dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Klimatyzacja kanałowa na jednym piętrze w domu jendorodzinnym

    Witam wszystkich,

    Mam dość nietypowy pomysł na klimatyzację w domu jednorodzinnym. Będę przeprowadzał remont generalny 1go piętra. Pomyślałem, że przy okazji mogę zainstalować klimatyzację. Najlepiej jakby to była klimatyzacja kanałowa bo mam powyżej poddasze nieużytkowe więc będzie możliwość poprowadzenia tam instalacji. Czytałem, że klimatyzacja kanałowa jest cichsza, no i nie ma jednostek wewnętrznych w pokojach. Na piętrze są trzy pokoje (jeden bez drzwi) i otwarta klatka schodowa. Czy takie rozwiązanie ma rację bytu?
    Jeżeli chodzi o szczegóły to pomyślałem, że do każdego z pokojów można doprowadzić nawiew i wywiew (z zasady klima ma działać przy zamkniętych drzwiach, żeby zimne powietrze nie uciekało na korytarz i dół). Problem może stanowić trzeci otwarty pokój i dopuszczam w tym przypadku mniejszą wydajność z racji braku drzwi. Dodatkowo przydałaby się jakaś kontrola włączenia i wyłączenia poszczególnych pomieszczeń - nie chce chłodzić całego pietra jak tylko ja będę w domu i jednym pokoju (praca).
    Uprzedzając, na dole nie mam absolutnie możliwości doprowadzania rur, i generalnie tam nie przebywamy więc parter jest do pominięcia.
    Zdaję sobie sprawę, że to swego rodzaju ulep, no ale ma co się ma i trzeba jakoś kombinować.
    Dodatkowo czy w tym wypadku warto robić kratki wentylacyjne wentylacji grawitacyjnej? Aktualnie nie posiadam i planuje zrobić podczas remontu.

    Pozdrawiam,
    Robin991

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak najbardziej do zrobienia. Aczkolwiek wyłączanie pomieszczeń to średni pomysł. Jeśli chcesz żeby to działało cicho i wydajnie, to powinno działać w trybie ciągłym.
    Chcesz to robić sam czy zlecić?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam odpowiedniej wiedzy, więc na razie opcja zlecenia. Chyba, że poświęcę czas na ogarnięcie tematu i wtedy mogę spróbować sam. Tylko musze być pewny co robię bo koszt nie pozwala na pomyłkom. Ale do nabicia i tak firma musi być.
    Swoją drogą jest ktoś, kto mógłby doradzić jakie średnice rur? Jakie ocieplenie? Model klimy? Itp.
    Ostatnio edytowane przez Robin991 ; 27-03-2023 o 19:41

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Robin coś się dzieje w temacie ?
    Nikt tu nic nie pomoże ?
    Będę robił docieplenie na stropie i mam w planie dać kanały . Też bym prosił o poradę .
    Dziękuję z góry za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony