dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Stare przejście między pokojami

    Witam, zgłaszam się tutaj z następującym problemem. Otóż mam w domu między pokojami pozostałości po starym przejściu z jednego do drugiego pokoju tzn. została ościeżnica, drzwi już nie ma dawno, chciałbym się pozbyć tej ościeżnicy i jakoś ''zamurować'' tą dziurę po przejściu ale nie chcę jej dosłownie zamurowywać, szerokość tego to około 20 cm. Moje pytanie czy dobrym pomysłem byłoby upchanie waty i założenie regipsu z obu stron ? Chodzi mi najbardziej o akustykę bo wszystko z pokoju obok słychać i trochę przeszkadza to w funkcjonowaniu. Jeśli wata to dobry pomysł to prosiłbym o porady jak najłatwiej to wykonać. Czy potrzebne są jakieś stelaże ? specjalistyczne narzędzia ? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Najlepiej było by wywalić ościeżnicę i zamurować bloczkami, no ale jeśli ościeżnica jest metalowa i nie wystaje z tynku to można dać płyty. Na pewno stelarze DC60 w poprzek przykręcić do ościeżnicy tak any zostawić 12mm na grubość płyty a następnie zaszpachlować szparę pomiędzy płytami a pozostałą ścianą i na pewno zatopić w gipsie taśmę siatkową aby nic nie pękało. Pomiędzy płyty wełna jak najtwardsza, Można wrzucić w płytach 10cm tak aby same trzymały się pomiędzy stelażami.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Ościeżnica właśnie jest drewniana i wystaje, o jakich bloczkach mówisz ? czy spełnią one rolę akustyczną i czy nie będzie to trudniejsze zadanie niż właśnie upchanie wełny ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Jeśli ościeżnica wystaje to jak chcesz to zrobić w miarę estetycznie bez jej demontażu.
    Jeśli jakakolwiek inna praca jest dla Ciebie trudniejsza niż upchanie wełny to poszukaj fachowca od prac wykończeniowych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Napisałem wyraźnie że chcę pozbyć się tej ościeżnicy, proszę doczytać I co do bloczków no to nie mam praktycznie zadnego doświadczenia zapytałem czy spełni to lepiej rolę niż wełna w sensie akustycznym, to znaczy żeby wyciszyło dzwięki z pokoju obok. a z fachowcami to ciężko bo każdy teraz ma się za fachowca to mogę i ja nim być, od czego jest internet a wyjdzie mi taniej

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    po demontażu ościeżnicy otwór należy dokładnie oczyścić i zagruntować, co zwiąże kurz i inne zabrudzenia, zwiększy przyczepność, zmniejszy chłonność podłoża. Może Pan wykorzystać grunt szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Najlepszym wyjściem będzie zamurowanie otworu bloczkami z gazobetonu, a następnie nałożenie tynku lub przyklejenie płyt gipsowo-kartonowych, żeby wyrównać powierzchnię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony