dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Strop panelowy Smart - opinie, uwagi itp

    Witam,

    Czy są na forum osoby które posiadają strop panelowy Smart?

    Jestem na etapie projektu indywidualnego i jedna z opcji jest zastosowanie stropu typu Smart z firmy Kolbet/Stropy.pl

    Dom parterowy z 2 biurami na poddaszu - wcześniej w planach były wiązary prefabrykowane jednak obawiam się drewna jako podłogi na poddaszu.

    Strop monolityczny wyceniono mi wstępnie na 450-500 zl za metr brutto natomiast strop typu Smart na ok 220-250 zl za metr.brutto(przy 20 cm stropu).

    Plusy stropu Smart poczytałem tzn :

    DUŻE ROZPIĘTOŚCI DO 10,5m
    DOBRA IZOLACJA AKUSTYCZNA
    NISKA MASA WŁASNA
    SZYBKI I ŁATWY MONTAŻ (DŹWIG HDS)
    NISKI KOSZT WYKONANIA STROPU
    BRAK WARSTWY NADBETONU
    IDEALNIE GŁADKA POWIERZCHNIA DOLNA
    BRAK KLAWISZOWANIA
    ZDROWY I EKOLOGICZNY

    Jednak jakie są wady takiego stropu?

    Dom typu stodoła ok 150 m parter , wymiary 10x15 m , dach 2 spadowy , bloczki keramzytowo-betonowe lub silikat,

    Z góry dzięki za wszelkie informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znam sie, ale sie wypowiem.
    Cos duza roznica w wycenach.
    Ty wszystko policzyles przy Smarcie? Transport? Ulożenie (producent pewnie doliczy sobie za obsluge hds-a, a twoj murarz policzy za pomoc przy ukladaniu plyt)?
    Tam na pewno nie ma nadbetonu? Co z wiencem? W przypadku Smarta musisz dodatkowo go policzyc, w przypadku monolitu moze jest juz w wycenie?

    Wiesz.. ja mam strop Vector. Tez ukladane plyty z hds-a. W zasadzie te same zalety, co smart, tylko rozpietosci mniejsze. Dodatkowo wartstwa nadbetonu miala zawierac sladowe ilosci stali zbrojeniowej. Teoria. W praktyce projektant zaprojektowal 6,7 kg stali na mkw stropu. Masakra. Cena kosmos.

    Teraz wady... na szybko:
    1. Jesli ma niska masę własną, to bedzie słabo tłumił akustycznie
    2. Duza rozpietosc - potrzebujesz az takiej?
    3. Ukladanie z hds-a. Owszem jest to swietna sprawa. O ile hds wszedzie dojedzie i siegnie w kazde miejsce domu
    4. Idealnie gladka powierzchnia dolna. Tak. Pogadaj potem z elektrykiem. Jak prowadzic kable do oświetlenia... tynk i tak bedzie potrzebny
    5. Brak klawiszowania... osobiscie nie bardzo w to wierze, jesli nie ma nadbetonu ze zbrojeniem. Ale niech sie ktos wypowie, kto sie zna
    6. Zdrowy i ekologiczny. Tak samo, jak monolit. Tez sklada sie z betonu i stali.

  3. #3

    Domyślnie

    Lukasz11

    Dostałem wstępna wycenę która zawierała - strop smart + transport + montaż.

    Jedynie co musze doliczyć to beton ale ponocz będzie go śladowe ilości .

    Rozmawiałem z osoba która ma strop Smart w domu i żadnych wad nie widzi.

    Dopytywałem o pęknięcia miedzy płytami i nic takiego nie występuje ...

    Jednak liczyłem na więcej opinii o stropie Smart jednak widzę ze ilość odpowiedzi jest adekwatna do ilości osób planujących budowę/budujących w 2023 ...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja w zeszłym roku układałem u siebie strop żerański i jestem bardzo zadowolony. Gdzieś pisałem jak to u mnie wyglądało. Powodzenia!

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    Potrzebuję kilku nowych lamp sufitowych. Chętnie wykorzystam jakieś oświetlenie panelowe. Niezależnie od tego, czy są okrągłe, kwadratowe, prostokątne czy cokolwiek innego, nie ma to znaczenia mobdro kodi .

    Wymagania to:

    Praca z asystentem domowym

    Praca w sieci lokalnej bez dostępu do internetu

    Regulacja jasności i temperatury barwowej

    Nie przekraczać 150-200 € za światło

    Jak dotąd mój najlepszy zakład to Xiamo Yeelights, jednak jestem otwarty na alternatywy i chciałbym usłyszeć, co możesz polecić.

    Z góry dziękuję i bądź bezpieczny!
    Ostatnio edytowane przez chaeunwoo ; 21-04-2023 o 20:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony