dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Poziom chudziaka poniżej poziomu fundamentu.

    Witam,
    kupiłem dom , stan surowy zamknięty postawiony w 2000 roku. W środku jest wysypany sam żużel którego zamierzam się pozbyć i wysypać w to miejsce podsypkę z piasku. Od góry ściany fundamentowej to sufitu mam 258 cm. Chciałbym zachować wysokość pomieszczeń na poziomie 250 cm. Czy wylanie chudziaka 15 cm poniżej poziomu fundamentów i zrównanie się z nim styropianem. Dodatkowo progi w drzwiach planuje wyciąć żeby zalać je chudym betonem. W planach jest ułożenie ogrzewania podłogowego( 6/7 cm wylewka + panele podłogowe). Jak myślicie jest to dobre rozwiązanie? Czy wychodzilibyście styropianem jednak kilka cm wyżej poziomu fundamentu ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Kilka cm powyżej poziomu fundamentów nie na wiele się zda., tym bardziej przy ogrzewaniu podłogowym. Pomimo 2 - 5cm część ciepła tak czy inaczej będzie przenikała do fundamentów.
    Jeśli jednak planujesz ocieplanie fundamentów to ograniczysz tą migrację do niezbędnego minimum.
    Oprócz tego wypadało by dać grubszą dylatację pomiędzy wylewką podłogową a ścianami.
    2 cm płyty twardego styropianu były by tu Ok, tym bardziej że ponad 1 cm przykryją tynki.
    Problemem oprócz ogrzewania jest jednak hydroizolacja pozioma chudziaka i jej połączenie z tą na fundamentach.
    Napisz coś więcej o domu, może jakieś fotki, jaki jest poziom gruntu na zewnątrz oraz jakość gruntu i wilgoci.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy wywinięcie papy na ściany fundamentowe i zlepienie jej z tą która jest pomiędzy fundamentem a murem załatwi problem hydroizolacji? Poziom gruntu na zewnątrz jest 70 cm poniżej góry fundamentu i tak pozostanie, teren był wcześniej wyrównany. Co chodzi o jakość ziemi nie mam projektu i wypisu z rejestru gruntów przy sobie- z tego co kojarzę ziemia jest klasy IVA.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jeśli wywiniesz papę łącząc ją z izolacją poziomą będzie OK. nie chodzi o jakość ziemi ale o jej właściwości dostrzeżone okiem. Grunt jest gliniasty, czy po deszczu są zastoiny wody itp.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Grunt to glina, nie ma jakiejś tragedii co chodzi o stanie wody na ogrodzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony