dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 566
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem.
    Elfir jasno napisała:
    W przypadku awarii kotła na węgiel też masz problem.
    Po co zasilanie pompy obiegowej skoro kocioł nie działa?
    Przy instalacji grawitacyjnej i kotle pracującym na naturalnym ciągu kominowym brak zasilania nie stanowi żadnego problemu.
    Nawet przy kotle zgazowującym z układem buforowym brak prądu nie stanowi żadnego problemu.
    Regulamin forum

  2. #42

    Domyślnie

    Jeśli wschód będzie chciał upomnieć się o Polskę to uwierz mi , nikt nas nie będzie pytał o zdanie.

    Z Unii trzeba jak najszybciej uciekać, aby właśnie nie być narażonym na takie absurdalne zagrywki w stylu zakaz komina czy nakaz różowych majtek .

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Odnoszę od jakiegoś czasu wrażenie, że jakaś PC sprawiła Ci krzywdę, choć to teoretycznie niemożliwe, skoro nie masz.
    Do sedna - jakiego rodzaju awaria mojej PC pozbawi mnie ciepła w domu? Rozpisz się długo i ze szczegółami.
    Ile masz lat tą PC?.
    Regulamin forum

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nawet przy kotle zgazowującym z układem buforowym brak prądu nie stanowi żadnego problemu.
    Nie prawda , nie każdy kocioł zgazowujący może pracować bez napięcia. No chyba że ma nie różnić się niczym od utylizatora drewna.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Unia chce domów bez kominów! Nowe nakazy i ograniczenia dla ogrzewania i budownictwa "

    Dopuki CHCE to mam to ... gdzieś!
    Jak ja czegoś chcę to albo sobie kupuję albo robię.
    Niech unia sobie sfinansuje te nasze domy bez kominów, jak tego CHCE!
    Ale lepiej - nie.
    Przecież unia ma tyle kasy ile z nas zedrze!!!
    Znaczy - i tak byśmy za to zapłacili.

    Unia w takim kształcie jak obecnie musi być zniszczona!!!
    Coraz mniej jesteśmy u siebie a coraz bardziej w uniakoncetracionslager.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #46

    Domyślnie

    Czytam i przecieram oczy , wyłapuje ostrość

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Przy instalacji grawitacyjnej i kotle pracującym na naturalnym ciągu kominowym brak zasilania nie stanowi żadnego problemu.
    Nawet przy kotle zgazowującym z układem buforowym brak prądu nie stanowi żadnego problemu.
    Czytać nie potrafisz czy nie rozumiesz co czytasz.
    Mowa jest o awarii kotła a nie o awarii zasilania.
    Prościej
    Kocioł lub piec się zepsuł a prąd jest nadal.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Jeśli wschód będzie chciał upomnieć się o Polskę to uwierz mi , nikt nas nie będzie pytał o zdanie.

    Z Unii trzeba jak najszybciej uciekać, aby właśnie nie być narażonym na takie absurdalne zagrywki w stylu zakaz komina czy nakaz różowych majtek .
    Biedna Polska mając takich wyznawców putina.
    Wolisz pójść w łapy nowego Układu Warszawskiego i RWPG niż być wolnym.

    Mało rozumiesz ale ulegasz wpływom russkiej propagandy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Unia chce domów bez kominów! Nowe nakazy i ograniczenia dla ogrzewania i budownictwa "

    Dopuki CHCE to mam to ... gdzieś!
    Jak ja czegoś chcę to albo sobie kupuję albo robię.
    Niech unia sobie sfinansuje te nasze domy bez kominów, jak tego CHCE!
    Ale lepiej - nie.
    Przecież unia ma tyle kasy ile z nas zedrze!!!
    Znaczy - i tak byśmy za to zapłacili.

    Unia w takim kształcie jak obecnie musi być zniszczona!!!
    Coraz mniej jesteśmy u siebie a coraz bardziej w uniakoncetracionslager.


    Adam M.
    Na szczęście takich jak Ty jest w Polsce mało.
    Niestety przybywa ich bo słuchają różnych propagandowych filmików na YT.

    Unia w takim kształcie jak obecnie musi być zniszczona!!! i uniakoncetracionslager
    Jak to kiedyś sam o innych pisałeś pisałeś

    pożyteczny idiota
    osoba, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych


    Też chcesz wrócić do PRL. RWPG i UW.
    Smutne
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Jak zepsuje... mam w rezerwie energooszczędny grzejnik z wkładem koalitowym. Za parę miesiecy zamontowany będzie kocioł gazowy w duecie z kotłem elektrycznym zasilany z nadwyżki z PV. Po wykorzystaniu nadwyżki prądu przechodze na ogrzewanie gazowe lub na drewno-pelletowe.
    Wiec jak się komuś zepsuje kocioł lub PC to kupi sobie tymczasowo "farelkę" lub inny grzejnik do czasu naprawy, jeśli będzie długi czas oczekiwania na fachowca. W czym problem?

    PO co dziś mam wydawać kasę na pierdyliard systemów grzewczych na zapas?

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Unia chce domów bez kominów! Nowe nakazy i ograniczenia dla ogrzewania i budownictwa "

    Dopuki CHCE to mam to ... gdzieś!
    Jak ja czegoś chcę to albo sobie kupuję albo robię.
    Niech unia sobie sfinansuje te nasze domy bez kominów, jak tego CHCE!
    Ale lepiej - nie.
    Przecież unia ma tyle kasy ile z nas zedrze!!!
    Znaczy - i tak byśmy za to zapłacili.

    Unia w takim kształcie jak obecnie musi być zniszczona!!!
    Coraz mniej jesteśmy u siebie a coraz bardziej w uniakoncetracionslager.

    Adam M.
    Ale oni przecież robia wszystko abyśmy im te nasze domy oddali dobrowolnie i jeszcze im podziękować że wezmą , poczekajmy jeszcze ze dwa trzy lata i następnym krokiem czy tam innym durnym kamieniem milowy będzie zwiększony podatek katastralny od wartości domu i sami oddamy i pocałujemy pana w rączkę

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Na szczęście takich jak Ty jest w Polsce mało.
    Niestety przybywa ich bo słuchają różnych propagandowych filmików na YT.

    Unia w takim kształcie jak obecnie musi być zniszczona!!! i uniakoncetracionslager
    Jak to kiedyś sam o innych pisałeś pisałeś

    pożyteczny idiota
    osoba, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych


    Też chcesz wrócić do PRL. RWPG i UW.
    Smutne
    Autami przecież nie każdy dupek musi jechać bo wystarczy mu rower oczywiście zarejestrowany i po TUV , a w mieszkaniu wcale nie musi być 20 stopni bo wystarczy plus 5 aby nie zamarznąć nieprawdaż ?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wiec jak się komuś zepsuje kocioł lub PC to kupi sobie tymczasowo "farelkę" lub inny grzejnik do czasu naprawy, jeśli będzie długi czas oczekiwania na fachowca. W czym problem?
    A no taki problem, że wiaderkami prądu nie przyniesiesz.
    Źródło ciepła niezależne od energii elektrycznej jest nawet w dzisiejszych czasach bardzo przydatne. Zwłaszcza w dzisiejszych, patrząc na doświadczenia ukraińskie.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale oni przecież robia wszystko abyśmy im te nasze domy oddali dobrowolnie i jeszcze im podziękować że wezmą , poczekajmy jeszcze ze dwa trzy lata i następnym krokiem czy tam innym durnym kamieniem milowy będzie zwiększony podatek katastralny od wartości do
    Nie, przecietny Francuz Belg czy Hiszpan ma kompletnie gdzieś jak się żyje w PL, czym się trujemy i czym ogrzewamy. Mają kompletnie gdzieś nasze domy i nasze działki. Co najwyzej raz w życiu odwiedzą nasz kraj, pewnie to bedzie Kraków lub Gdansk lub Warszawa w delegacji i tyle. Dlaczego my Polacy uważamy że ktoś z Zachodu nam ciągle chce coś zabrać....
    Zabrać to nam może chcieć coś gość ze wschodu ale tego jakoś się mniej boicie...

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A no taki problem, że wiaderkami prądu nie przyniesiesz.
    Źródło ciepła niezależne od energii elektrycznej jest nawet w dzisiejszych czasach bardzo przydatne. Zwłaszcza w dzisiejszych, patrząc na doświadczenia ukraińskie.
    Ale mowa nie była o prądzie tylko o awarii pieca/kotła.

    W przypadku awarii elektrowni na kilka dni nic się złego nie stanie. Nawet w Ukrainie na terenach nie objętych działaniami wojennymi udaje się przywrócić zasilanie w ciągu tygodnia.
    Jeśli wieszczysz jednak wojnę w Polsce i totalne zniszczenie elektrowni, to albo porzucam dom i zwiewam poza teren objęty wojną albo wykuwam sobie dziurę w ścianie i wstawiam najprostszą kozę w salonie a łóżko przenoszę do salonu.
    A potem zastanawiam się jak skombinować drewno, bo i tak nie mam prywatnego lasu pod domem.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale mowa nie była o prądzie tylko o awarii pieca/kotła.
    W wątku o zakazie kominów.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W przypadku awarii na kilka dni nic się złego nie stanie. Nawet w Ukrainie na terenach nie objętych działaniami wojennymi udaje się przywrócić zasilanie w ciągu tygodnia.
    Na Ukrainie ze względów bezpieczeństwa wyłączyli elektrownie jądrowe. Do tego zniszczenia wojenne. Realia tam są takie, że w wielu miejscach prąd w domach jest reglamentowany po kilka godzin dziennie dlatego, że go brakuje i są ważniejsze potrzeby. A jak masz kilka godzin dziennie przez kilka tygodni, to nie ogrzejesz się tym. I to nie tylko na terenach objętych działaniami wojennymi.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jeśli wieszczysz jednak wojnę w Polsce i totalne zniszczenie elektrowni, to albo porzucam dom i zwiewam poza teren objęty wojną albo wykuwam sobie dziurę w ścianie i wstawiam najprostszą kozę w salonie a łóżko przenoszę do salonu.
    Nasza energetyka wisi na włosku. Wystarczy jedna akcja sabotażowa w Kozienicach czy Bełchatowie i cały nasz system się składa jak domek z kart. Że niemożliwe? Jakoś w Czechach Rosjanie wysadzili skład amunicji. Wątpię, by był gorzej chroniony, niż nasze elektrownie.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak masz kilka godzin dziennie przez kilka tygodni, to nie ogrzejesz się tym.
    Dam radę. Pierwszy sezon, przy wykończeniówce, grzejąc tyle co nic miałem 16-18 stopni w domu. A jakby było bardzo źle, to założenie kozy to dzień-dwa roboty.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nasza energetyka wisi na włosku. Wystarczy jedna akcja sabotażowa w Kozienicach czy Bełchatowie i cały nasz system się składa jak domek z kart. Że niemożliwe? Jakoś w Czechach Rosjanie wysadzili skład amunicji. Wątpię, by był gorzej chroniony, niż nasze elektrownie.
    Nie dramatyzuj. W Ukrainę walą od miesięcy czym się da i dycha, a nas położy jedna awaria?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Nie, przecietny Francuz Belg czy Hiszpan ma kompletnie gdzieś jak się żyje w PL, czym się trujemy i czym ogrzewamy.
    Dokładnie, oni nie wiedzą co to zima, chyba że na narty pojadą.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A potem zastanawiam się jak skombinować drewno, bo i tak nie mam prywatnego lasu pod domem.
    Nie trzeba skombinować....
    Prawo wojenne zezwala na wycięcie drzew tam gdzie widzisz, tylko mieć pilarkę spalinową.
    Mam 200 metrów do parku... w piwnicy na pólce leży pilarka spalinowa ... nówka. Wózka dwókołowego do przewiezienia pocietych drzew też mam.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie trzeba skombinować....
    Prawo wojenne zezwala na wycięcie drzew tam gdzie widzisz, tylko mieć pilarkę spalinową.
    Mam 200 metrów do parku... w piwnicy na pólce leży pilarka spalinowa ... nówka. Wózka dwókołowego do przewiezienia pocietych drzew też mam.
    Nie wolno spalać niesezonowanego drewna !!!!!
    Zresztą ktoś kto nie miał pilarki w ręku mógłby sobie kończynę odciąć.
    Oczywiście nasz moderator czy moderatorka na 100 % potrafi używać pilarki.
    Ostatnio edytowane przez lolson29 ; 21-03-2023 o 11:24

Strona 3 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony