dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Obróbka murka donicy przytarasowej

    Mam taki murek jak na fotce obecnie jedynie przejechany gruntem. Jak by to wykończyć, żeby warstwa była dość cienka. Tu daszek ma jeszcze zapas, ale przy schodach jest prawie na styk. Czy jakiś klej do styropianu i na to tynk albo choćby przemalować dało by radę, czy lepiej co innego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murek.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	464290

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Siatka zatopiona w kleju i tynk żywiczny mozaikowy powinien się sprawdzić. Na wewnętrzną stronę radzę położyć jakąś hydroizolację.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Na wewnętrzną poszedł zwykły tynk i folia budowlana. Pewnie woda podciągnie ale tam to już nie problem. Zobaczymy ile to wytrzyma. Też tak się zastanawiałem nad tą siatką w kleju, ale nie byłem pewien, czy to może iść bezpośrednio na bloczki. Dzięki za info.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Najlepiej było by położyć na to choć 1cm warstwę styropianu i dopiero potem siatkę z klejem no ale wtedy wszystkie daszki są do wymiany.
    Odnośnie podciągania wilgoci przez mur to na zewnątrz możesz położyć hydroizolację ze szlamu cementowego.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma gdzie. Nie produkują takich daszków szerszych a i tu przy schodach gdzie jest pełny bloczek daszki są na styk. Na ten szlam to by trzeba coś tam jeszcze pewnie dać dla zabezpieczenia to by się razem kolejna warstwa paru mm robiła.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Nic nie trzeba. To ma być izolacja przeciwwilgociowa aby na tynku z podciągania wilgoci nie robiły się pęcherze i odpryski. Na szlam bezpośrednio klej i siatka dla uzyskania równej powierzchni aby tynk jakoś wyglądał.

    Daszek 48 x 20cm

    https://firmamaja.com/daszki_betonow...a_zdobione.htm

    ze styropianem będzie Ok.

    A jak nie daszek to parapet ze spadkiem na zewnątrz

    https://allegro.pl/oferta/parapety-z...iABEgImA_D_BwE

    Jak taki kwietnik żonie fundniesz to będziesz bohaterem w domu
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 20-03-2023 o 19:45
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony