dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 29
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 566
  1. #1

    Domyślnie Unia chce domów bez kominów! Nowe nakazy i ograniczenia dla ogrzewania i budownictwa

    https://youtu.be/q3CcbUoO6HE

    Przed właścicielami domów stoi wiele wyzwań. Unia Europejska ogłasza coraz to nowe zakazy, nakazy i ograniczenia. A wszystko to abyśmy szybko odeszli od ognia i budowali domy bez kominów. Fit for 55, uchwały antysmogowe, System ETS 2 czyli opłaty za emisję CO2 z budynków prywatnych i samochodów, obowiązkowe wpisy do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), obowiązkowe świadectwa energetyczne budynków, zakaz instalowania kotłów gazowych i zakaz ogrzewania węglem. To tylko niektóre nowe zakazy. 14 marca parlament europejski głosami także polskich posłów przyjął dyrektywę budynkową, która ma doprowadzić do zmniejszenia zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych. Wszystkie te działania pozwolą urzędnikom na założenie pętli na naszej szyi, jeden zły ruch i pętla się zaciśnie. Pamiętajcie, ani rządowi, ani instalatorom nie zależy abyście znali przepisy które zaczną obowiązywać za kilka lat. Nieznajomość prawa szkodzi ! Instalatorzy chcą zarobić na wielokrotnych wymianach źródła ciepła, zanim zamontują w Twojej kotłowni to ostateczne źródło ciepła. Państwo czerpie ogromne dochody z podatków od usług monterów, a także VAT, CIT i akcyzę od wydobycia węgla oraz sprzedaży paliw i energii. Zamontowanie od razu Fotowoltaiki i pompy ciepła spowoduje że przestaniemy w kolejnych latach odprowadzać podatki od opału i energii.
    W 2021 r. na sprzedaży uprawnień do emisji CO2 Polska zarobiła ponad 25 mld zł. Ustawa antywiatrakowa 10H i zmiana w sposobie rozliczania fotowoltaiki pomogła zahamować dopływ taniego prądu z którego nie można czerpać tak ogromnych podatków.

    Co dokładnie nas czeka, co każdy z nas będzie musiał obowiązkowo wykonać, jakiego rodzaju ogrzewania się pozbyć i jakiego unikać, bo będzie drogie, o tym w w dzisiejszym odcinku. Oglądajcie do końca bo stawka jest wysoka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowe zakazy i nakazy EU 2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	464294  
    ---Tu była reklama zakupów---

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    "Stawka jest wysoka"
    Ci ciekawego jest w tym filmiku??
    Opowieści o niczym.
    Może reklama telchina.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.662

    Domyślnie

    Unia oczywiście uratuje świat swoimi 7 proc naszym zgonem .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Unia oczywiście uratuje świat swoimi 7 proc naszym zgonem .
    Unia swoimi nakazami nie spowoduje zgonów w Polsce.
    Bać należy się szalonego putina.
    To m.in. moskwa steruje takimi poglądami które w Unii widzą wroga Polski.
    Dla części konfederatów putin jest wzorem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Unia to także Polska.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Czasem mam wrazenie ze z ta Polska w Unii jest jak z leniwym dzieckiem w szkole. Trzeba cos nakazac bo to w przyszlosci zaowocuje. Ludzie maja jakies dziwne wyobrazenia ze gaz czy pompa ciepla to luksus a ze nie maja $$ to ich na luksusy nie stac wiec wola kopcic weglem za ktory wcale mniej nie placa. Mozna powiedziec ze moj dom moze i nie jest zeroenergetyczny ( jakbym dolozyc z 2 moze 3 KW paneli na dach to by byl) ale dom dobrze ocieplony jest super. Co do paliw stalych to jestem za zakazem. 90% osob palacych i kopcacych stac na mniej inwazyjne formy ogrzewania ale wola smrodzic. Dziwne ze kazdy potrafi policzyc ze za zime zaoszczedzi 300zl jak bedzie palil wszystkie smieci ale nikt nie potrafi policzyc tego ile kosztuja leki, brudne elewacje a i kostka kolo domu po 3 latach ma kolor sadzy ze o utracie zdrowia nawet nie wspomne bo tego policzyc sie nie da. Za mlodosci u rodzicow stal kopciuch a ze jestem pomocny to pomagalem w czyszczeniu, paleniu i wiecie co. Dzis bym przy tym palcem nir kiwnal a dziecku bym zabronil takiej pomocy bo dam po sobie wiem ze teoche zdrowia na tym stracilem no ale jak ktos ma klapki na oczach i nie wie ze moze byc inaczej, lepiej to tylko kijem mozna go przekonac. Kiedys tez ludzie protestowali przeciwko kanalizacji bo placic trzeba a po co jak mozna do fosy. To jest ten sam typ myslenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Bać należy się szalonego putina.
    Nazwiska pisze się z wielkiej litery.


    ps.

    a przede wszystkim uważam cytując pewnego staruszka, że :

    "Unia Europejska powinna zostać zniszczona"

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.662

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Czasem mam wrazenie ze z ta Polska w Unii jest jak z leniwym dzieckiem w szkole. Trzeba cos nakazac bo to w przyszlosci zaowocuje. Ludzie maja jakies dziwne wyobrazenia ze gaz czy pompa ciepla to luksus a ze nie maja $$ to ich na luksusy nie stac wiec wola kopcic weglem za ktory wcale mniej nie placa. Mozna powiedziec ze moj dom moze i nie jest zeroenergetyczny ( jakbym dolozyc z 2 moze 3 KW paneli na dach to by byl) ale dom dobrze ocieplony jest super. Co do paliw stalych to jestem za zakazem. 90% osob palacych i kopcacych stac na mniej inwazyjne formy ogrzewania ale wola smrodzic. Dziwne ze kazdy potrafi policzyc ze za zime zaoszczedzi 300zl jak bedzie palil wszystkie smieci ale nikt nie potrafi policzyc tego ile kosztuja leki, brudne elewacje a i kostka kolo domu po 3 latach ma kolor sadzy ze o utracie zdrowia nawet nie wspomne bo tego policzyc sie nie da. Za mlodosci u rodzicow stal kopciuch a ze jestem pomocny to pomagalem w czyszczeniu, paleniu i wiecie co. Dzis bym przy tym palcem nir kiwnal a dziecku bym zabronil takiej pomocy bo dam po sobie wiem ze teoche zdrowia na tym stracilem no ale jak ktos ma klapki na oczach i nie wie ze moze byc inaczej, lepiej to tylko kijem mozna go przekonac. Kiedys tez ludzie protestowali przeciwko kanalizacji bo placic trzeba a po co jak mozna do fosy. To jest ten sam typ myslenia.
    Ale gaz ? olej opałowy ? to takie straszne paliwa ? pomarzniemy przez jakiegoś chorego buraka .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Czasem mam wrazenie ze z ta Polska w Unii jest jak z leniwym dzieckiem w szkole. Trzeba cos nakazac bo to w przyszlosci zaowocuje. Ludzie maja jakies dziwne wyobrazenia ze gaz czy pompa ciepla to luksus a ze nie maja $$ to ich na luksusy nie stac wiec wola kopcic weglem za ktory wcale mniej nie placa. Mozna powiedziec ze moj dom moze i nie jest zeroenergetyczny ( jakbym dolozyc z 2 moze 3 KW paneli na dach to by byl) ale dom dobrze ocieplony jest super. Co do paliw stalych to jestem za zakazem. 90% osob palacych i kopcacych stac na mniej inwazyjne formy ogrzewania ale wola smrodzic. Dziwne ze kazdy potrafi policzyc ze za zime zaoszczedzi 300zl jak bedzie palil wszystkie smieci ale nikt nie potrafi policzyc tego ile kosztuja leki, brudne elewacje a i kostka kolo domu po 3 latach ma kolor sadzy ze o utracie zdrowia nawet nie wspomne bo tego policzyc sie nie da. Za mlodosci u rodzicow stal kopciuch a ze jestem pomocny to pomagalem w czyszczeniu, paleniu i wiecie co. Dzis bym przy tym palcem nir kiwnal a dziecku bym zabronil takiej pomocy bo dam po sobie wiem ze teoche zdrowia na tym stracilem no ale jak ktos ma klapki na oczach i nie wie ze moze byc inaczej, lepiej to tylko kijem mozna go przekonac. Kiedys tez ludzie protestowali przeciwko kanalizacji bo placic trzeba a po co jak mozna do fosy. To jest ten sam typ myslenia.
    Co Ci dolega po tym czyszczeniu pieca i dokładania do niego? Może w zły sposób się schylales i Cię plecy bolały a to już nie wina pieca.
    Oczywiście powinno się piętnować paleniem śmieciami i wszystkim co nie jest do tego przeznaczone ale zakazywanie palenia drewnem to absurd.
    Kolejna rzecz. Podnoszenie ze koszt ogrzewania drewnem czy węglem i pompa ciepła jest do siebie zbliżony jest co najmniej nie w porządku do osób, które poki co maja kocioł i nie zapowiada się na jego zmianę. One zdecydowanie potrafią liczyć i wiedza ile musiałby za taka pompę z instalacja zapłacić.
    Instalacje w nowych domach to tez osobny temat i również nie oczywisty.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Czasem mam wrazenie ze z ta Polska w Unii jest jak z leniwym dzieckiem w szkole. Trzeba cos nakazac bo to w przyszlosci zaowocuje. Ludzie maja jakies dziwne wyobrazenia ze gaz czy pompa ciepla to luksus a ze nie maja $$ to ich na luksusy nie stac wiec wola kopcic weglem za ktory wcale mniej nie placa. Mozna powiedziec ze moj dom moze i nie jest zeroenergetyczny ( jakbym dolozyc z 2 moze 3 KW paneli na dach to by byl) ale dom dobrze ocieplony jest super. Co do paliw stalych to jestem za zakazem. 90% osob palacych i kopcacych stac na mniej inwazyjne formy ogrzewania ale wola smrodzic. Dziwne ze kazdy potrafi policzyc ze za zime zaoszczedzi 300zl jak bedzie palil wszystkie smieci ale nikt nie potrafi policzyc tego ile kosztuja leki, brudne elewacje a i kostka kolo domu po 3 latach ma kolor sadzy ze o utracie zdrowia nawet nie wspomne bo tego policzyc sie nie da. Za mlodosci u rodzicow stal kopciuch a ze jestem pomocny to pomagalem w czyszczeniu, paleniu i wiecie co. Dzis bym przy tym palcem nir kiwnal a dziecku bym zabronil takiej pomocy bo dam po sobie wiem ze teoche zdrowia na tym stracilem no ale jak ktos ma klapki na oczach i nie wie ze moze byc inaczej, lepiej to tylko kijem mozna go przekonac. Kiedys tez ludzie protestowali przeciwko kanalizacji bo placic trzeba a po co jak mozna do fosy. To jest ten sam typ myslenia.
    Dobrze napisałeś: jak ktoś ma klapki na oczach, to nie wie że może być inaczej. Teraz idź do lustra i poszukaj swoich klapek. skoro nie zauważasz, że dookoła Ciebie są ludzie żyjący na zupełnie innym poziomie niż Ty.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ogrzewanie paliwami stałymi to generowanie pyłów w powietrzu
    Też jestem za zakazem. Widzę co się osadza na filtrach rekuperacji - sama sadza.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Woow Wychodzi na to, że jestem prounijny. Muszę to pokazać koledze, który mnie "pisiorem" nazywa, bo kilkukrotnie przewidziałem przegrane jego ulubionej partii

    Politycy bardzo sprawnie podzielili Polaków, dzięki czemu mają dożywotnie stołki jak nie rządząc, to będąc w opozycji. Wyborcy są tak ogłupiali, że nawet jak "przeciwnik" chce czegoś dobrego dla nich, to zawsze będą przeciw. Znam ludzi, którzy twierdzą, że nie wierzą w produkcję energii przez PV a pompa ciepła przecież produkować go nie może, kiedy zimno i wcale nie są to ludzie, którym się nie powiodło w życiu a wręcz przeciwnie.
    Przywary Polaków znamy. Narzekanie wieczne i na wszystko czy podatność na wszelkie "katastroficzne" wizje, dzięki którym co roku lecą tabunem po cukier "bo zabraknie" czyszczą półki z agregatów prądotwórczych " bo prądu nie będzie" o węglu czy gazie, których miało na 100% zabraknąć z powodu wojny nie wspomnę.


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ogrzewanie paliwami stałymi to generowanie pyłów w powietrzu
    Też jestem za zakazem. Widzę co się osadza na filtrach rekuperacji - sama sadza.
    U mnie wymiana filtra na czerpni
    poza sezonem grzewczym - co 4-6 tygodni
    podczas sezonu grzewczego - co tydzień, max co dwa, kiedy wieje i pada.

    I gdyby tak pokazać niedowiarkom, co z ich kominów wyłazi, to i tak nie uwierzą, bo przecież tak ogrzewa się od wieków. Może gdyby co roku ludzie padali jak w Londynie w 1952r gdzie mgła + dym z kominów zabiła tysiące ludzi, to może coś by dotarło. Bo jak zwykle, Polak musi być mądry po szkodzie a nie przed.

    Tak przy okazji - odkryłem swego czasu "plus" pandemii - idąc do piekarni doceniłem maseczkę.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 18-03-2023 o 22:36
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ogrzewanie paliwami stałymi to generowanie pyłów w powietrzu
    Też jestem za zakazem. Widzę co się osadza na filtrach rekuperacji - sama sadza.
    Dokładnie.
    Mam to samo zdanie.
    ***** ***

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Nazwiska pisze się z wielkiej litery.


    ps.

    a przede wszystkim uważam cytując pewnego staruszka, że :

    "Unia Europejska powinna zostać zniszczona"
    Nie używaj rusycyzmu.
    pisat’ s bol’szoj bukwy
    To może tłumaczyć cały twój powyższy post.
    Dlatego też piszesz kolejną durnotę o zniszczeniu Unii Europejskiej.
    Chcesz i ten durny staruszek też, zniszczyć Polskę i Unię czyli spełnić marzenia putina.
    Ten staruszek który czerpał kasę z tytułu zasiadania w Parlamencie UE.
    Otrzymuje też unijną emeryturę (ok. 14 tys. euro ale durni wierzą w jego słowa.

    Polska to Unia a Unia to Polska.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 19-03-2023 o 13:25
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15

    Domyślnie

    Najlepsze jest to, że w przypadku awarii pomp ciepła ludzie nie będą mieli możliwości ogrzać domów. Brak tradycyjnego pieca, często miejsca w kotłowni. Budowanie nowych domów powinno przewidywać brak zasilania.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Najlepsze jest to, że w przypadku awarii pomp ciepła ludzie nie będą mieli możliwości ogrzać domów. Brak tradycyjnego pieca, często miejsca w kotłowni. Budowanie nowych domów powinno przewidywać brak zasilania.
    W przypadku awarii kotła na węgiel też masz problem.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W przypadku awarii kotła na węgiel też masz problem.
    Przy tradycyjnym kopciuchu nie. Nawet, jak obieg napędzany pompą obiegową, to da się to stosunkowo łatwo zasilić malutkim agregatem czy UPSem.
    A przy tradycyjnym kominku czy piecu zero problemu.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy tradycyjnym kopciuchu nie. Nawet, jak obieg napędzany pompą obiegową, to da się to stosunkowo łatwo zasilić malutkim agregatem czy UPSem.
    A przy tradycyjnym kominku czy piecu zero problemu.
    Czytaj ze zrozumieniem.
    Elfir jasno napisała:
    W przypadku awarii kotła na węgiel też masz problem.
    Po co zasilanie pompy obiegowej skoro kocioł nie działa?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Najlepsze jest to, że w przypadku awarii pomp ciepła ludzie nie będą mieli możliwości ogrzać domów. Brak tradycyjnego pieca, często miejsca w kotłowni. Budowanie nowych domów powinno przewidywać brak zasilania.
    Odnoszę od jakiegoś czasu wrażenie, że jakaś PC sprawiła Ci krzywdę, choć to teoretycznie niemożliwe, skoro nie masz.
    Do sedna - jakiego rodzaju awaria mojej PC pozbawi mnie ciepła w domu? Rozpisz się długo i ze szczegółami.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Odnoszę od jakiegoś czasu wrażenie, że jakaś PC sprawiła Ci krzywdę, choć to teoretycznie niemożliwe, skoro nie masz.
    Do sedna - jakiego rodzaju awaria mojej PC pozbawi mnie ciepła w domu? Rozpisz się długo i ze szczegółami.
    Wybijanie różnicówki przy włączeniu PC, awaria elektroniki, awaria pompy obiegowej, czujnika ciśnienia czy temperatury.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...81#post7777881
    https://forum.muratordom.pl/showthre...69#post8072869
    https://forum.muratordom.pl/showthre...58#post8104258
    https://forum.muratordom.pl/showthre...60#post6331860
    https://forum.muratordom.pl/showthre...49#post7729249
    https://forum.muratordom.pl/showthre...79#post8098179

Strona 1 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony