dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Opadająca podłoga

    Hej!

    Pierwszy post na tym forum
    Mam taki problem, pod brodzikiem konglomeratowym opadła posadzka (wylewka).
    Ścieło silikon, najpewniej hydroizolacje też bo zalało lekko ściane pokój graniczącego z brodzikiem.
    Reklamacja posza, szybko odrzucona. Deweloper twierdzi, że wylewka ma pracować.
    Dziś oglądnąłem całą łązienkę, okazuje się że pod pralką płytki też poszły w dół i silikon wpadł do środka.
    Moje pytanie brzmi: są na to jakieś normy? Czy próbuje się wykręcić? ;>

    Zdjęcia(szczeliny brodzika są już wypełnianono uszczelniaczem):
    https://drive.google.com/drive/folde...usp=share_link
    Ostatnio edytowane przez wojtek994 ; 12-03-2023 o 14:00

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    Jeżeli jest to dom , parter , i między chudziakiem a wylewką jest izolacja ze styropianu to być może pan deweloper zaoszczędził i dał tańszy , bardziej miękki styropian przeznaczony na ściany. Wtedy pod naciskiem brodzika i osoby kąpiącej się styropian się ugiął a w raz z nim posadzka . Co do reklamacji to oczywiście posadzka może pracować ale się nie zapadać Poinformuj w formie pisemnej dewelopera że jeżeli usterka nie zostanie usunięta przez niego to zlecisz demontaż brodzika i posadzki pod nim . i dasz do zbadania styropian czy aby na pewno spełnia normy dedykowane dla EPS 100 .A jeżeli spełniać nie będzie to wystąpisz z roszczeniem o wymianę całej izolacji na tą spełniającą normy co się będzie wiązało z kosztem skucia wszystkich posadzek i położenia podłóg od nowa.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek994 Zobacz post
    Hej!

    Pierwszy post na tym forum
    Mam taki problem, pod brodzikiem konglomeratowym opadła posadzka (wylewka).
    Ścieło silikon, najpewniej hydroizolacje też bo zalało lekko ściane pokój graniczącego z brodzikiem.
    Reklamacja posza, szybko odrzucona. Deweloper twierdzi, że wylewka ma pracować.
    Dziś oglądnąłem całą łązienkę, okazuje się że pod pralką płytki też poszły w dół i silikon wpadł do środka.
    Moje pytanie brzmi: są na to jakieś normy? Czy próbuje się wykręcić? ;>
    To parter, czy piętro ? Podłoga na gruncie, czy stropie ?

    Cytat Napisał siinski Zobacz post
    Poinformuj w formie pisemnej dewelopera że jeżeli usterka nie zostanie usunięta przez niego to zlecisz demontaż brodzika i posadzki pod nim . i dasz do zbadania styropian czy aby na pewno spełnia normy dedykowane dla EPS 100 .A jeżeli spełniać nie będzie to wystąpisz z roszczeniem o wymianę całej izolacji na tą spełniającą normy co się będzie wiązało z kosztem skucia wszystkich posadzek i położenia podłóg od nowa.
    A jeśli i będzie podłogowy EPS80 to co ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie, blok. Mieszkanie na trzecim piętrze.
    Brodzik i tak chyba muszę skuć więc ten rzeczoznawca to nie jest głupi pomysł.
    Macie pomysł/porady co jeszcze mogę zrobić?
    Osobiście nie znam się za bardzo na budowlance.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Podłoga ma prawo pracować, a prysznic (jego hydroizolacja) ma OBOWIĄZEK spełniać swoją rolę.
    Nie szedłbym w kierunku udowadniania zastosowania złego styropianu - bo a nuż spełnia warunki techniczne, za to został niewłąściwie ułożony (osiadł pod naciskiem obciążonej wylewki)
    Jeżeli wylewka opadła i pojawiła się nieszczelność masz prawo do reklamacji.
    Zrób zdjęcia powstałej szczeliny i przede wszystkim mokrej ściany graniczącego pokoju.
    Bo o ile szczelina to tylko problem estetyczny, to nieszczelność uniemożliwia korzystanie z prysznica.

    Później pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Podłoga ma prawo pracować, a prysznic (jego hydroizolacja) ma OBOWIĄZEK spełniać swoją rolę.
    Nie szedłbym w kierunku udowadniania zastosowania złego styropianu - bo a nuż spełnia warunki techniczne, za to został niewłąściwie ułożony (osiadł pod naciskiem obciążonej wylewki)
    Jeżeli wylewka opadła i pojawiła się nieszczelność masz prawo do reklamacji.
    Zrób zdjęcia powstałej szczeliny i przede wszystkim mokrej ściany graniczącego pokoju.
    Bo o ile szczelina to tylko problem estetyczny, to nieszczelność uniemożliwia korzystanie z prysznica.

    Później pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta
    Masz rację tylko, że deweloper obciążą za zalany pokój wykonawcę łązienki.
    Wg. niego hydroizolacja nie powinna się przerwać przy takim obniżeniu posadzki.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.247

    Domyślnie

    A może pierw doprecyzuj ile milimetrów to wszystko opadło oraz zamieść jakieś zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-03-2023 o 11:47
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek994 Zobacz post
    Masz rację tylko, że deweloper obciążą za zalany pokój wykonawcę łązienki.
    Wg. niego hydroizolacja nie powinna się przerwać przy takim obniżeniu posadzki.
    No i tu jednak będziesz musiał zasięgnąć opinii rzeczoznawcy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    A może pierw doprecyzuj ile milimetrów to wszystko opadło oraz zamieść jakieś zdjęcia.
    Opadło "trochę" - nie widać tego na pierwszy rzut oka.
    Szczeliny przy brodziku są już wypełnione uszczelniaczem żeby można było nadal korzystać z brodzika.
    Powiem tak, opadło na tyle aby spowodować u mnie trochę strat, miejsce gdzie stoi pralka mogę zasilikonować na nowo i po kłopocie (chyba?). Ale brodzik do wymiany.
    Zdjęcia są na dysku google:
    https://drive.google.com/drive/folde...usp=share_link
    Na jednym zdjęciu mniej więcej śroek brodzika jest zaznaczony na czerwony. W tamtym miejscu brodzik ruszą się góra-dół.
    Ostatnio edytowane przez wojtek994 ; 12-03-2023 o 13:59

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.247

    Domyślnie

    Brodzik jest dość niski. Troszkę to faktycznie siadło.
    Nie wiem czy problem dotyczy tu dewelopera czy firmy która to wykańczała. Posadzka a już na pewno liniowy odpływy kanalizacji wymagały przeróbek poza tym hydroizolacja całości i jej prawidłowe zapewnienie, dlatego raczej pierw tu czyli w pracach wykończeniowych łazienki upatrywał bym błędów.
    Co do stanu deweloperskiego to jeśli budynek jest nowo oddany to jasne jest że wszystko przez pewien czas pracuje Taki prawdopodobnie jest także zapis dotyczący gwarancji i ewentualnych roszczeń.
    Jeśli ściana w sąsiednim pokoju jest zawilgocona co widać to nie wiadomo jak to wygląda u sąsiadów poniżej.
    Pewnikiem jest że jeśli jest taśma hydroizolacyjna na łączeniu posadzki i ściany to po opadnięciu brodzika wszystko poszło trochę w dół i z izolacji odsłonięty został jakiś obszar ponad taśmą prawdopodobnie ściany.

    Jeśli brodzik jak piszesz się rusza to można to wszystko jeszcze uratować bez większych dodatkowych kosztów
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-03-2023 o 15:20
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Brodzik jest dość niski. Troszkę to faktycznie siadło.
    Nie wiem czy problem dotyczy tu dewelopera czy firmy która to wykańczała. Posadzka a już na pewno liniowy odpływy kanalizacji wymagały przeróbek poza tym hydroizolacja całości i jej prawidłowe zapewnienie, dlatego raczej pierw tu czyli w pracach wykończeniowych łazienki upatrywał bym błędów.
    Co do stanu deweloperskiego to jeśli budynek jest nowo oddany to jasne jest że wszystko przez pewien czas pracuje Taki prawdopodobnie jest także zapis dotyczący gwarancji i ewentualnych roszczeń.
    Jeśli ściana w sąsiednim pokoju jest zawilgocona co widać to nie wiadomo jak to wygląda u sąsiadów poniżej.
    Pewnikiem jest że jeśli jest taśma hydroizolacyjna na łączeniu posadzki i ściany to po opadnięciu brodzika wszystko poszło trochę w dół i z izolacji odsłonięty został jakiś obszar ponad taśmą prawdopodobnie ściany.

    Jeśli brodzik jak piszesz się rusza to można to wszystko jeszcze uratować bez większych dodatkowych kosztów
    W jaki sposob to uratować ? brodzik porusza się góra dół jedynie. Hydroizolacja przerwana. Posadzka opada tez w innych miejscach. Poruszanie się brodzika to pewnie efekt opadnięcia w tamtym miejscu i być może z tego powodu się wybrzuszył? Po montażu wszystko bylo ok, nie poruszał się wcale.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.247

    Domyślnie

    To wygląda na 1 - 2 mm. Nie wiem jak to było robione i wygląda w rzeczywistości ale taka różnica przy normalnie wykonanej robocie spowodowała by jedynie naciągnięcie lub odkształcenie środkowej części taśmy bez zerwania jej lub przerwy w hydroizolacji na ścianie.
    Jeśli brodzik się porusza to znaczy że można go przecież jakoś zdemontować, patrząc na instrukcję montażu
    Na pewno należy zacząć od małego demontażu odpływu tak aby on nic nie blokował a po upewnieniu się co uległo uszkodzeniu naprawić to.

    Pierw zanim sam czegokolwiek dokonam na pewno próbował bym uderzyć do firmy lub fachowca który to robił.
    On wie w czym rzecz a delikatnie udając laika powiedzieć ze coś się stało bo w pokoju obok wyszła wilgoć i w ten sposób dając znać że może to być jego wina, bez zwalania i kłótni niech chociaż przyjdzie i rzuci okiem....... może nawet naprawi bo samego to go zaciekawi że jego wina.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-03-2023 o 07:33
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    To wygląda na 1 - 2 mm. Nie wiem jak to było robione i wygląda w rzeczywistości ale taka różnica przy normalnie wykonanej robocie spowodowała by jedynie naciągnięcie lub odkształcenie środkowej części taśmy bez zerwania jej lub przerwy w hydroizolacji na ścianie.
    Jeśli brodzik się porusza to znaczy że można go przecież jakoś zdemontować, patrząc na instrukcję montażu
    Na pewno należy zacząć od małego demontażu odpływu tak aby on nic nie blokował a po upewnieniu się co uległo uszkodzeniu naprawić to.

    Pierw zanim sam czegokolwiek dokonam na pewno próbował bym uderzyć do firmy lub fachowca który to robił.
    On wie w czym rzecz a delikatnie udając laika powiedzieć ze coś się stało bo w pokoju obok wyszła wilgoć i w ten sposób dając znać że może to być jego wina, bez zwalania i kłótni niech chociaż przyjdzie i rzuci okiem....... może nawet naprawi bo samego to go zaciekawi że jego wina.
    Fachowiec był, od razu wskazał opadnięcie posadzki.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.247

    Domyślnie

    No i.....On nie ingerował w posadzkę?
    W stanie deweloperskim był odpływ liniowy?........ raczej mi się nie wydaje.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony