dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie kroki muszę przedsięwziąć do zagospodarowania działki według własnego planu.

    Dzień dobry,
    Pytań mam tyle, że nie wiedziałem na jaki dział wrzucić. Upraszczając stan prawny na załączonej mapce mamy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	329716927_679631963513885_2292357232083757132_n.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	464395
    102/1 - działka budowlana na której stał dom, który spłonął 20 lat temu, obecnie stoi sam fundament z podpiwniczeniem
    102/2 - leży odłogiem
    RIVa- stoją stare zabudowania gospodarcze, które przy mocniejszej wichurze same się przewrócą
    101/1 na zdjęciu widoczny grunt PSIV a za linią podziału łąkąIV

    Chciałbym wygrodzić działki do wyznaczonego rowu melioracyjnego (tj w jednym ogrodzeniu zawrzeć działki 102/1 102/2 RIVa oraz część 101/1) Na działce 102/1 wyburzyć fundamenty a podpiwniczenie przeznaczyć na mini szambo. NA działce 102/1 chciałbym postawić domek sezonowy na nowym fundamencie, drewniany taki z gotowców co się składa według instrukcji. Nie zależy mi na metrażu obrysu, ale chciałbym żeby miał piętro. Metraż całości nie większy niż 50m2.
    Na działce RIVa chciałbym rozebrać istniejące zabudowania, a jako że obora stoi na fundamencie, chciałbym postawić tam garaż, albo jeżeli jeszcze się uda uratować oborę, to ją przerobić na garaż.
    Na pozostałej częśći działki 101/1 za rowem melioracyjnym chiałbym zrobić łąkę ukwieconą.

    Dodatkowo, bo nie wiem czy ma to znaczenie, 500m od działki zaczyna się park narodowy, a na działce 107/1 stoi sklepik spożywczy.

    1. Czy na taki domek letniskowy potrzebuję pozwolenie? Bo już zgłupiałem, bo znalazłem zapisy że pozwolenie nie potrzebuję ale domek musi być parterowy.
    2. Czy działki mogę tak ogrodzić jak opisałem?
    3. Czy na przebudowę obory na garaż potrzebne jest pozwolenie? (Zamiana drzwi na bramę)
    4. Czy na rozbiórkę zabudowań gospodarczych potrzebne jest pozwolenie?
    5. Czy na działce 102/2 oraz części 101/1 mogę samodzielnie zrobić sobie ogród, mimo że są to grunty rolne? Chciałbym posadzić kilka jesionów, kasztanów drzew owocowych w sumie niewiele więcej. Jeżeli nie to jakie kroki muszę przedsięwziąć?

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Domek ma być używany tylko latem

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    domek letniskowy postawisz bez pozwolenia o ile pozwala na to MPZP
    Swoje działki w obrębie granic możesz sobie grodzić w dowolny sposób.
    Tak samo na działkach rolnych nie musisz uprawiać zboża, możesz sobie posadzić cokolwiek, nawet las.

    Nie wymaga pozwolenia a jedynie zgłoszenia, rozbiórka budynków i budowli o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości i nie podlegają one ochronie konserwatorskiej lub nie zostały wpisane do rejestru zabytków. W innym przypadku musisz uzyskać pozwolenie na rozbiórkę

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, zadzwoniłem do gminy i niedostatkiem zgody na domek letniskowy, tylko budynek mieszkalny, i teraz pytanie jaka jest zasadnicza różnica między domkiem letniskowym przystosowanym do pobytu całorocznego (doprowadzone media, szambo, ogrzewanie, i docieplenie) od budynku mieszkalnego

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Domek letniskowy nie musi spełniać WT 2021

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    Dom z piętrem o powierzchni razem 50 m 2 ? Jako letniak na działce od biedy , jako całoroczny to abstrakcja .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony