszę, że mocarstwo atomowe rozpętało pełnoskalową wojnę tuż przy naszej granicy. Wręcz nie mogę zasnąć ze szczęścia.
    Myśl o korzyściach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No kibli ani prądu na wiochach nie maja ale miliardy na wojnę mają , co za durne kacapy.
    Mają inny system wartości. Z ich punktu widzenia to my jesteśmy durni, bo zamiast się zbroić i okazywać siłę wydajemy pieniądze na kible na wioskach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Myśl o korzyściach
    Odniosę być może korzyści, jeśli tę zawieruchę w ogóle przeżyję.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Odniosę być może korzyści, jeśli tę zawieruchę w ogóle przeżyję.
    Patrząc w skali kraju:
    -Mielimy największego wroga czyimiś rękami
    - Utylizujemy przestarzały sprzęt i stara amunicję na powyższy cel
    -Stary złom zastępujemy nowym w miarę przyzwoitym sprzętem
    -Napływ taniej siły roboczej (tutaj rzad nawalił) ale zysk jest.

    Ryzyko eskalacji konwencjonalnej jest raczej minimalne ruski nie ogarniają Ukrainy a gdzie dodatkowy front otwierać.

    A dla mnie szacunkowo zysk netto za 2023 raczej znów wzrośnie powyżej inflacji więc im gorzej tym lepiej.


    A tak odnośnie domów brak mieszkań tzn deweloperzy dadzą zarobić. Dokupowałem na początku roku. Może w końcu doczekamy się ustawy o polskich REITach jak nasili się wyjem instytucjonalny
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 17-03-2023 o 18:48
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za "czyjeś ręce", aby zmieliły do końca tego wroga.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony