dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Fugowanie starej cegły na ścianie oraz na stropie kleina

    Witam,

    potrzebuję zafugować ścianę ze starej cegły oraz strop z cegły. Ogólnie wcześniej był na tym tynk. Udało mi się usunąć tyn oraz wypiaskować cegłę. Dodatkowo na ścianie pogłębiłem fugi, aby przygotować pod położenie nowych spoin. Wiem, że fugę na ścianę nakłada się fugówką tzw. półsuchą. Zakupiłem do tego fugę Nanofuga z firmy Kreisel.
    Problem pojawia się z fugą na suficie kleina (łuki). I tutaj pojawiają się pytania:
    1. w jaki sposób można tam nakładać nową spoinę? Bo fugówką raczej ciężko, a przy próbie użycia wyciskacza to jedynie wypchało się wodę z fugi i został taki czop z fugi w wyciskaczu.
    2. jaką fugę użyć do spoinowania sufitu? Mam co prawda zakupioną fugę NanoFuga, jednak jestem w stanie ją wymienić, gdyż chciałbym mieć ten sam kolor na suficie i ścianie (antracyt).

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Nie lepiej zamiast fugi byłoby Ci zakupić zaprawę do cegły? Z tego co się orientuję, to jest kilka rodzajów tych zapraw do cegieł, do murowania oraz do jednoczesnego murowania i fugowania. Taka zaprawa jest prawie sucha więc dosłownie wystarczy ją powciskać w szczeliny i na koniec przetrzeć całość jakąś szczotką, w celu usunięcia nadmiaru. Zaprawy poszukaj z Sopro lub Quickmixa, a szczotki i te mini kielnie dostaniesz albo z Draumetu albo z Faster Toolsa.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Zaprawa Sopro, kielnia spoinowa odpowiedniej szerokości oraz taca.
    Zaprawa półsucha taka aby można ją było wcisnąć ale żeby nie wyciskać wilgoci, po za fugowaniu oczyścić pędzlem drobinki na cegłach. Można lekko zwilżyć i wygładzić.
    Fugi ciut wklęsłe.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony