dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Spiżarnia kontra wysoka zabudowa

    Cześć wszystkim

    Poradzi ktos doświadczony? Ładnie proszę

    Poniżej indywidualny projekt domu , jeszcze możemy wprowadzić zmiany. Mieszkańcy- dwie osoby dorosłe pracujące w domu, jeśli liczba domowników się zwiększy wówczas zostanie zaadaptowane poddasze. Powierzchnia bez garażu 96 mkw. Nie mam jeszcze przekroju, podobny projekt to
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...czny-6-WAW1129

    (ta sama szerokość, takie same schody)

    Działka - z wjazdem od północnego zachodu, ogrodem z boku (po lewej) oraz z tyłu. W kuchni wyjście na taras. Lubię gotować, sprzątać nieco mniej stąd pewne odseparowanie tej części (niezgodne z modą, może nawet będą drzwi przesuwne). Generalnie- kuchnia to ważne pomieszczenie, choć wole w niej pracować sama, bez plączących się gości, dzieci itp.

    Pytanie- baaardzo chcę spiżarnię, zastanawiam się czy jest sens mieć schowek pod schodami plus spiżarnię czy może jednak wystarczy mi na nią miejsca miejsca pod jednobiegowymi schodami a te 2mkw mogłyby powiększyć niedużą przestrzeń kuchni? Schowek miał pomieścić odkurzacz, mop, wiadro, ścierki. Można je chyba umieścić w pom gosp. (ogrzewanie elektryczne lub PC).

    Nie kiszę kapusty słoików też robię niewiele- ze dwa rodzaje dżemów przy dobrych wiatrach. Spiżarnia jest potrzebna na warzywka tj. mały zapas ziemniaków, zapasy mąki (piekę sama chleb), oraz strączków, orzechów- kupuję wielką pakę przez Internet. Oprócz tego ma tam być blacha z ciastem, żeby kot się nie dobrał (kto ma ten zna), jakieś gary z moczącą się fasolką/ciecierzycą. Nie lubię robić zakupów, działka pod miastem. więc w razie W się pojedzie, ale niechętnie-lepiej kupić kilka paczek kaszy/ryżu/makaronu.... To tyle o nas.

    Ze spiżarnią- mniejsza kuchnia-8,83mkw, przejście 100cm



    Wówczas taki blacik pełniący funkcję stołu na kaffke lub jak ktos będzie chciał pogadać w kuchni podczas mojego pichcenia. Wysunięty blat zamknąłby zabudowę w kształt U



    Z wysoką zabudową, przejście 140cm, kuchnia ok 11mkw




    Blacik jw. lub, takie coś pod ścianą

    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 12-03-2023 o 18:43

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poglądowa, szybka aranżacja kuchni- tylko by stwierdzić jakie ogólne wrażenie robi pomieszczenie

    Ze spiżarnią:



    Z wysoką zabudową:




    Kuchnia ze spiżarnią wydaje mi się bardzo, za bardzo zamknięta -"Siedź tam i pracuj "

    Z kolei kuchnia z wysoką zabudową możliwe, ze potrzebuje jeszcze jednego okna -5m długości

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jeszcze jedno- zmniejszona spiżarnia-wymiary wewnętrzne 60x185 (1,2mkw). W środku półki 65x40x260 oraz 30/40x65x260. Tylko nie wiem czy będzie wygodne takie maleństwo? Plusem jest to, ze jakoś dodanie okna nie wydaje się tak konieczne, można w spiżarni powiesić np. ścierki do suszenia (nie lubię jak wiszą na uchwytach gdzie popadnie). Teraz mam jedną wysoką szafę 60x60x180 i mieści naprawdę sporo, ale jej plusem jest to, że ma wysuwane kosze- czy tu będzie wystarczająco dużo miejsca, żeby tam wejść i wysunąć kosz?


    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 13-03-2023 o 09:55

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W spiżarni nie musisz robić zamykanych szaf, wręcz jest to bez sensu. Robisz półki od ściany do ściany i tyle. Jak masz robić szafy w spiżarni, to lepsza jest zabudowa, bo spiżarnia nic ci nie daje. Ale bez szaf przydałyby się do spiżarni jakieś drzwi a u Ciebie nie bardzo widzę możliwości nawet przesuwnych czy łamanych.
    Jeśli masz tak dużo wysokiej zabudowy, to zrób sobie miejsce na małą drabinkę żeby się dostawać do wyższych szafek.

    Piszesz że zamykasz kuchnie ze względu na bałagan a najbardziej "syfogenną" rzecz jak zlew masz na widoku z salonu.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W środku półki jw.- jedne głębokie, z koszami wysuwanymi, drugie płytsze 30-40cm. 5 cm luzu na ewentualne fuszerki daje szerokość pomieszczenia w środku 65cm. Szaf w tym maleństwie nie myślałam nawet wstawiać

    Drzwi mi wychodzą łamane jako ok. Czemu miałyby się nie zmieścić? Może czegoś nie widzę?

    Narysowałam sobie linie ołówkiem na podłodze w obecnej kuchni i ja, z moimi (skromnymi...) gabarytami spokojnie wysunę kosze i wyjmę produkty.


    Troszkę dokładniej i chyba lepiej- właśnie zlew wsunięty głębiej- tez mi się to rzuciło, jak na spojrzałam po raz drugi.



    Generalnie zlew i kuchenka po jednej stronie, po drugiej wysoka zabudowa i blacik śniadaniowy z taboretami. Taborety mam teraz i służą gdy chcę coś wyciągnąć z górnej półki. Drabinka raczej nie wejdzie, najwyżej poproszę o pomoc w wyciągnięciu czegoś, co sie używa od wielkiego dzwonu.
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 13-03-2023 o 10:38

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    Drzwi mi wychodzą łamane jako ok. Czemu miałyby się nie zmieścić? Może czegoś nie widzę?
    Jak chcesz je umieścić?
    Jeśli będą się otwierać do środka (a chyba tylko tak jest sens) będą zasłaniać półki.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Planowałam tak, przejście do pokoju będzie miało 135cm, skrzydło nie zasłoni go nadmiernie, czy to o to chodziło?

    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 13-03-2023 o 12:39

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Zdecydowałem, że się wtrącę.

    Szczerze to kuchnia może być ze spiżarnią i bez tak jak przedstawiła Pani na wizualizacjach.
    Ja widzę w projekcie większy dyskomfort. A jest nim wejście z wiatrołapu do salonu. Owszem jest lepsza komunikacja ze schodami, ale jak sobie wyobrażę ludzi siedzących przy stole i wchodzącego gościa na przeciwko to jest to trochę dziwne ustawienie. Proponuję ten wiatrołap przesunąć, zamienić miejscami z łazienką.
    Dobrze jakby architekt przearanżował. Może w tej kolejności od góry garderoba-wiatrołap-łazienka. Wtedy i łazienka sąsiaduje z pomieszczeniem gosp., co w rezultacie daje oszczędności w zużyciu ciepłej wody.
    Jeśli nie jest jeszcze za późno warto o to architekta zapytać.
    A sama spiżarnia to rzecz gustu. Osobiście uważam, że takowa nie musi być przy kuchni. Ludzie mają w piwnicach, gdzie po słoiczek dżemu schodzą po schodach.
    To tyle. Dziękuje.
    To powinno się udać.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lepiej jeść przy odgłosach pierdzenia z łazienki?
    Zamiana z garderobą też nie ma sensu, bo w sypialni nie ma szaf, wiec ta garderoba musi być blisko sypialni.

    dla mnie kiepskim pomysłem jest przejście do garażu przy sypialni. Gdzie będą kurtki i buty? w wiatrołapie czy pom. przy garażu?

    Moim zdaniem lepiej byłoby zmienić układ pomieszczeń.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-03-2023 o 18:29

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony