dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anubis0033

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    1

    Domyślnie Po malowaniu ścian wyskoczyły dziwne wybrzuszenia

    Witam.
    Jestem tu nowy i nie bardzo się orientuję co mi się przytrafiło, ale zapytam.
    Po pomalowaniu ścian w kuchni po około 4 miesiącach zaczęły pokazywać się bąble i odchodzi farba, co może to powodować i jak się tego pozbyć, dodam że po drugiej stronie ściany jest łazienka, ale wcześniej nic takiego nie miało miejsca.

    https://photos.app.goo.gl/pVa3viWpgK7bxVHn7
    https://photos.app.goo.gl/rEo5YjBSEYbtMPen6
    https://photos.app.goo.gl/cM3yckpRf3cdcvdr6
    Ostatnio edytowane przez Anubis0033 ; 15-03-2023 o 14:43

  2. #2

    Domyślnie

    Czesć. Widzę, ze nikt jeszcze Ci nie odpowiedział więc moje pytanie, jak przygotowałeś powierzchnię ściany ? Słuchaj, to że łazienka jest za ścianą nie ma zadnego znaczenia. Ja też mam malowane ściany wszędzie i nie mam czegoś takiego i np. mam łazienkę za ścianą w kuchni jak i również za ścianą w przedpokoju. Następnym powodem może być nałożona farba, nierównomierna ilość. No i problem oczywiście może też tkwić w podłoży - jeśli podłoże, na którym malujemy, ma nierówności, wgniecenia czy nierównomierną chłonność farby, to może to prowadzić do powstawania tego czegoś co na zdjęciu.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Jak chcesz to naprawić, to najpierw musisz pozbyć się tej wierzchniej warstwy farby. Za nieduże pieniądze kupisz zestaw do szlifowania z firmy Faster Tools, którym ogarniesz zebranie większości starej farby. Potem najlepiej byłoby przelecieć całą powierzchnię unigruntem rozrobionym z wodą, a dopiero po jego wyschnięciu, zabrać się za ponowne malowanie.
    Tego nie pomalujesz (:

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie.
    Proponuję najpierw sprawdzić, czy nie ma nieszczelności w instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz, czy ściana nie jest zalewana od strony łazienki, co mogło spowodować jej zawilgocenie i powstawanie wybrzuszeń. Jeśli Pan to wykluczy, to przyczyną problemu może być nieodpowiednie przygotowanie podłoża. Rozwiązaniem jest usunięcie wszystkim luźno związanych warstw farby, dokładne oczyszczenie i odpylenia podłoża, gruntowanie i ponowna aplikacja gładzi oraz farby. Do gruntowania rekomenduję grunt szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro, a do uzupełnienia ubytków gładź Śnieżka Acryl-Putz ST10 Start.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony