dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PhantomLord

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-216
    Posty
    7

    Domyślnie Konstrukcja sufitu podwieszanego (rozstaw wieszaków i profili)

    Planuje wykonać u siebie sufit podwieszany podwójnie płytowany na systemie Siniat. Na stelażu chcę ułożyć 25cm wełny skalnej (kolejne 15cm, pomiędzy wiązar na sznurowaniu) o gęstości 33kg/m3, z moich obliczeń wynika, że będzie to obciążenie ok. 8,25kg/m2.

    Rozstaw wiązarów to 100cm, dlatego wieszaki noniuszowe także chcę zamontować co 100cm. Profile główne planuję rozstawić max co 80cm, profile nośne planuje ułożyć co 40cm. Wysokość podwieszenia ok. 25cm. Czy taka konstrukcja wytrzyma obciążenie wełną?

    Poniżej szczegółowe zestawienie systemu, który chcę zastosować:
    System Sufitów podwieszanych na krzyżowej dwupoziomowej konstrukcji nośnej NIDA CD 60:
    1. 2x Płyta gipsowo kartonowa Nida Expert.
    2. Profil główny NIDA CD60
    3. Profil nośny NIDA CD60
    4. Profil Nida UD 27
    5. Wieszak dolny noniuszowy wzmocniony Nida WDNW 60
    6. Wieszak Górny noniuszowy Nida WGN
    7. Przedłużacz do noniusza Nida PN
    8. Przetyczka wieszaka noniusza Siniat FAST-PIN

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Rozstaw co 100 cm będzie za duży.
    Po drugie to piszesz o uchwycie dolnym i górnym....... chcesz układać stelaż w dwóch warstwach z przerwą pomiędzy nimi?
    Dla płyty 120 - 125 zrób w poprzek legarów a następnie wzdłuż co 40 lub co 60cm łącząc stelaże łącznikiem krzyżowym.

    https://ebardo.pl/pl/p/Lacznik-krzyz...SABEgKE_PD_BwE

    Montując kolejne pasy możesz sukcesywnie układać wełnę nacinajac ją w miejscu wieszaka.
    Po wykonaniu stelaża byłby to już większy kłopot.
    Zrobisz stelaż krzyżowy a po drugie profil będzie wypadał na łączeniu płyt.
    25cm wełny może leżeć na stelażu a kolejna warstwa pomiędzy wiązary.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 26-03-2023 o 09:42
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał PhantomLord Zobacz post
    Planuje wykonać u siebie sufit podwieszany podwójnie płytowany na systemie Siniat. Na stelażu chcę ułożyć 25cm wełny skalnej (kolejne 15cm, pomiędzy wiązar na sznurowaniu) o gęstości 33kg/m3, z moich obliczeń wynika, że będzie to obciążenie ok. 8,25kg/m2.

    Rozstaw wiązarów to 100cm, dlatego wieszaki noniuszowe także chcę zamontować co 100cm. Profile główne planuję rozstawić max co 80cm, profile nośne planuje ułożyć co 40cm. Wysokość podwieszenia ok. 25cm. Czy taka konstrukcja wytrzyma obciążenie wełną?

    Poniżej szczegółowe zestawienie systemu, który chcę zastosować:
    System Sufitów podwieszanych na krzyżowej dwupoziomowej konstrukcji nośnej NIDA CD 60:
    1. 2x Płyta gipsowo kartonowa Nida Expert.
    2. Profil główny NIDA CD60
    3. Profil nośny NIDA CD60
    4. Profil Nida UD 27
    5. Wieszak dolny noniuszowy wzmocniony Nida WDNW 60
    6. Wieszak Górny noniuszowy Nida WGN
    7. Przedłużacz do noniusza Nida PN
    8. Przetyczka wieszaka noniusza Siniat FAST-PIN
    skoro budujesz w systemie siniat to skorzystaj z dokumentacji siniat - tam masz podane wszystkie parametry w tym dopuszczalne obciązenia w zalezności od rodzaju zawiesi, rozstaw profili...ect
    https://www.siniat.pl/pl-pl/dokument...&sort_type=asc

    katalog techniczny ""systemy suchej zabudowy Nida"

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PhantomLord

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-216
    Posty
    7

    Domyślnie

    Studiowałem katalog jednak nie rozumiem w nim pewnych rzeczy. Porównując systemy na stronach 656 i 658 to ten na 658 powinien mieć większą nośność (jest inaczej 36kg/m2 vs 33kg/m2), ponieważ:

    - rozstaw wieszaków jest mniejszy.
    - użyto wieszaków o zwiększonej nośności (dlaczego więc rozstaw jest mniejszy?).

    Różnica to w tabeli systemu na stronie 658 jest wpisana też izolacja. W tabeli 656 jej nie ma ale na grafice jest widoczna.

    I niestety nie wiem, czy "maksymalne obciążenie zabudowy" to dodatkowe obciążenie, którym można obciążyć stelaż, czy od tego muszę odjąć "ciężar 1m2 zabudowy" i pozostała liczba to ciężar izolacji, która mogę zastosować.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał PhantomLord Zobacz post
    Studiowałem katalog jednak nie rozumiem w nim pewnych rzeczy. Porównując systemy na stronach 656 i 658 to ten na 658 powinien mieć większą nośność (jest inaczej 36kg/m2 vs 33kg/m2), ponieważ:

    - rozstaw wieszaków jest mniejszy.
    - użyto wieszaków o zwiększonej nośności (dlaczego więc rozstaw jest mniejszy?).

    Różnica to w tabeli systemu na stronie 658 jest wpisana też izolacja. W tabeli 656 jej nie ma ale na grafice jest widoczna.

    I niestety nie wiem, czy "maksymalne obciążenie zabudowy" to dodatkowe obciążenie, którym można obciążyć stelaż, czy od tego muszę odjąć "ciężar 1m2 zabudowy" i pozostała liczba to ciężar izolacji, która mogę zastosować.
    maksymalne obciążenie zabudowy to całość - ciężar samej zabudowy + to co na niej położysz. Osobiście dość mocno analizowałem temat bo też mam sufit podwieszany a na to bezpośrednio nasypana celuloza (mam parterówkę z nieużytkowym poddaszem), akurat mam zastosowany system Knaufa ale to wszystko jest podobnie. Co ciekawe z analizy wyszło, że najbardziej wytrzymały na obciażenie jest zwykły stelaż równoległy , mam gdzieś korenspodencję z doradcami Knaufa, jak znajdę to załącze

    o znalazlem, cyt. doradcę Knaufa " Moze Pan zrobić konstr jednorzędową co 400mm, wieszaki co 900mm. U nas bedzie 0,65kN. Tylko plyta GKF 12.5mm" czyli wytzrymałość 65kg, ja dla celulozy o grubości nasypu 40cm przyjąłem obciażenie 40cm grubości celulozy to maks 15kg/m2 (tyle wychodzi z wyliczeń), wieszaki do grzybki
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 26-03-2023 o 10:58

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PhantomLord

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-216
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Rozstaw co 100 cm będzie za duży.
    Po drugie to piszesz o uchwycie dolnym i górnym....... chcesz układać stelaż w dwóch warstwach z przerwą pomiędzy nimi?
    Dla płyty 120 - 125 zrób w poprzek legarów a następnie wzdłuż co 40 lub co 60cm łącząc stelaże łącznikiem krzyżowym.

    https://ebardo.pl/pl/p/Lacznik-krzyz...SABEgKE_PD_BwE

    Montując kolejne pasy możesz sukcesywnie układać wełnę nacinajac ją w miejscu wieszaka.
    Po wykonaniu stelaża byłby to już większy kłopot.
    Zrobisz stelaż krzyżowy a po drugie profil będzie wypadał na łączeniu płyt.
    25cm wełny może leżeć na stelażu a kolejna warstwa pomiędzy wiązary.
    Nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy. Wieszaki noniuszowe, które chce zastosować składają się z 3 części - górnej, łącznika i dolnej. W poprzek legarów tak jak napisałem chcę dać profile o maksymalnym rozstawie co 80cm, wzdłuż 40cm (tak jak napisałeś) jednak rozstaw legarów wymusza montowanie wieszaków co 100cm do profili ułożonych w poprzek, dlatego nie wiem, czy to dopuszczalne jeżeli na stelażu będzie wełna.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał PhantomLord Zobacz post
    Nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy. Wieszaki noniuszowe, które chce zastosować składają się z 3 części - górnej, łącznika i dolnej. W poprzek legarów tak jak napisałem chcę dać profile o maksymalnym rozstawie co 80cm, wzdłuż 40cm (tak jak napisałeś) jednak rozstaw legarów wymusza montowanie wieszaków co 100cm do profili ułożonych w poprzek, dlatego nie wiem, czy to dopuszczalne jeżeli na stelażu będzie wełna.
    Wieszak to komplet tylko opis szczegółowy wprowadza w mały błąd.
    U Ciebie pierwsza warstwa będzie tworzyła z legarami okno mające 800 x 1000 a następnie dolna warstwa co 400.
    Dla rozstawu 800 i 400 nośność wyjdzie w okolicach 45kg/m2.
    Myślę że spokojnie wystarczy na płytę razem z grubą warstwą wełny.
    Górną warstwę wełny tą pomiędzy wiązarami proponuję sznurkować aby nie leżała jedna na drugiej.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 26-03-2023 o 13:33
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony