dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Angry Przygotowanie pod ogrzewanie podłogowe, nawiew kominka, krycie inst. Poprawka błędów.

    Cześć,
    chciałbym sam zrobić podkład pod ogrzewanie podłogowe. Styropian 5+10cm. Niestety elektryk i ekipa od wod-kan zrobiła mi trochę pod górkę i zamontowali instalację do betonu, dziurawiąc tym samym izolację poziomą, która jest pod bloczkami. Dom stoi na płycie 25cm (c20/25 w , izolacje to folia pod chudziakiem, 2xpapa+folia nad chudziakiem oraz izolacja pionowa z isoplastu. Folię pod bloczkami, ktoś odciął z zewnątrz (wystaje po 1-2cm). Mam następujące pytanie.
    *czy demontować wszystkie mocowania peszli i wkładać folię pod instalację, a następnie kleić izolację poziomą z folią?
    *olać to i kłaść folię na instalacje (co może być bardzo trudne) i wywijać ją do góry? (logicznie myśląc, jeśli dostanie się woda pod folię to pociągnie ją po ścianie)
    *ekipa nie zrobiła mi napowietrzenia do kominka, jak to ugryźć? Musi być jakoś specjalnie zabezpieczone?
    *w niektórych miejscach 5cm styropianu to za mało, żeby zakryć instalację. Kłaść jako pierwszy 10cm? Czy zostać przy 5 i robić bruzdy w 10?
    *czym wypełnić rury 160, które wystając z fundamentu (zdjęcia)
    *czym wypełnić przejścia pomiędzy ścianami (dziury w około instalacji)
    *jaką grubość foli zastosować? (NIE CHCĘ PAPY)
    Pytania może i głupie, ale chciałbym to zrobić jak najbardziej poprawnie.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Chcesz CWU grzać płytę i grunt pod domem? Połóż rury z ciepłą wodą na co najmniej 5cm EPS.

    Jak masz dwie warstwy papy (po co aż tyle?) pod płytą, to przed jaką wodą chcesz jeszcze się zabezpieczać?
    Przejścia rur trzeba było obrobić papą tak, jak się obrabia kominki na dachu Tu tylko zabezpiecz, żeby jastrych się nie dostał w szczeliny.

    Doprowadzenie powietrza do kominka powinno być bardzo dobrze zaizolowane termicznie - bo hula tam przecież zimne powietrze z zewnątrz i grozi wychłodzenie podłogi i skraplanie pary.

    Tylko jak papa nie jest szczelnie połączona z hydroizolacją pionową podobnej klasy, to czemu ma służyć?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chcesz CWU grzać płytę i grunt pod domem? Połóż rury z ciepłą wodą na co najmniej 5cm EPS.

    Jak masz dwie warstwy papy (po co aż tyle?) pod płytą, to przed jaką wodą chcesz jeszcze się zabezpieczać?
    Przejścia rur trzeba było obrobić papą tak, jak się obrabia kominki na dachu Tu tylko zabezpiecz, żeby jastrych się nie dostał w szczeliny.

    Doprowadzenie powietrza do kominka powinno być bardzo dobrze zaizolowane termicznie - bo hula tam przecież zimne powietrze z zewnątrz i grozi wychłodzenie podłogi i skraplanie pary.

    Tylko jak papa nie jest szczelnie połączona z hydroizolacją pionową podobnej klasy, to czemu ma służyć?
    CWU już raczej nie dam rady wrzucić na jakikolwiek eps, bo jest wszystko zrobione na sztywno.Długość rury z ciepłą wodą to 1,5m w jedną i 3m w drugą stronę więc wielkiej tragedii nie będzie. Do niedawna w ogóle nie miałem pojęcia o izolacjach itd, dlatego opisuję co jest i co jeszcze można poprawić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony