dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Gmina "zapomniała" zaprojektowac przylacze kanalizacyjne do działki.

    Witam . Dowiedziałem się w gminie iż jest zaplanowana kanalizacja na działce , na ktorej buduje dom , lecz w momencie gdy byla projektowana dzialka byla pusta bez budynkow i nie zaplanowanao przylacza na dzialke a poprzedniego wlsasciciela dzialki podobno projektant nie odnalazł.
    Teraz twierdza ze jak powstanie kanalizacja to jedyna opcja dla mnie to wykonanie przylacza na moj koszt do studzienki znajdujacej sie po przeciwleglej stronie dtogi (gminna). Jest to ok 10m. Mowia ze maja juz pozwolenie wydane na budowe kanalizacji tylko szukaja srodkow i wykonawcy (przetarg) i prawdopowobnie za 2 lara sie uda wybudowac .
    Jaki moze być szacunkowy koszt takiego podlaczenia pod droga gminna do studzienki (chyba bedzie trzeba jakis przewiert pod droga robic ) na moj koszt?
    Podłaczał się ktoś ostatnio w ten sposob. Chodzi mi o szacunek pi razy oko
    Systuacja wyglada jak na zdjeciu zalaczonym
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2023-03-16 13.22.21a.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	464278  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    78

    Domyślnie

    Jaką nawierzchnię ma droga? Na plus, to że w czasie budowy kanalizacji (osadzania studzienki) za wykop i odtworzenie terenu - studzienka nie zapłacisz. Jeżeli to droga gruntowa to starałbym się dogadać z firmą budująca kanalizację - powinni to zrobić za kwotę do 10 tys. + geodeta na końcu. Cena wzrasta jeżeli jest to droga asfaltowa lub z kostki. Jęzeli zelecisz podłączenie juz po wybudowaniu kanalizacji to cena wzrośnie dwu, trzykrotnie.
    Ostatnio edytowane przez mikomir ; 16-03-2023 o 22:07

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikomir Zobacz post
    Jaką nawierzchnię ma droga? Na plus, to że w czasie budowy kanalizacji (osadzania studzienki) za wykop i odtworzenie terenu - studzienka nie zapłacisz. Jeżeli to droga gruntowa to starałbym się dogadać z firmą budująca kanalizację - powinni to zrobić za kwotę do 10 tys. + geodeta na końcu. Cena wzrasta jeżeli jest to droga asfaltowa lub z kostki. Jęzeli zelecisz podłączenie juz po wybudowaniu kanalizacji to cena wzrośnie dwu, trzykrotnie.
    Niestety jest droga asfaltowa. Czyli to juz nie do 10 tys ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    78

    Domyślnie

    Przy drodze asfaltowej w mojej ocenie przekroczy 10 tys. Jedno jest pewne, najtaniej będzie jeżeli Twoje przyłącze wykona firma która wygra przetarg i zrobi to w czasie budowy kanalizacji.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    robi się przepusty wodą pod ciśnieniem. Ja mam podłączenie do instalacji w drodze.
    trzeba było zająć pas drogowy na kilka godzin.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony