dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sokrates72

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    13

    Domyślnie jakość styropianu?

    Jaki producent ma dobre jakościowo styropiany?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wszystkie firmowe - przynajmniej trzymają się parametrów.
    A jak chcesz sprawdzać to zabierz sobie wagę do hurtowni i zważ paczkę - dobrego grafitowego i słabego grafitowego i ze średniej półki....będziesz wiedział co kupić. Pamiętaj paczka , paczce równa( nie musisz nawet patrzeć by grubość się zgadzała) Waga jak wróżka cyganka - "prawdę Ci powie"

    ps. Tylko nie kombinuj jeśli ważysz biały to do porównania też biały nie w kropki, cętki itp. Jeśli grafitowy to grafitowe porównujesz - czyli ciemne, jasne szare i czarne.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 14-03-2023 o 21:07
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    od 2017 roku - od kiedy pojawil sie etixx - niewiele sie zmienilo.
    jest to najlepszy produkt na elewacje jaki spotkalem w zyciu, od tamtej pory 80% budow mam zrealizowane na wlasnie etixx i nawet nie ma sie nad czym zastanawiac.
    I to budow gdzie jako ten "zly wykonawca co to probuje na wszystkim zarobic"
    robie z materiałem i wybieram etixxa. te pozostałe 20% realizacji na innych niz etixx bylo zwiazane z tym ze np ktos chiał bialy styro: wtedy eps70 0,038 Knaufa lub Austrothermu, ewentualnie swisspora. albo z grafitow: 0,031 wylacznie - ale to jezeli nie bylo wymaganej grubosci styropianu w wersji Knauf etixx.

    doszy od tamtej pory dodatkowe grubosci zatem etixx mamy teraz w grubosaciach: 12/15/20/25/30 cm

    watek z 2017:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ighlight=etixx

    natomiast reakcja konkurencji - dokladnie swisspora na powstanie etixxa byla dosc szybka : powstala lambda white i lambda mega white i jest mocno marketingowana - natomiast ja osobiscie po rozmowach z DT producentow chemii do elewacji mam mieszane uczucia co do obu tych produktów
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 15-03-2023 o 09:33
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Lambda mega white jest chyba też robiona w formie jak etixx ? Czyli powinna teoretycznie być podobna do etixxa ale cena z tego co kojarzę jest dużo wyższa
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    blackgreen

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Wyszków
    Kod pocztowy
    07-201
    Posty
    3

    Domyślnie

    Austotherm i Knauf sparawdziłem nie są na pewno najgorsi, ale jednak GUNB złapał ich styropiany gdzieś w hurtowni na niższych niż deklarowane parematrach. Można sprawdzić na stronie urzędu są wyniki kontroli, nie tylko styropianów. Te hymny pochwalne na rzecz jednego czy dwóch ukochanych firm świadczą wg mnie o "zauroczeniu:" firmą prawdopodobnie z merkantylnych powodów. Prawdopodobnie! Nie mam pewności, nie chcę obrażać nikogo, ale warto zachować czujność przy decyzji zakupowej. Z tą wagą też nie do końca wiadomo, ile ma ważyć, ( to jak mi wiadomo ważenie uprawdopodabnia tylko istotne dla izolatora parametry, przecież nie ma takiego parametru jak waga. Czy opony w aucie są dobre, zważ opony jak waży 5 kg jest ok a jak 4,5 to nie) Absurd. Kiedyś był zresztą program styropianiarzy żeby ważyć, bo wychodziło że wiekszość rynku jedzie po bandzie i oszukuje na surowcu. Zrobili program na rzecz jakości i też namawiali do ważeniea, jak zważysz i będzie ważył np X to wiesz że styropian jest dobry, tylko ten ich program odrazu zaniżył wagę X . Zatem ważyłeś. chcąc uprawdopodobnić parametry typu lambda niby waga się zgadzała , łapała X tylko nie parametry, bo była zaniżona, taka sprytna marketingowa robótka. Ta lambda white ciekaw jestem czy ma rzeczywiscie tę swoją lambde co deklarują, trzymajac się terminologi samochodowej, to może jest tak jak z deklarowanym spalaniem auta, w warunkach laboratoryjnych 5l/100km, a w rzeczywsitosci minimum 7l/100km. Cena zaporowa.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dziwne porównanie? To ja porównam do worka że złotem...ważę i jeśli worek cięższy to taki biorę.
    Lubisz motoryzację to sobie porównuj. Napompuje opony helem będziesz szybciej jeździł a uto będzie lżejsze więc będziesz mniej palił.
    Elaborat nic nie wnoszący do wątku?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackgreen Zobacz post
    Austotherm i Knauf sparawdziłem nie są na pewno najgorsi, ale jednak GUNB złapał ich styropiany gdzieś w hurtowni na niższych niż deklarowane parematrach. Można sprawdzić na stronie urzędu są wyniki kontroli, nie tylko styropianów. Te hymny pochwalne na rzecz jednego czy dwóch ukochanych firm świadczą wg mnie o "zauroczeniu:" firmą prawdopodobnie z merkantylnych powodów. Prawdopodobnie! Nie mam pewności, nie chcę obrażać nikogo, ale warto zachować czujność przy decyzji zakupowej. Z tą wagą też nie do końca wiadomo, ile ma ważyć, ( to jak mi wiadomo ważenie uprawdopodabnia tylko istotne dla izolatora parametry, przecież nie ma takiego parametru jak waga. Czy opony w aucie są dobre, zważ opony jak waży 5 kg jest ok a jak 4,5 to nie) Absurd. Kiedyś był zresztą program styropianiarzy żeby ważyć, bo wychodziło że wiekszość rynku jedzie po bandzie i oszukuje na surowcu. Zrobili program na rzecz jakości i też namawiali do ważeniea, jak zważysz i będzie ważył np X to wiesz że styropian jest dobry, tylko ten ich program odrazu zaniżył wagę X . Zatem ważyłeś. chcąc uprawdopodobnić parametry typu lambda niby waga się zgadzała , łapała X tylko nie parametry, bo była zaniżona, taka sprytna marketingowa robótka. Ta lambda white ciekaw jestem czy ma rzeczywiscie tę swoją lambde co deklarują, trzymajac się terminologi samochodowej, to może jest tak jak z deklarowanym spalaniem auta, w warunkach laboratoryjnych 5l/100km, a w rzeczywsitosci minimum 7l/100km. Cena zaporowa.
    cały widz polega na tym, że na styropianie zarabia się 3zł na m3 , zatem te olbrzymie korzysci - sorry ale jakos nie maja wiekszego znaczenia.
    Raczej jest to dobry poczatek do wspolpracy jezeli chodzi o obsluge calej elewacji.
    Dlategop wlasnie etixx jest fajnym wyborem - zaczynasz od dobrego styropianu - pozniej juz od razu przechodzisz na dobra chemie.

    Jezeli kiedykolwiek widziales jakikolwiek styropian i zobaczysz etixx lub lambda mega white - jego wystarczy dotknac - od razu wiesz, ze masz wysokiej jakosci produkt. to sie nawet znac nie trzeba.

    A czy te 3zl na m3 zarabiam jako dostawca na etixx czy na "no name" deweloperskim - to dalej jest te same 3zl
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    @fighter1983
    W poście #142 z wątku z 2017 z dnia17-09-2020 wskazałeś na wyliczenia dotyczące różnic między Swissporem 0,032 a Etixxem 0,031
    Wtedy różnica wynosiła ok 1600 zł.
    Teraz przy takich 200m2 i 25cm ocieplenia potrzebujesz 50m3.
    Swisspor 0,032 258*50 = 12 900,00 brutto
    Etixx 0,031 325*50 = 16 250 brutto.
    Czy przy takiej różnicy nadal warto dopłacać do Etixxa?
    Jakby nie było 3350 brutto to już trochę różnicy jest.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasaq Zobacz post
    @fighter1983
    W poście #142 z wątku z 2017 z dnia17-09-2020 wskazałeś na wyliczenia dotyczące różnic między Swissporem 0,032 a Etixxem 0,031
    Wtedy różnica wynosiła ok 1600 zł.
    Teraz przy takich 200m2 i 25cm ocieplenia potrzebujesz 50m3.
    Swisspor 0,032 258*50 = 12 900,00 brutto
    Etixx 0,031 325*50 = 16 250 brutto.
    Czy przy takiej różnicy nadal warto dopłacać do Etixxa?
    Jakby nie było 3350 brutto to już trochę różnicy jest.
    ja na swoich realizacjach nie uzywal 0,033 /0,032 - praktycznie nigdy - te styropiany sa po prostu bardzo "slabe" miekkie, kruche, podobnie ze sprzedaza - jezeli ktops mnie pyta o zdanie - to nigdy nie zaproponuje sam z siebie 0,033 czy 0,032 , czasami jednak klient wie lepiej

    Jezeli robie na grafitach to tylko na 0,031 i jezeli roznica ceny na m3 miedzy 0,031 a etixx 0,031 jest wieksza niz 30zl netto na m3 - wtedy rozwazam zwykly styro. jezeli jest mniejsza - bez zastanowienia etixx. to jest taka subiektywna troche ocena jakosci do ceny
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dziwne porównanie? To ja porównam do worka że złotem...ważę i jeśli worek cięższy to taki biorę.
    Lubisz motoryzację to sobie porównuj. Napompuje opony helem będziesz szybciej jeździł a uto będzie lżejsze więc będziesz mniej palił.
    Elaborat nic nie wnoszący do wątku?
    Nie tyle elaborat co stek bzdur. Jeszcze wplecione słowo merkantylizm bo pewnie odnalezione na wikipedii tylko co to ma do merkantylizmu to nie wiem.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony