dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Regeneracja i szlifowanie schodów dębowych

    Dzień Dobry

    Chce zregenerować stare schody dębowe. W tym celu należy zdjąć stary lakier bezbarwny oraz wykonać szlifowanie aby uzyskać efekt drewna sprzed lat. Zdjąć stopni i podstopni nie da się z uwagi na to, że są dociśnięte boazerią. Środkiem chemicznym do farb olejnych lub opalarką lakier schodzi potem skrobaczką.
    Wziąłem testowo na szlifierkę kątową 115mm nałożyłem przystawkę do polerowania i na rzepy założyłem papier ścierny 40 lub 60. Przy tak dużych obrotach tej szlifierki ładnie poleruje schody dębowe oraz nawet też zdejmuje lakier. Okazuj się jednak, że takie polerowanie ręczne zwykłą szlifierką kątową powoduje, że nie da się utrzymać idealnie poziomu nawet bez posuwu i ciężko uzyskać gładką powierzchnię stopnia bez efektu fali, chyba że są przystawki do szlifierek w tym celu tak jak przystawki do fazowania płytek ceramicznych.
    Moje zapytanie dotyczy tego czy w tym celu kupić zwykłą szlifierkę oscylacyjną 125mm 600W (np. ParkSide) z odpowiednimi dużymi obrotami i jako dodatek szlifierkę na trójkątny papier ścierny do rogów - tutaj obawa, że i tak zostanie efekt fali i koła na słojach ? Czy też lepiej szlifierkę oscylacyjną ale z prostokątną stopą, wibracyjną tylko tutaj obawiam się, że zamiast szlifować drganiami na boki po przyłożeniu to urządzenie będzie samo wibrować, a nie szlifować ? Czy też opcja trzecia: szlifierka taśmowa która przy posuwie na stopniu w te i z powrotem pozwoli uzyskać właściwe szlifowanie gołego drewna pod malowanie - na rogi oczywiście trójkąt dodatkowo ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230214_122723.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	464184

    Dziękuję za wszelką odpowiedź.

    Pozdrawiam
    M.K.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Szlifierka oscylacyjna okrągła 115 lub 125 . Szlifowanie całego stopnia na raz a nie zdzieranie do gołego derwna kolejnych części powierzchni i zmiana papieru od 60 lub 80 aż do 120 lub więcej dając końcowy efekt. Niestety do wszelkiego rodzaju narożników należało by kupić drugą szlifierkę trójkątną.
    Szlifierka taśmowa także zrobi to samo co okrągła oscylacyjna z tym że więcej powierzchni przy brzegach oraz narożnikach będzie do dopracowania.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzień Dobry i dziękuję za odpowiedź.

    Z tego by wynikało, że jednak szlifierka oscylacyjna, okrągła z odpowiednimi dużymi obrotami pozwoli mi na odpowiednie przeszlifowanie papierem od 60 do 120 powierzchni schodów i podstopni. Tak też planowałem pierwotnie. Pytanie tylko czy jeżeli kupi się taką szlifierkę okrągłą, dedykowaną z odpowiednimi uchwytami na ręce uda mi się odpowiednio szlifować lewo-prawo aby nie powstawały nierówności i wyspy - kwestia wyczucia maszyny ?
    Do kompletu oczywiście szlifierka uniwersalna, trójkątna do rogów. Inne wgłębienia wyfrezowane w stopniach na końcach już tylko klocek drewniany z papierem ściernym.

    Dziękuję.
    M.K.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony