dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ochrona przed zalaniem

    Witam,

    Planuję budowę podpiwniczonego domu.

    Granicząca działka sąsiada jest położona około 2 metry wyżej niż moja.

    Na mojej działce geolog stwierdził, że do głębokości 1 metra mam pyły piaszczyste. Ich górna warstwa została przemoczona przez opady i jest nienośna, dolna warstwa pyłów jest lepsza, ale słabonośna. Jeśli będę chciał robić piwnicę, wykop fundamentowy najprawdopodobniej należało będzie odwodnić, a ściany wykopu zabezpieczyć przez obsuwanie, typu spływ powierzchniowy. Aby mieć w miarę tanio piwnicę, należy rozważyć posadowienie na ławie schodkowej i częściowe podpiwniczenie.

    Jedną z opcji uchronienia się przed zalaniem jest wyższe posadowienie podpiwniczonego domu oraz nawiezienie ziemi (patrz załącznik). Czy są jeszcze inne opcje uchronienia się przed zalaniem i jeśli tak, to czy finansowo będą one bardziej opłacalne? Co radzicie?

    Jestem w stanie zrezygnować z podziemnego garażu. Zależy mi również na tym, aby parter nie był tak wysoko nad ziemią, że trzeba by było budować schodki albo zbankrutować na nawiezieniu ziemi.

    Z góry dziękuję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	464349

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Piwnica na płycie fundamentowej a reszta budynku na normalnych ławach. Przykład (4 części): https://blog.poradnik-budowlany.com/...krok-po-kroku/

    Jeśli woda spływa od sąsiada to trzeba zorganizować odprowadzanie tej wody sprzed budynku. Może wystarczy odpowiednie urządzenie ogrodu, jakaś niecka w stylu "sucha rzeka", etc. albo niezbędne będzie bardziej jakieś dzieło inżynieryjne. Zależy od lokalizacji dokładnego ukształtowania terenu, roślinności czyli ile faktycznie tej wody bywa. Architekt ma dokładną dokumentację, więc musi coś zaproponować.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony