dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JMorrison

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    1

    Domyślnie Tryb letni, a minimalna temp. zadana dla kotła (ekogoroszek 5 klasa)

    Cześć!

    Z dnia na dzień odziedziczyłem rolę obsługi kotła i jestem w temacie zielony, stawiam pierwsze kroki.

    Pacjent to kocioł na paliwo stałe z podajnikiem, ekogroszek, 5 klasy, 25 kW.

    Nie rozumiem jednej rzeczy: kocioł powinien mieć ustawioną stałą minimalną temperaturę zadaną CO ze względu na ryzyko wystąpienia kondensatu ze spalanego paliwa. Producent podaje, że powinno to być 60 stopni. Tutaj temat jasny, włączam pompy równoległe i wszystko hula. Mam ciepłą wodę, mam ciepłe grzejniki.

    Natomiast - zbliżają się cieplejsze dni. Włączyłem ostatnio "tryb letni" na sterowniku, tak żeby podgrzewać tylko CWU. Rzecz w tym, że jak mam załączony tryb letni to pomimo zdanej temperatury CO na 60 stopni to spada ona do poziomu 50-53 stopni, co jest chyba niepoprawne. Co powinienem zrobić?

    Zostawić latem tryb pracy na pompach równoległych, ale ograniczyć przepływ za pomocą zaworu 4-ro drożnego? Do minimum?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMorrison Zobacz post
    Zostawić latem tryb pracy na pompach równoległych, ale ograniczyć przepływ za pomocą zaworu 4-ro drożnego? Do minimum?
    Co ma zawór 4D do trybu lato?. Narysuj na kartce to co przy kotle i pokaż.
    kocioł powinien mieć ustawioną stałą minimalną temperaturę zadaną CO ze względu na ryzyko wystąpienia kondensatu ze spalanego paliwa.
    To się nazywa ochrona powrotu kotła (min. 55'C). Temperatura kotła powinna być wyższa od min. temp. powrotu o 7'C.
    Regulamin forum

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.660

    Domyślnie

    Ja w trybie letnim wyłączałem pompki na amen i grawitacyjnie się grzało a i grawitacja kotłowi nigdy nie zaszkodzi jeśli chodzi o kondensację ale warunek jeden wyższa temperatura jak jeszcze miałem kocioł .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMorrison Zobacz post
    Cześć!

    Z dnia na dzień odziedziczyłem rolę obsługi kotła i jestem w temacie zielony, stawiam pierwsze kroki.

    Pacjent to kocioł na paliwo stałe z podajnikiem, ekogroszek, 5 klasy, 25 kW.

    Nie rozumiem jednej rzeczy: kocioł powinien mieć ustawioną stałą minimalną temperaturę zadaną CO ze względu na ryzyko wystąpienia kondensatu ze spalanego paliwa. Producent podaje, że powinno to być 60 stopni. Tutaj temat jasny, włączam pompy równoległe i wszystko hula. Mam ciepłą wodę, mam ciepłe grzejniki pizza tower

    Natomiast - zbliżają się cieplejsze dni. Włączyłem ostatnio "tryb letni" na sterowniku, tak żeby podgrzewać tylko CWU. Rzecz w tym, że jak mam załączony tryb letni to pomimo zdanej temperatury CO na 60 stopni to spada ona do poziomu 50-53 stopni, co jest chyba niepoprawne. Co powinienem zrobić?

    Zostawić latem tryb pracy na pompach równoległych, ale ograniczyć przepływ za pomocą zaworu 4-ro drożnego? Do minimum?
    It's common to switch to "summer mode" when you only need hot water without heating the radiators. However, it's unusual for the central heating temperature to drop significantly below the setpoint in summer mode. This might be due to how your boiler and controller are configured.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    carbontale

    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Ogema
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    1

    Domyślnie

    Każdy z tych typów urządzeń związanych z ciepłem musi działać według tej samej zasady. Aby zapewnić trwałość, należy dokładnie przestrzegać właściwej temperatury. Zapewnienie produktu, który jest na tyle dobry, że dobrze penetruje rynek. snake io

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony