dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 29
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 566
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    No i to wszystko zabroni mi włączyć farelkę, olejaka itd ?
    Pomijając opcję ogrzewania przez PC bez używania agregatu zewnętrznego,sprężarki.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 19-03-2023 o 19:14
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy tradycyjnym kopciuchu nie. u.
    U mojego sąsiada roszczelnił się piec na miał starego typu.
    Jak ma być awaria to nie ma znaczenia czy na prąd czy nie. I tak nie można korzystać.

  3. #23

    Domyślnie

    Najbardziej rozbawił mnie facet, który mówił, że gdyby pompa ciepła uległa awarii można tymczasowo wstawić grzejniki elektryczne...
    Zapomniał, że jak nie będzie prądu, to nie da rady.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Mowa jest o awarii sprzętu a nie o braku prądu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Najbardziej rozbawił mnie facet, który mówił, że gdyby pompa ciepła uległa awarii można tymczasowo wstawić grzejniki elektryczne...
    Zapomniał, że jak nie będzie prądu, to nie da rady.
    A mnie rozbawia gość, który swoich postów nie rozumie
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Najlepsze jest to, że w przypadku awarii pomp ciepła ludzie nie będą mieli możliwości ogrzać domów..
    Jak nie będzie prądu, to mam agregat, którego czasami na budowie używam do pracy.
    Więc..kolejny armagedon skreślony.
    A ponieważ i mojego postu nie zrozumiałeś, to moja PC ma możliwość zasilania CO tylko samą grzałką w trybie awaryjnym i może być zasilana agregatem.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 19-03-2023 o 20:14
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W przypadku awarii kotła na węgiel też masz problem.
    Od 8 lat nie palę węglem... kocioł 20 letni przeszedł modernizację na drewno kominkowe, coś na wzór kotła szwedzkiego. W drzwiczku zasypowym zamontowany jest wspanialy obrotowy palnik na pellet wraz ze sterownikiem Plum. W sterowniku jest opcja TRYB PRACY... na pellet i na drewno. Jednym słowem mam kocioł dwupaliwowy.... oczywiście bez wymontowania palnika pelletowego w trakcie spalania drewna. WSPANIAŁY DUET !!
    Drewno zalecane do powszechnego stosowania w Unii Europejskiej dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z dnia 11 grudnia 2018 r.30 cze 2021
    Mam PV 10 kWp prosumencki... a to inna melodia.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Od 8 lat nie palę węglem... kocioł 20 letni przeszedł modernizację na drewno kominkowe, coś na wzór kotła szwedzkiego. W drzwiczku zasypowym zamontowany jest wspanialy obrotowy palnik na pellet wraz ze sterownikiem Plum. W sterowniku jest opcja TRYB PRACY... na pellet i na drewno. Jednym słowem mam kocioł dwupaliwowy.... oczywiście bez wymontowania palnika pelletowego w trakcie spalania drewna. WSPANIAŁY DUET !!
    Drewno zalecane do powszechnego stosowania w Unii Europejskiej dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z dnia 11 grudnia 2018 r.30 cze 2021
    Mam PV 10 kWp prosumencki... a to inna melodia.
    Unia zaleca energię odnawialną ale nie jest tak jak piszesz / sugerujesz "zaleca spalanie drewna".

    Dyrektywa 2018/2001 w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych
    (93) Aby w pełni wykorzystać potencjał biomasy, która nie obejmuje torfu lub materiałów zawartych w formacjach geologicznych lub przekształconych na skamieliny, pod względem obniżania emisyjności gospodarki dzięki jej wykorzystaniu na potrzeby materiałów i energii, Unia i państwa członkowskie powinny wspierać większą, zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju mobilizację istniejących zasobów drewna i zasobów rolnictwa oraz opracowanie nowych systemów gospodarki leśnej i produkcji rolnej, pod warunkiem że spełnione są kryteria zrównoważonego rozwoju i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

    Wycinka drzew w celu spalania nie spełnia powyższych kryteriów zrównoważonego rozwoju.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Od 8 lat nie palę węglem...
    Ale co to ma za związek z awariami?
    Jak ci się zepsuje twój piec, to niczym nie napalisz.

  9. #29

    Domyślnie

    Węglem, koksem, miałem węglowym - trzeba to zakazać. Co komu winne suche drewno opałowe, pelet - standard do ogrzewania np: w Norwegii. To jest ekologiczne paliwo i odnawialne. Zazwyczaj wspomagające przy gazie. Zakaz palenia w kominku czy w kotle kilkoma szczapami drewna - absurd!

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Biomasa pierwotna to nie jest OZE.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale co to ma za związek z awariami?
    Jak ci się zepsuje twój piec, to niczym nie napalisz.
    Jak zepsuje... mam w rezerwie energooszczędny grzejnik z wkładem koalitowym. Za parę miesiecy zamontowany będzie kocioł gazowy w duecie z kotłem elektrycznym zasilany z nadwyżki z PV. Po wykorzystaniu nadwyżki prądu przechodze na ogrzewanie gazowe lub na drewno-pelletowe.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Jak zepsuje... mam w rezerwie energooszczędny grzejnik z wkładem koalitowym. Za parę miesiecy zamontowany będzie kocioł gazowy w duecie z kotłem elektrycznym zasilany z nadwyżki z PV. Po wykorzystaniu nadwyżki prądu przechodze na ogrzewanie gazowe lub na drewno-pelletowe.
    Na czym polega energooszczędność takiego grzejnika?
    Grzejesz w taniej taryfie i później przez 10 godzin oddaje ciepło?
    Grzejesz z COP = 1,0
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #33

    Domyślnie

    Tak, z COP = 1
    Cytat:
    "Praca grzejnika dzieli się na dwa etapy:
    Etap 1 – przetwarzanie energii elektrycznej na ciepło i MAGAZYNOWANIE go przez ceramikę KOALIT. Po osiągnięciu przez KOALIT optymalnej temperatury pobór prądu zostaje PRZERWANY. Przez cały czas od włączenia grzejnika następuje oddawanie ciepła.
    Etap 2 - EMISJA ciepła zmagazynowanego w rdzeniu KOALIT-owym.
    W początkowej fazie częstotliwość zmian układu „MAGAZYNOWANIE - EMISJA” charakteryzuje sie okresami poboru prądu trwajacymi około kilkunastu minut. W miarę wzrostu temperatury czas poboru prądu jest coraz krótszy, a po osiągnięciu zaprogramowanej temperatury następuje faza PODTRZYMANIA. W tej fazie zmniejsza sie zapotrzebowanie na energię elektryczną do minimum a wydłuża się czas emisji ciepła zgromadzonego przez KOALIT."
    To są grzejniki najoszczedniejsze i zarazem najdroższe.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Dobrze napisałeś: jak ktoś ma klapki na oczach, to nie wie że może być inaczej. Teraz idź do lustra i poszukaj swoich klapek. skoro nie zauważasz, że dookoła Ciebie są ludzie żyjący na zupełnie innym poziomie niż Ty.
    Dookola mnie zyja ludzie na o wiele wyzszym poziomie (finansowym) a mimo to wola kopcic

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Tak, z COP = 1
    Cytat:
    "Praca grzejnika dzieli się na dwa etapy:
    Etap 1 – przetwarzanie energii elektrycznej na ciepło i MAGAZYNOWANIE go przez ceramikę KOALIT. Po osiągnięciu przez KOALIT optymalnej temperatury pobór prądu zostaje PRZERWANY. Przez cały czas od włączenia grzejnika następuje oddawanie ciepła.
    Etap 2 - EMISJA ciepła zmagazynowanego w rdzeniu KOALIT-owym.
    W początkowej fazie częstotliwość zmian układu „MAGAZYNOWANIE - EMISJA” charakteryzuje sie okresami poboru prądu trwajacymi około kilkunastu minut. W miarę wzrostu temperatury czas poboru prądu jest coraz krótszy, a po osiągnięciu zaprogramowanej temperatury następuje faza PODTRZYMANIA. W tej fazie zmniejsza sie zapotrzebowanie na energię elektryczną do minimum a wydłuża się czas emisji ciepła zgromadzonego przez KOALIT."
    To są grzejniki najoszczedniejsze i zarazem najdroższe.
    Daj pan spokoj z tym belkotem marketingowym. Czyli jak dziala grzejnik? Grzalka pobiera 2KW przez 50% czasu a grzejnik grzeje z moca 1KW? Innej opcji nie ma. Czy tani czy drogi, moze byc nawet wysadzany diamentami to kazdy da tyle samo ciepla z jednostki energii. Wiedza na poziomie gimbazjum.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Dookola mnie zyja ludzie na o wiele wyzszym poziomie (finansowym) a mimo to wola kopcic
    Co za brednie....Nie znam ani jednej osoby która przeszła z paliwa stałego na gaz/ prad i potem wróciła.... nawet jesli koszty grzania byly duzo większe, a teraz już są nawet niższe.

  17. #37

    Domyślnie

    Kto mądrzejszy do Unii nie wszedł a i wychodzić zaczynają . Ot cała Unia . Niemieckie rządy pod dyktando Waszyngtonu. Śmiech na sali. Jak Pan zza wody nakaże tak będzie. ( Nie mylić Pana ze staruszkiem Joe )

    Nic nie wprowadzą , nic nie zakażą. To tylko grupka tęczowych ludzików na posyłki.
    Ostatnio edytowane przez lolson29 ; 20-03-2023 o 09:07

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Kto mądrzejszy do Unii nie wszedł a i wychodzić zaczynają . Ot cała Unia . Niemieckie rządy pod dyktando Waszyngtonu. Śmiech na sali. Jak Pan zza wody nakaże tak będzie. ( Nie mylić Pana ze staruszkiem Joe )

    Nic nie wprowadzą , nic nie zakażą. To tylko grupka tęczowych ludzików na posyłki.
    Śmieszne są twoje pseudoteoria.
    Kto mądrzejszy wyszedł w Unii? |Wielka Brytania? I kto jeszcze już wyszedł i kto wychodzić zaczyna?
    Nieniecki rządy pod dyktando Waszyngtonu... to znaczy kto jest tym "Waszyngtonem" ?
    Kto i do kogo wysyła tęczowe ludki na posyłki, co jest w przesyłach ?


    Twoje teoria są pod dyktandem rossji i putina i pewnie staruszka 1k-m który czerpie kasę z Unii.

    Politykuj gdzieś indziej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Co za brednie....Nie znam ani jednej osoby która przeszła z paliwa stałego na gaz/ prad i potem wróciła.... nawet jesli koszty grzania byly duzo większe, a teraz już są nawet niższe.
    raxon nie napisał, że ktoś wrócił do kopciuchów.
    Napisał, że nie zakładają bardziej czystych systemów grzania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Kto mądrzejszy do Unii nie wszedł a i wychodzić zaczynają . Ot cała Unia . Niemieckie rządy pod dyktando Waszyngtonu. Śmiech na sali. Jak Pan zza wody nakaże tak będzie. ( Nie mylić Pana ze staruszkiem Joe )

    Nic nie wprowadzą , nic nie zakażą. To tylko grupka tęczowych ludzików na posyłki.
    O to to, lepiej wrocmy do wschodniej strefy wplywow, wtedy bedzie u nas tak dobrze jak na Bialorusi, w Kazachstanie i Moldawii i Korei Polnocnej. Tam to wiedza co to zycie a nie zgnily "amerykanski" zachod.

Strona 2 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony