dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Poziomica laserowa 16 linii Pracmanu nie trzyma poziomu

    Mam taką poziomicę z aliexpres, ok 3 lat. Myślę że na początku pokazywała dość dobrze, na budynku o długości 10m laser postawiony na środku pokazywał dobry poziom na obu kocach ściany (zgrywało się to przynajmniej z poziomem bloczków stawianych przez majstrów za pomocą poziomicy ręcznej (wcześniej narożniki wyznaczono waserwagą). Później poziomowałem sobie sam szalunki stropu i ekipa która wylewała strop była pod wrażeniem dokładności poziomu bo sprawdzali to niwelatorem Bosha. Ale później coś się stało że mój Pracmanu postawiony na środku strychu pokazuje niedokładności rzędu 1 czy nawet 2 cm. Czyli jeśli postawie przy jednej ścianie i zrobię znaczniki poziomu na 5m oraz 10 m dalej, a później przestawię poziomicę na znacznik przy tych 5 m to na końcach ścian już się nie zgrywa i opada o 1-2 cm. Chociaż wahadełko się buja, więc nie jest zblokowane (kiedyś w innym starszym laserem zblokowało mi się małą śrubką która się wykręciła skądś). I teraz pytanie jak to skorygować i jakiej drugiej poziomicy (myślę że coś lepszego) użyć żeby usprawnić tą? Co byście polecili? Czytając komentarze tego Pracmanu zauważyłem jedną opinię że na 6 metrach bodajże, laser opada na ok 5mm co w sumie chyba nie jest aż źle. Ale 1-2 cm to już sporo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pracm.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	464321

  2. #2

    Domyślnie

    Ja poziomicę dokładnie tej firmy odesłałem zaraz po obejrzeniu jak wyglądała - poobijana a obtarcia zostały zamalowane markerem (!). Zrobiłem test poziomów i było na tyle słabo, że kupiłem firecore i jest ok.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Wyślij do serwisu najlepiej i Ci specjaliści skorygują i w razie potrzeby naprawią. Wiem na pewno, że taki serwis prowadzi EGA w Starogardzie Gdańskim i obsługują też wysyłkowe zlecenia. Nie raz już do nich wysyłałem swój sprzęt i zawsze był zrobiony szybko i dokładnie. Serwis zawsze dzwonił z wyceną i mówił, co jeszcze należałoby zrobić. Także proponowałbym wysłać niwelator tam, lub do jakiegokolwiek innego serwisu.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony