dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wymiana pokrycia dachowego

    Cześć,
    Przymierzam się do wymiany pokrycia dachowego ze względu na to że obecna dachówka się lasuje. Obecnie na dachu mam pełne deskowanie, na to nałożona papa, łaty i kontrlaty i dachówka ceramiczna. Zastanawiam się czy po demontażu dachówki i łat, konieczne będzie też zdjęcie papy? Jakie zabezpieczenie (jaki materiał) polecacie zastosować na istniejącą papę tak aby nie trzeba było usuwać papy? Jeden dekarz polecił mi folię wstępnego krycia - czy to dobry pomysł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro dachówka się "lasuje" to najprawdopodobniej dach był źle zwentylowany. A w jakim celu stosować nietrwałą folię dachową? Po demontażu dachówki należy ocenić stan krycia wstępnego, kontrłat i łat. Może się okazać, że wymiana łat jest zbyteczna (zależna od rodzaju nowego pokrycia). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, dolacze sie do tematu, mam maly problem i niewiem jak do tego podejsc.

    Moj problem jest taki ze jestesmy spadkobieracami nieruchomosci budynku z 1866r typu blizniak 4 rodzinny ( wlasnosc udzialowa 1/4 ), nie było zadnych rozpraw sadowych wiec jesteśmy spadkobiercami bez wpisu do KW. W tym domu mieszka jeszcze starza osoba nasza mama. Dom jest w tragicznym stanie , dach przeiceka jest na nim ternit ktory popekany i przecieka konieczna jak najszybsza wymiana dachu. ptan mam kilka:
    1. Czy koszty wymiany beda mogly być w jakiś sposob przez sad brany pod uwage przy podziale spadku czy zachowku, nie jestesmy jeszcze prawnymi włascicielami 1/4 tej nieruchomosci zaznaczam ze to sa udzialy nie ma ksiegi wieczystej na te cześ nieruchomosci jak i grunlu pod nim.
    2. od czego zaczą remont jeli w przyszłosci chcielibysmy zaadoptowac podddasze jako uzytkowe, ale to napewno nie w najblizszym czasie.
    3. Poniewaz ta czesc budynku posiada sciane szczytowa ktora jest w tragicznym stanie czerwone cegłowki sie krusza a fuge to mozna palcem wygrzebac.
    4. Dzis dach nie posiada zadnych otworow okiennych a chcieli bysmy dodac z obu stron, czy jest to mozliwe po wymianie poniewaz to musi byc zrobione jak najszybiej i chce my zaoszczedzic na te chwile jak i czas jak rowniez naklady finansowe. Czy jednak jak remontowac dach to od razu zaplanowac okna.
    5. Jak rozpoczac proces od czego zaczac aby okreslic na jakie koszty sie szykowac.
    6. czy na sama wymiene i dodanie okna wystarczy zgłoszeni czy projekt budowlany?

    Na jakie koszty powinienem sie szykowac odnośnie wymiany poszycia dachowego na ktorym aktualnie jest azbest,bez ocielenia ktore bedzie wykonane pozniej przy pracach adaptacyjnych jako poddasze uzytkowe, mozliwe ze bedzie konieczna wymiana jakis belek ktore woda mogla uszkodzic.
    Powierzchnia dachu to ok 140m2. Poweirzchnia tej cześć domu to 80m2

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Co to znaczy bez wpisów do KW? Prawo ujawnione w KW uwaza się za domniemane = rękojmia wiary ksiąg wieczystych. Nie ma Was w KW to NIE jesteście włascicielami!!! Macie testament sporządzony przed notariuszem czy akt darowizny, to składacie wniosek do KW o ujawnienie dokumentu. Wniosek podpisują wszyscy z testamentu, wnosicie opłatę i zaraz pokazuje sie wzmianka o wniosku, treść żądania ukaże się po dokonaniu wpisu przez sędziego, w kolejnosci wpływu i stosownie do mocy przerobowych wydziału. Albo ( gdy nie macie dokumentów) zakładacie sprawę o nabycie spadku w sądzie właściwym do położenia nieruchomości, a potem postanowienie (raczej wy) ujawniacie w KW. Potem gdy nowy stan ujawni się w EGiB ,uzupełniacie wpis o adresy współwłaściceli - to w waszym interesie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Co to znaczy bez wpisów do KW? Prawo ujawnione w KW uwaza się za domniemane = rękojmia wiary ksiąg wieczystych. Nie ma Was w KW to NIE jesteście włascicielami!!! ........
    pisałem ze jesteśmy spadkobiercami nie właścicielami ponieważ jeszcze nie było to w żaden sposób ruszone i zaczynamy zaly proces.

  6. #6

    Domyślnie

    Pozwólcie, że poprzedzę to stwierdzeniem, że skontaktowałem się z kilkoma firmami, ale żadna z nich nie jest w stanie na to spojrzeć, dopóki nie odpowiem sprzedawcy domu, czy mam zamiar kontynuować zakup, czy nie.

    Jestem w trakcie próby zakupu jednopiętrowego domu o powierzchni 2000 stóp kwadratowych w rejonie Jacksonville na Florydzie. Jednak inspektor domu stwierdził, że dach jest oryginalny dla domu (2006) i chociaż nie widział żadnych śladów przecieków lub gnicia, zalecił wymianę na podstawie wieku dachu omegle xender .

    Wiem, że nikt nie jest w stanie sprawdzić osobiście, ale jaki byłby z grubsza szacunkowy budżet na wymianę dachu. Dodatkowo słyszałem, że wymiana dachu wiosną na Florydzie jest najbardziej przystępna cenowo. Czy na podstawie załączonych zdjęć przewidujesz jakieś problemy czekające do tego czasu na rozpoczęcie procesu?
    Ostatnio edytowane przez opegamani ; 02-07-2023 o 13:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony