dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła - zbiornik buforowy - instalacja grzejniki + podłogówka

    Nie odnalazłem podobnego tematu na forum, a zadawane pytanie w tej kwestii przy okazji innych wątków są bez odpowiedzi. Pytam bo hydraulikiem nie jestem. W tym temacie nie chciałbym dyskusji czy bufor jest potrzebny czy nie jest potrzebny. Odsyłam gdzie indziej.

    Posiadam instalację jak na schemacie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aktualny schemat instalacji.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	464318

    W takim połączeniu równoległym, w mojej instalacji dochodzi do tzw. efektu podmieszania. Może na przykładzie:
    1. Na zewnątrz 0°C.
    2. Na wyjściu zasilania z pompy 45°C (na powrocie jest 41-42°C)
    3. Na wyjściu ze zbiornika buforowego na grzejniki 40°C.
    4. Za mieszaczem podłogówki 35°C.

    Gdyby zbiornik buforowy był połączony szeregowo (na powrocie), nie miałbym podłogówki i chciał uzyskać taki sam efekt to sytuacja byłaby następująca:
    1. Na zewnątrz 0°C.
    2. Na wyjściu zasilania z pompy 40°C.
    3. Na grzejniki 40°C

    I teraz coś na co próbuje uzyskać odpowiedź:

    Czy mogę wykonać bypass przed zbiornikiem buforowym i puścić zasilanie z pompy bezpośrednio na grzejniki, robiąc układ szeregowy dla tej instalacji (zbiornik buforowy na powrocie dla grzejników) pozostawiając połączenie równoległe dla podłogówki?

    Czy dzięki takiemu połączeniu będę mógł obniżyć temperaturę na zasilaniu z pompy i uzyskać efekt:
    1. Na zewnątrz 0°C.
    2. Na wyjściu zasilania z pompy 40°C.
    3. Na grzejniki 40°C
    4. Za mieszaczem podłogówki 35°C.

    Schemat instalacji po zmianie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmieniony schemat instalacji.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	464319

    Proszę o analizę. Każde zmniejszenie temperatury o 1°C na pompie to oszczędność. Koszt przebudowy instalacji niewielki.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  2. #2

    Domyślnie

    Wyważasz otwarte drzwi,
    Temat jest rozpracowany,
    Zobacz; Ustawienie wydajności pomp obiegowych
    https://forum.muratordom.pl/showthre...omp-obiegowych -
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #3

    Domyślnie

    Czy w "rozpracowanym temacie" mamy grzejniki i podłogówkę? Chyba dwa obwody grzejnikowe.

    Według "rozpracowanego tematu" aby temperatura zasilania pompy ciepła była równa temperaturze wyjścia z bufora na grzejniki muszę tak ustawić wydajność pompy obiegowej pompy ciepła na małym obiegu (pompa-bufor, mała delta) aby była dużo większa od wydajności pompy obiegowej na dużym obiegu (bufor-grzejniki)? Mam wątpliwość czy niska wydajność obsłuży wszystkie grzejniki w instalacji (z parteru na dwie kondygnacje wyżej).

    Pan Stanisław uważa, że w połączeniu równoległym temperatury nie będą sobie równe (od 1:46):
    https://www.youtube.com/watch?v=d1sV...nasonicAquarea

    Czy taką konfigurację, którą zaproponowałem na schemacie można zrobić i to zda egzamin, ktoś ma?
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał czan-el Zobacz post
    Czy taką konfigurację, którą zaproponowałem na schemacie można zrobić i to zda egzamin, ktoś ma?
    Przy takiej zaproponowanej konfiguracji bufor -sprzęgło jest zbyteczny;
    - bufor w szeregu na powrocie,
    - w miejsce bufora zawór trójdrogowy z termostatem i podział na 2-wa obiegi
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Przy takiej zaproponowanej konfiguracji bufor -sprzęgło jest zbyteczny;
    - bufor w szeregu na powrocie,
    - w miejsce bufora zawór trójdrogowy z termostatem i podział na 2-wa obiegi
    Bufor dla grzejników będąc na powrocie (szeregowo) ma zapewniać zład wody.
    Bufor dla podłogówki (równolegle) umożliwia obniżenie temperatury przez mieszacz.

    Co to znaczy, że jest zbyteczny a potem piszesz: -bufor w szeregu na sprzęgle, - w miejsca bufora zawór i podział na 2 obiegi?
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Wyważasz otwarte drzwi,
    Temat jest rozpracowany,
    Zobacz; Ustawienie wydajności pomp obiegowych
    https://forum.muratordom.pl/showthre...omp-obiegowych -
    Testuję rozwiązanie.
    Na delcie 3 przepływ ponad 42l/min - sprawdzony na pompie.
    Różnica między temperaturą zasilania, a temperaturą wyjścia z bufora 3°C - poprawiło się z 5-6°C. Zakładając jeszcze jakiś błąd pomiaru temepratury (za buforem czujnik na rurze, nie wiem jak wygląda pomiar na zasilaniu pompy) powiedzmy, że jest ok.
    Najniższy bieg w pompce obiegowej za buforem w obwodzie grzejników "nie dogrzewa" tych na najwyzszej kondygnacji.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał czan-el Zobacz post
    Testuję rozwiązanie.
    Na delcie 3 przepływ ponad 42l/min - sprawdzony na pompie.
    PC z buforem powinna pracować;
    - na przepływie nominalnym a więc delta 5C,
    - a system na max …

    Najniższy bieg w pompce obiegowej za buforem w obwodzie grzejników "nie dogrzewa" tych na najwyzszej kondygnacji.
    Należy zakupić zestaw czujników z tematu zalecanego ;
    - zamontować je,
    - i wtedy się bawić
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał czan-el Zobacz post
    Nie odnalazłem podobnego tematu na forum, a zadawane pytanie w tej kwestii przy okazji innych wątków są bez odpowiedzi. Pytam bo hydraulikiem nie jestem. W tym temacie nie chciałbym dyskusji czy bufor jest potrzebny czy nie jest potrzebny. Odsyłam gdzie indziej.

    Posiadam instalację jak na schemacie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aktualny schemat instalacji.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	464318

    W takim połączeniu równoległym, w mojej instalacji dochodzi do tzw. efektu podmieszania. Może na przykładzie:
    1. Na zewnątrz 0°C.
    2. Na wyjściu zasilania z pompy 45°C (na powrocie jest 41-42°C)
    3. Na wyjściu ze zbiornika buforowego na grzejniki 40°C.
    4. Za mieszaczem podłogówki 35°C.

    Gdyby zbiornik buforowy był połączony szeregowo (na powrocie), nie miałbym podłogówki i chciał uzyskać taki sam efekt to sytuacja byłaby następująca:
    1. Na zewnątrz 0°C.
    2. Na wyjściu zasilania z pompy 40°C.
    3. Na grzejniki 40°C

    I teraz coś na co próbuje uzyskać odpowiedź:

    Czy mogę wykonać bypass przed zbiornikiem buforowym i puścić zasilanie z pompy bezpośrednio na grzejniki, robiąc układ szeregowy dla tej instalacji (zbiornik buforowy na powrocie dla grzejników) pozostawiając połączenie równoległe dla podłogówki?

    Czy dzięki takiemu połączeniu będę mógł obniżyć temperaturę na zasilaniu z pompy i uzyskać efekt:
    1. Na zewnątrz 0°C.
    2. Na wyjściu zasilania z pompy 40°C.
    3. Na grzejniki 40°C
    4. Za mieszaczem podłogówki 35°C.

    Schemat instalacji po zmianie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmieniony schemat instalacji.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	464319

    Proszę o analizę. Każde zmniejszenie temperatury o 1°C na pompie to oszczędność. Koszt przebudowy instalacji niewielki.
    Na webinarze Panasonica był opisany podobny układ tylko tam zasilanie za buforem było całkowicie zaślepione . Celem było uniknięcie straty temperatury zasilania na skutek podmieszania ale zachowana została funkcja sprzęgła. Myślę że twój sposób dałby podobny efekt.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekwojtal Zobacz post
    Na webinarze Panasonica był opisany podobny układ tylko tam zasilanie za buforem było całkowicie zaślepione . Celem było uniknięcie straty temperatury zasilania na skutek podmieszania ale zachowana została funkcja sprzęgła. Myślę że twój sposób dałby podobny efekt.
    Podeślesz link?
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał czan-el Zobacz post
    Podeślesz link?
    https://youtube.com/watch?v=XfmSzN4Dc8s&feature=shares . Nie jestem pewien czy to ten film ale na pewno warto obejrzeć. Gdzieś go zapisałem ale nie mam czasu szukać .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekwojtal Zobacz post
    https://youtube.com/watch?v=XfmSzN4Dc8s&feature=shares . Nie jestem pewien czy to ten film ale na pewno warto obejrzeć. Gdzieś go zapisałem ale nie mam czasu szukać .
    Dziękuję. Dla mnie wartościowe informacje. Nie odnalazłem swojego rozwiązania.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  12. #12

    Domyślnie

    Rozwiązanie, które chcesz zastosować jak najbardziej ma sens. Temperatura na grzejniki będzie równa wyjściu z pompy. Deltę ustaw "grzejnikową" czyli 10⁰C. W razie gdyby podłogowa nie osiągała zadanej 35°C zmniejsz deltę.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za opinię.
    Wstyd się przyznać, ale dopiero od kilku dni wiem (zrozumiałem), że w połączeniu równoległym zbiornika buforowego działającego jak sprzęgło żadne ustawianie delt "grzejnikowych" 10°C nie ma sensu.
    Co innego jak zrobię przeróbkę i zbiornik znajdzie się w szeregu to tak jak piszesz. Wtedy delta będzie odgrywać rolę.
    Póki co bawię się ustawieniami przepływów między pompą a buforem i między buforem a grzejnikami. Powoli jakieś pozytywne efekty są. Czekam na czujniki od sonoffa żeby opomiarować wszystko w ten sam sposób i wtedy podzielę się wynikami.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał czan-el Zobacz post
    Dzięki za opinię.
    Wstyd się przyznać, ale dopiero od kilku dni wiem (zrozumiałem), że w połączeniu równoległym zbiornika buforowego działającego jak sprzęgło żadne ustawianie delt "grzejnikowych" 10°C nie ma sensu.
    Co innego jak zrobię przeróbkę i zbiornik znajdzie się w szeregu to tak jak piszesz. Wtedy delta będzie odgrywać rolę.
    Póki co bawię się ustawieniami przepływów między pompą a buforem i między buforem a grzejnikami. Powoli jakieś pozytywne efekty są. Czekam na czujniki od sonoffa żeby opomiarować wszystko w ten sam sposób i wtedy podzielę się wynikami.
    Sorry ale efekt będzie taki -- tysiące załączeń PC
    Mimo wszystko -Powodzenia życzę.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Sorry ale efekt będzie taki -- tysiące załączeń PC
    Mimo wszystko -Powodzenia życzę.
    Komunikacja jednostronna w formie pisanej wymaga precyzyjności jeśli chce się być dobrze zrozumianym.

    Te tysiące załączeń to będzie efekt w której sytuacji?

    Póko co nie mam więcej niż 3 na dobę także tysiąc w rok.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał czan-el Zobacz post
    Komunikacja jednostronna w formie pisanej wymaga precyzyjności jeśli chce się być dobrze zrozumianym.

    Te tysiące załączeń to będzie efekt w której sytuacji?

    Póko co nie mam więcej niż 3 na dobę także tysiąc w rok.
    Opisywane -NIE raz i nie DWA
    Ja za nim kupiłem PC to przeczytałem cały wątek ( Panasonic Aqarea ) Dwa --to z racji tego ze prąd w 16r BYŁ TANI grzałem czystym Prądem 4 lata bo wychodziło tyle co wąglem a zadowolenie MEGA pozytywne.
    Oczywiście że nikomu nie proponuję aby doświadczenia nabywał za pomocą Czystego Prądu -lecz taka lekcja dała Krocie doświadczeń, które dziś owocują na pracy PC
    Mówisz 1000 zał w roku? OK jeżeli dom jest grzany 3 razy na dobę -może być. Pytanie nasuwa się takie ::::: Po co grzać 3 razy /doba ?
    Może lepiej 2 razy lub 1 raz
    Powiem inaczej włączasz PC na np. 6h pracy i ta PC ma przez te 6h pracować bo to inwenter który moduluje mocą . Moduluje !!! lecz jak ma resztę dobrze dograną Czyli 6h pracy = 1 Start Stop.
    Ingerowanie w ustawienia które powinien ( kumaty ) instalator ustawić ----Instalator a nie pan Janusz co mocował przez 30 lat piece wąglowe a od miesiąca montuje PC Każda PC co do swojej MOCY ma mieć zapewniony ( nominalny czy tam minimalny przepływ ) zwał jak zwał I właśnie od tego przepływu PC dobiera sobie parametry pracy. PRACY a nie udawania że pracuje Inny przepływ będzie dla 7kW a inny dla 9 kW np. T Cap.
    Jak swoje pazurki wsadzisz tam gdzie nie powinieneś . Bo tu na forum tak ci doradzali to będzie tak jak u większości 40min pracy i Stop lub jak dobre wiatry 1h pracy i Stop
    Tu jeden opisywał że ma 20 wył /doba No cóż i tak bywa I tu nic nie dadzą dokładane gadżety. No ale próbuj . Być może będziesz pierwszy który zrobi swój układ PRAWIDLOWO
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-03-2023 o 20:45
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #17

    Domyślnie

    Co ty wypisujesz!? Jakie grzanie domu 3 razy na dobę? Specjalnie dla ciebie screen z aplikacji z teraz (w domu 22-23°C).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230324_222222_Comfort Cloud.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	464362
    Dla ciebie jak sprężarka ma 3 cykle na dobę to znaczy, że pompa pracuje 3 razy dziennie po ileś tam godzin a reszte czasu przez "drogi" prąd jest wyłączona? Jeśli tak to proszę abyś więcej nie odpowiadał na moje posty.
    A przepływy w pompie to widzę, że Himalaje więc nawet nie zaczynam.
    Pozdrawiam i nie zapraszam do dyskusji.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    czan-el wrzuć jeszcze screna z zaznaczoną temp. zew.
    jestem ciekaw bo na śląsku dzisiaj ~12-19 stopni było cały dzień i u mnie PC nakręciła 2,65 kwh łącznie z cwu (z panasa / z supla 3,4kwh), pc pracowała o 5:00 - 8:00 + cwu od 13:00
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 24-03-2023 o 21:43
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał czan-el Zobacz post
    Co ty wypisujesz!? Jakie grzanie domu 3 razy na dobę? Specjalnie dla ciebie screen z aplikacji z teraz (w domu 22-23°C).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230324_222222_Comfort Cloud.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	464362
    Dla ciebie jak sprężarka ma 3 cykle na dobę to znaczy, że pompa pracuje 3 razy dziennie po ileś tam godzin a reszte czasu przez "drogi" prąd jest wyłączona? Jeśli tak to proszę abyś więcej nie odpowiadał na moje posty.
    A przepływy w pompie to widzę, że Himalaje więc nawet nie zaczynam.
    Pozdrawiam i nie zapraszam do dyskusji.
    Załóż sobie konto Panasonic Service Cloud, będziesz miał możliwość śledzenia wielu parametrów pracy pompy na bieżąco. Wykresy pracy sprężarki, wszelkich temperatur, zużycia energii elektrycznej i produkcji energii cieplnej, będziesz też widział czy taktuje czy jednak nie. To bardzo pomaga w zrozumieniu jakie zmiany wprowadzone przez ciebie jaki dają efekta, a co za tym idzie szybko znajdziesz idealne dla siebie rozwiązania.

  20. #20

    Domyślnie

    Odpowiem na ogólnym

    Druciarstwa nie popieram - A druciarstwo to praca tylko w II tar. NO Paniał?
    Sprawa kolejna PRACA 24/24h i to przy (+ 18*C ) to tylko Tak odpowiem
    I ostatnie Praca 24/24 i 3 wył ???????? Nie powinno być żadnego Bo to inwenter.
    Też nie zamierzam cię uświadamiać . Żyj i ciesz się pracą PC

    PS.@ czan-el - Szkoda że jeszcze będziesz nakazywał co kto ma robić
    zapraszać lub nie to możesz do własnego domu. I to uszanuję a nie na FM.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-03-2023 o 22:34
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony