dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Problem z laminowanymi panelami podłogowymi

    Witam,

    Będą już na ostatnim etapie wykończenia mieszkania niestety poplamiłem panele klejem montażowym.
    Co gorsza pod wpływem paniki użyliśmy acetonu technicznego do usunięcia kleju. Klej znikł, ale niestety pojawiło się wybłyszczenie paneli w tym miejscu (prawdopodobnie uszkodzona wierzchnia warstwa laminatu?).

    Czy ktoś może przerabiał podobny problem? Czy jest jakakolwiek szansa na odratowanie podłogi? Niestety rozebranie podłogi od końca nie jest obecnie możliwe (stoi już szafa w zabudowie). Czytałem o możliwości wymiany jednego panela (jednak wiąże się to z wycięciem 2 zamków). Głównie chodzi o niwelację tego wybłyszczenia, bo oczywiście znajduje się ono na środku przejścia...

    Panele laminowane, o których mowa mają grubość 12mm i klasę AC6.
    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230320_183443-min.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	464322Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230320_183448-min.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	464323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230320_183454-min.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	464324

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Kup gąbkę polerską z faster tools o gradacji powiedzmy 300-400 i spróbuj ten kawałek zmatowić, może efekt wyjdzie całkiem spoko, a jeśli nie, to i tak będzie Cię czekała wymiana tego panelu.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Podłogi Poznań

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-462
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał JustSimplePerson Zobacz post
    Witam,

    Będą już na ostatnim etapie wykończenia mieszkania niestety poplamiłem panele klejem montażowym.
    Co gorsza pod wpływem paniki użyliśmy acetonu technicznego do usunięcia kleju. Klej znikł, ale niestety pojawiło się wybłyszczenie paneli w tym miejscu (prawdopodobnie uszkodzona wierzchnia warstwa laminatu?).

    Czy ktoś może przerabiał podobny problem? Czy jest jakakolwiek szansa na odratowanie podłogi? Niestety rozebranie podłogi od końca nie jest obecnie możliwe (stoi już szafa w zabudowie). Czytałem o możliwości wymiany jednego panela (jednak wiąże się to z wycięciem 2 zamków). Głównie chodzi o niwelację tego wybłyszczenia, bo oczywiście znajduje się ono na środku przejścia...

    Panele laminowane, o których mowa mają grubość 12mm i klasę AC6.
    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230320_183443-min.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	464322Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230320_183448-min.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	464323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230320_183454-min.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	464324
    Czy ten aceton był czysty? W sensie takim że nie spotkałem się aby uszkodzić laminat acetonem. Ale czyściki w spray-u zdarza się że mają dokładany olej.
    W skrócie jak dla mnie wygląda to jak roztarty tłuszcz.

    druga myśl - mogłeś rozpuścić klej i mógł wejść w strukturę - trochę acetonu, szczoteczka i próba rozpuszczenia i szybkiego starcia czystą szmatką
    Ostatnio edytowane przez Podłogi Poznań ; 29-05-2023 o 09:29

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi!
    Użyliśmy Acetonu Technicznego firmy Dragon, więc przypuszczam że jest on raczej bez jakiś specjalnych dodatków.
    W międzyczasie zdecydowałem się na delikatne użycie papieru ściernego 600. Zastosowałem go praktycznie bez żadnego docisku, delikatnie przejeżdżałem po tym miejscu papierem i chyba pomogło... przynajmniej na wybłyszczenie, bo zmatowienie jest dalej (ale zmatowienie mniej irytuje).

    Właśnie co do szkodliwości acetonu to są różne podejścia... czasami czytałem, że właśnie może uszkodzić laminat.
    Próbowałem odtworzyć sytuację na ścince panelu. Potraktowałem go srogą ilością acetonu i tarłem zmywakiem do naczyń (tą twardą stroną) i aż takiego efektu wybłyszczenia nie uzyskałem (chociaż wydaje mi się że lekkie wybłyszczenie się pojawiło). Nawet w jednym miejscu zaaplikowałem ten sam klej, po czym użyłem acetonu i też nie uzyskałem "takiego stopnia połysku".

    Mam jeszcze pytanie, czy z doświadczenia uważacie że wymiana jednego panelu jest racjonalnym rozwiązaniem? Czy po wymianie panelu nie będzie on jakoś nazbyt trzeszczeć, klawiszować etc.? Panele są dosyć grube więc w sumie może ta warstwa kleju zamiast zamka będzie na tyle elastycznie za nie będzie widać różnicy na tym wymienianym panelu, no chyba że jest akurat totalnie na odwrót i grubość tutaj raczej przeszkadza.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Podłogi Poznań

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-462
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ze zdjęć wynika że masz blisko ścianę. Nie łatwiej rozebrać ten kawałek i wymienić?

  6. #6

    Domyślnie

    Fakt miejsce skazy jest przy ścianie, jednak te panele ciągną się dalej na przedpokój według poniższego zdjęcia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	464495

    Krzyżem zaznaczyłem miejsce skazy.
    Z tego co się orientuje, demontaż paneli zaczynamy w miejscu zakończonego montażu. No, chyba że jest jakiś sposób aby zacząć od środka ściany, wtedy wystarczyłby demontaż paru paneli. Niestety we wnęce przy drzwiach stoi już szafa robiona na wymiar, przez co jest ona już trwale zamontowana. Jeżeli miałbym zaczynać demontaż od końca to będę zmuszony demontować szafę.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Podłogi Poznań

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-462
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał JustSimplePerson Zobacz post
    Fakt miejsce skazy jest przy ścianie, jednak te panele ciągną się dalej na przedpokój według poniższego zdjęcia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	464495

    Krzyżem zaznaczyłem miejsce skazy.
    Z tego co się orientuje, demontaż paneli zaczynamy w miejscu zakończonego montażu. No, chyba że jest jakiś sposób aby zacząć od środka ściany, wtedy wystarczyłby demontaż paru paneli. Niestety we wnęce przy drzwiach stoi już szafa robiona na wymiar, przez co jest ona już trwale zamontowana. Jeżeli miałbym zaczynać demontaż od końca to będę zmuszony demontować szafę.
    jeżeli układ faktycznie wygląda tak jak to rozrysowałeś to dobry montażysta bez problemu wymieni jeden panel rozkładając 3 rzędy.
    Ostatnio edytowane przez Podłogi Poznań ; 29-05-2023 o 09:28

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Podłogi Poznań Zobacz post
    jeżeli układ faktycznie wygląda tak jak to rozrysowałeś to dobry montażysta bez problemu wymieni jeden panel rozkładając 3 rzędy.
    Odwzorowany układ podłogi deska po desce poniżej, ten wcześniejszy to był taki poglądowy jedynie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie-Model_1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	464553

    O których rzędach jest mowa? Myślałem że panele można demontować tylko od strony, na której zakończyło się montaż (rejon drzwi wejściowych na samym dole).
    Dodatkowo zaznaczyłem na zielono obszary mebli w zabudowie, które oczywiście komplikują sprawę, ponieważ chciałbym uniknąć ich demontażu.

    Z góry ogromne dzięki za informację i pomoc!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony