dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Piana PUR na poddaszu

    Zamierzam ocieplić poddasze pianą PUR. Zrobiłem rozeznanie rynku i ceny wszystkich wykonawców są niemal identyczne, mimo że oferują różne piany.
    Wstępnie zdecydowałem się na pianę z jonami srebra Silverfoam Ag40, bo zdaniem oferenta jony srebra zapobiegają rozwojowi grzybów, pleśni.
    Czy ktoś może poradzić czym się sugerować przy wyborze piany; czy te jony srebra rzeczywiście cos dają czy to tylko chwyt marketingowy?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Jony srebra same w sobie są antybakteryjne i faktycznie zapobiegają rozwojowi grzybów itd, ale jak działają w piance, to nie mam pojęcia. Moim zdaniem najlepiej byłoby Ci podpytać w hurtowniach, które zaopatrują wykonawców. Tam się dowiesz, co najlepiej się sprzedaje i co warto wybrać. Zadzwoń sobie do np. EGA w Starogardzie Gdańskim i podpytaj o wszystko.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Jony srebra to mały przekręt marketingowy. Bardziej sugeruj się typem piany otwarto lub zamknięto-komórkową. Ta pierwsza może być aplikowana do dachów deskowanych natomiast drugiej nie polecam.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 31-03-2023 o 07:18
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.738

    Domyślnie

    A jest pianka którą można aplikować wprost na dachówki bo nie ma membrany jak większość starszych domów ?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smolka

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Dzielnica
    Piaskówka
    Posty
    5

    Domyślnie

    Panowie a to nie jest tak że jakiej marki piana to mniej ważna, ważniejszy agregat do pianki? Czyli np czy się dysza nie zacina nie przegrzewa się albo jak z napowietrzeniem piany itd? Mam dylemat właśnie na jaki agregat sie zdecydować myśle o Komatz Grander w Polsce są montowane i tu też jest serwis może jesteście w stanie coś doradzić? Dzieki byłbym wdzięczny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony