dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 29
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 566
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post

    Im więcej żołnierzy USA tym lepiej nawet jak chcą to mogaa nas anektować
    Ot piękna patriotyczna postawa.
    Pradziadek walczył po lasach żeby Polska była Polską , a wnuczek pisze że mogą anektować , żeby tylko wypłata była co miesiąc.


    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Naprawdę myślisz ze da sie w naszym kraju zbudować wszystko od nowa ? Motoryzację, elektronikę, ? Do tego trzeba miliardów na inwestycję i sporo naukowców. Nie mając tego jesteśmy skazani na bycie pod kimś. Skoro mamy takiego sąsiada jak Niemcy to nic tylko brać z tego korzyści skoro sami nie potrafimy...
    Po ponad 30 latach legalnego rozkradania może być ciężko, jeśli myśli się kategoriami " mam pracę , mam wypłatę, więcej mi nie potrzeba " .

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Mieszkanie M4 kupiłem za zarobione ( głównie ) w zagranicznych firmach na naszym terenie .
    A powinieneś zarobić w polskiej firmie.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Myślisz ze gdyby przetrwały firmy pokorju Ursusa , Radmora czy FSO miałbym lepiej ? Wątpię...
    Często jeżdżę na wieś. Do tej pory widać ciągniki Ursusa w małych gospodarstwach. Zresztą popatrz jak ładnie prezentują się nowe :

    https://www.ursus.com/pl

    Tylko rozwijać i dbać o to .

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Hahaha... jakie zasoby ?
    Te trochę gazu eksploatujemy sami i zużywamy na własne potrzeby, podobnie miedź - tu wystarcza nawet na eksport.
    Myślisz o węglu ? Widzę dziesiątki chętnych
    https://www.pgi.gov.pl/muzeum/kopaln...html?showall=1

    Masz , poczytaj sobie.
    Dodaj do tego nienajgorsze ziemie uprawne i jakąś tam powierzchnię lasu.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jakby ktoś szukał, to wyleciało niemal 30 wpisów. Przypominam że trzymamy się tematu.
    Możesz nie kasować ? Luźna rozmówka leci , staramy się trzymać poziom. Ci co przyjdą tu po nas, mogą nie ogarnąć.
    Ostatnio edytowane przez lolson29 ; 22-03-2023 o 14:17

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Ot piękna patriotyczna postawa.
    Pradziadek walczył po lasach żeby Polska była Polską , a wnuczek pisze że mogą anektować , żeby tylko wypłata była co miesiąc.
    To tylko nazwa dla mnie tu może być rosja ale ruskie nie mają nic do zaoferowania co innego "Federacja Europejska" czy USA
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Możesz nie kasować ? Luźna rozmówka leci , staramy się trzymać poziom. Ci co przyjdą tu po nas, mogą nie ogarnąć.
    Na tym forum w ostatnich paru latach kilka dużych tematów zostało zamkniętych z powodów takich luźnych rozmów na tematy polityczne. A kilku użytkowników nieodwracalnie pożegnało się z forum, bo za bardzo się rozluźnili.

    Pewnie nie da się dyskutować o "zakazie kominów i Unii" kompletnie w oderwaniu od polityki, ale możemy właśnie pokazać poziom i skupić się na części merytorycznej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post



    https://www.pgi.gov.pl/muzeum/kopaln...html?showall=1

    Masz , poczytaj sobie.
    Dodaj do tego nienajgorsze ziemie uprawne i jakąś tam powierzchnię lasu.
    garnąć.
    Ale to wiedza z zakresu szkoły średniej, zdawałem maturę z geografii
    Podaj mi proszę, jakie to ważne zasoby wyprzedajemy za bezcen i podaj wreszcie kraj o który pytałem.
    Bo widzę, kiedy rozmowa na slogany zamienia się w rozmowę o konkretach, to odpadasz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Po ponad 30 latach legalnego rozkradania może być ciężko, jeśli myśli się kategoriami " mam pracę , mam wypłatę, więcej mi nie potrzeba " .
    A powinieneś zarobić w polskiej firmie.
    A co mi więcej potrzeba ?
    Ja nie oczekuję że Państwo ma mi coś dać . Myślisz ze każdy Niemiec pracuje w Niemieckiej firmie ?

    Ktoś tu wspomniał o Chorwacji do której jeżdżę co rok na wakacje
    Nie mają praktycznie żadnego przemysłu ciężkiego. Nie mają też żadnej praktycznie motoryzacji a mimo to koleś zbudował firme produkującą auta elektryczne

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Rimac_Automobili

    Czy tobie Unia Europejska broni robić takich rzeczy ?

    Cytat :

    Firma Rimac Automobili oprócz produkcji i sprzedaży samochodów elektrycznych pod własną marką zajmuje się też sprzedażą podzespołów dla innych firm. W 2013 roku firma Applus+ IDIADA stworzyła samochód Applus Volar-e opracowany przy współpracy z Rimac Automobili[31]. Firma Rimac jest odpowiedzialna również za produkcję hybrydowych systemów akumulatorowych KERS do zupełnie nowego samochodu Aston Martin Valkyrie. Rimac produkuje również systemy akumulatorów do Koenigsegg Regera, Jaguara i innych

    Czaisz ? Kraj bez historii motoryzacyjnej.... Malutki kraj i ambitny facet

    Zobacz kto się bił o udziały w tej małej na początku firmie....

    Mate Rimac (37%)
    Porsche (24%)
    Camel Group (14%)
    Hyundai (12%)
    Ostatnio edytowane przez sito ; 22-03-2023 o 16:21

  6. #146

    Domyślnie

    Zamiast psioczyć na UE to proponowałbym następny razem zastanowić się jakich europarlamentarzystów wybieramy do UE. To własnie europarlamentarzyści, w tym polscy decydują o kominach i ustalają nam prawo. U nas przyjęło się, że staruje się tam za zasługi bo tam można dobrze zarobić wobec tego jest jak jest. Miejcie pretensje do swoich parti i polskich posłów/europosłów w pierwszej kolejności.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Miejcie pretensje do swoich parti i polskich posłów/europosłów w pierwszej kolejności.
    Taaa... pod dyktando kościoła wybierają

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Zamiast psioczyć na UE to proponowałbym następny razem zastanowić się jakich europarlamentarzystów wybieramy do UE. To własnie europarlamentarzyści, w tym polscy decydują o kominach i ustalają nam prawo. U nas przyjęło się, że staruje się tam za zasługi bo tam można dobrze zarobić wobec tego jest jak jest. Miejcie pretensje do swoich parti i polskich posłów/europosłów w pierwszej kolejności.
    Kiedyś już też o tym pisałem bo mawia się jaki naród tacy przedstawiciele a wystarczy popatrzeć na europosłów czy naszych posłów i śmiało skreślić raz na zawsze można 80 proc z nich bo najnormalniej nie nadają się na te stanowiska np jacyś jutuberzy czy podobni tzw działacze społeczni

  9. #149

    Domyślnie

    Ale my tego nie widzimy tylko psioczymy na UE. Opłacamy posłów i europosłów, żyją na nasz koszt, cyrki w sejmie i nie tylko tam robią, bawią się w celebrytów a my głupi naród dalej te same gęby wybieramy.
    A wystarczy wybrać innych, niekoniecznie tych co najbardziej krzyczą bo to są te same gęby i chcą żyć z tego że biadolą np. jaka ta UE zła. Próbują nam sprzedać utopię o bogatej i sprawiedliwie zarządzanej po wyjściu z UE. Niestety część narodów jest tak tępa, ze kupuje te hasła. Specialnie piszę "tępa" bo ci co najwiecej krzyczą nie przedstawili żadnego programu jak kraj sobie poradzi bez UE, bo nie będzie tak, że oficjalnie wyszliśmy a wszystko pozastanie tak jak jest teraz. Wywalą polskie firmy, utrudnią zatrudnianie i prace u siebie, zabiorą produkcję, po prostu się odłączą i zostaniemy sami ... z Ukrainą, która robi wszystko aby do tej UE wejść.

    UE chce zakazać kominów bo nasi europarlamentarzyści nie potrafili wypracować lepszej alternatywy. Niemiecy europarlamentarzyści jakoś o swoje potrafią zadbać.

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Wywalą polskie firmy, utrudnią zatrudnianie i prace u siebie, zabiorą produkcję, po prostu się odłączą i zostaniemy sami ... z Ukrainą, która robi wszystko aby do tej UE wejść.
    Wybij sobie to z głowy żeby Ukraina kiedykolwiek weszła do UE. No chyba że zaraz po Rosji.

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post

    UE chce zakazać kominów bo nasi europarlamentarzyści nie potrafili wypracować lepszej alternatywy. Niemiecy europarlamentarzyści jakoś o swoje potrafią zadbać.
    Rozumiem że z tym zakazem kominów to w całej UE. Północna Szwecja i Finlandia też będzie mieć zakaz kominów ?
    Czy może Polski się tylko czepiają ?

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Wybij sobie to z głowy żeby Ukraina kiedykolwiek weszła do UE. No chyba że zaraz po Rosji.



    Rozumiem że z tym zakazem kominów to w całej UE. Północna Szwecja i Finlandia też będzie mieć zakaz kominów ?
    Czy może Polski się tylko czepiają ?
    ad.1
    Pisałeś, żę Polski już nie ma. To skąd piszesz swoje prorusskie posty?
    putin chce do Unii a ty chcesz aby Polska wyszła z Unii ??
    Reprezentujesz "ciekawe" poglądy.

    ad.2
    Sprawdź jakie są źródła ciepła w Szwecji i w Finlandii.
    Nie klep antypolskich i proputinowskich głupot.

    https://psig.com.pl/pl/ogrzewanie-na-szwedzki-sposob/
    https://globenergia.pl/w-2015r-finow...nych-kieszeni/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    UE chce zakazać kominów bo nasi europarlamentarzyści nie potrafili wypracować lepszej alternatywy. Niemiecy europarlamentarzyści jakoś o swoje potrafią zadbać.
    Gwoli ścisłości to UE chce zakazania paliw kopalnych. To nasi "politycy" samorządowi nie odróżniają OZE od węgla i zakazują tego pierwszego razem ze węglem i jego popłuczynami a wspierają gaz.

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Wracając do tematu wątku jak to nikczemna unia zmusza nas do domów bez kominów . W ubiegłym roku kończąc budowę domu i montując w nim PC namówiłem ojca na wyrzucenie kopciucha i również montaż PC. Dom ojca ok 110 m 2 ,15 letni ocieplony 10 cm białym styropianem , ogrzewanie grzejnikowe. Koszt PC niemieckiej firmy wraz z modernizacją kotłowni wyniósł 35,5 tyś zł . Wniąsek o dofinansowanie z Czystego Powietrza złożyliśmy w styczniu kiedy to weszły nowe zasady i limity .Wczoraj przyszła decyzja o dofinansowaniu PC ojca na kwotę ponad 26 tyś zł. Doliczając do tego odliczenie z ulgi termomodernizacyjnej 19% z wydanej kwoty 35,5 tyś zł wychodzi że realnie cała instalacja kosztowała tatę 2-3 tyś zł.Generalnie ojciec z PC bardzo zadowolony.Mówi że to pierwszy sezon ,kiedy to całą zimę przechodził w domu w krótkim rękawie. Nawet w największe kilkunastostopniowe mrozy na grzejniki nie szło więcej niż 40" C .za to szło cały czas i w domu cały czas 22'C.A zużycie prądu nieco ponad 4 tyś kWh jeszcze po starych cenach to 1/5 kosztów które by poniósł grzejąc węglem jak dotychczas.

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Nikczemna unia plus niemiecka pompa ciepła...
    i to wszystko za 2-3 tys. zł

    Gorzej być nie może
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #155
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gwoli ścisłości to UE chce zakazania paliw kopalnych. To nasi "politycy" samorządowi nie odróżniają OZE od węgla i zakazują tego pierwszego razem ze węglem i jego popłuczynami a wspierają gaz.
    A co ci ten gaz zawinił ? gaz to dobre paliwo tylko jacyś durnie wg swojego dziwnego widzimisia stwierdzili że be ja nie mam a szkoda bo czyste i dobre paliwo.

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A co ci ten gaz zawinił ? gaz to dobre paliwo tylko jacyś durnie wg swojego dziwnego widzimisia stwierdzili że be ja nie mam a szkoda bo czyste i dobre paliwo.
    Każde paliwo kopalne powoduje nieodwracalny wzrost CO2 w powietrzu, wodzie i glebie. To nie tylko zmiana klimatu, ale też PH, wód co wpływa na życie organizmów będących podstawą łańcucha pokarmowego

  17. #157
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Każde paliwo kopalne powoduje nieodwracalny wzrost CO2 w powietrzu, wodzie i glebie. To nie tylko zmiana klimatu, ale też PH, wód co wpływa na życie organizmów będących podstawą łańcucha pokarmowego
    Widzę że jesteś pierwszym podatnym kandydatem na jedzenie robactwa bo tak jakiś dureń zaleca , przecież to bada cwaniaczków którzy tylko potrafią liczyć $$$$ od lobbystów i mam na myśli tą całą komisję Europejską . gaz zły dajcie spokój łykanie to gówno jak pelikany .

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A co ci ten gaz zawinił ? gaz to dobre paliwo tylko jacyś durnie wg swojego dziwnego widzimisia stwierdzili że be ja nie mam a szkoda bo czyste i dobre paliwo.
    Nie durnie stwierdzili , tylko wychodzi czarno na białym jak to jest odwracać się od takiego partnera gospodarczego jakim jest Rosja.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Każde paliwo kopalne powoduje nieodwracalny wzrost CO2 w powietrzu, wodzie i glebie. To nie tylko zmiana klimatu, ale też PH, wód co wpływa na życie organizmów będących podstawą łańcucha pokarmowego
    Haha ale bełkot.

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Widzę że jesteś pierwszym podatnym kandydatem na jedzenie robactwa
    Nie jestem skłonny wydawać tyle na jedzenie.
    Aczkolwiek parametry techniczne "robactwo" ma deklasujące większość produktów (jak nie wszystkie) które spożywam.

    Kto łyka jak pelikan i co - widać. Oglądałeś:

    ?

    Też byś wyszedł na ulice protestować przed wciskaniem "kitu" i za żadne skarby nie popatrzył w górę?

    A wracając do CO2...

    Naturze wzrost CO2 nie będzie całkiem obojętny (chociaż oczywiście przetrwa, tak jak wszystkie dotychczasowe i przyszłe katastrofy) bo powrót warunków jak z kambru nie oznacza, że pojawią się gatunki wtedy występujące. Za to oznacza wyginięcie wielu gatunków obecnie żyjących. Widać to już - zanik życia przez wzrost zakwaszenia mórz i oceanów nie pozwalające na tworzenie wapniowych skorupek. A to początek łańcucha pokarmowego na którego końcu lubimy się stawiać my, ludzie.



    W Karbonie, gdy powstawały paliwa kopalne przyroda była znacznie bujniejsza, pokrywała większe obszary a CO2 było 800ppm. A jeszcze morza i oceany sporo miały rozpuszczonego dwutlenku węgla. Obecne życie (w tym ludzie) nie będzie miało czasu na przystosowanie się do nowych warunków, bo zmiany zachodzą zbyt szybko.

    Polecam filmy (tu tylko trailery):
    https://www.youtube.com/watch?v=ra6pTfS-OJo
    https://www.youtube.com/watch?v=Uuwue81sHWA


    I tak, zbliża się koniec paliw kopalnych. Czy to my z nimi skończymy, czy one z nami - to chyba jeszcze nasz wybór.





    Aktualny poziom stężenia dwutlenku węgla w atmosferze wynosi 407 ppm (z ang. parts per milion, liczba cząsteczek na milion; stan na 19.08.2018 r.). Dla porównania, rok temu średnie stężenie CO2 wynosiło 404 ppm, dziesięć lat temu 384 ppm, a przed rewolucją przemysłową około 280 ppm. Od daty pierwszego pomiaru, który miał miejsce w 1958 roku, roczne tempo przyrostu koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze wzrosło z 0,7 ppm do 2,1 ppm, które obserwujemy w ciągu ostatnich dziesięciu lat.
    Nawet gdy emisja dwutlenku węgla zostanie ograniczona, gaz ten nadal będzie brał udział w tzw. cyklu węgla (obieg CO2 między atmosferą, lądami i oceanami) przez następne tysiąclecia utrzymując aktualne skutki zmiany klimatu w przyszłości.
    .

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Haha ale bełkot.

Strona 8 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony