dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przepusty

  1. #1

    Domyślnie Przepusty

    Hej jestem na etapie załatwiania elektryki.
    kable będą rozciągane samemu jedynie elektryk zrobi rozdzielnię i pomiary i podłączy Erbetkę.

    Obecnie przymierzam się do przeciągnięcia WLZ ale w domu nie ma przepustów (kupiłem w stanie SSO i ich nie było).

    Zamierzam polecieć tak jak na rysunku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	464434

    Niebieskie linie to rury AROTA,
    pomarańczowe to kanalizacja do oczyszczalni
    czerwone to skrzynka rozdzielcza i skrzynka w płocie
    szara to brama

    Jak narazie tylko WLZ będzie przeciągnięty a arota na przyszłość do przeciągnięcia.

    I mam kilka pytań:
    Czy mogę puścić arota wraz z kanalizacją do szamba i na ogród? Jeżeli nie to jakie odstępy zachować?
    Jak najlepiej zrobić przepust przez ścianą? Na wysokości chudziaka czy pod kontem 45' w dół czy może jeszcze inaczej.
    Czy Arota do zbiornika na dzeszczówkę puścić przez inne pomieszczenie po chudziaku czy lepiej wyjść na zewnątrz?
    Czy przewód WLZ puścić w Arota czy luzem (oczywiście tak czy tak przewód będzie specjalny do zakopania w ziemi).
    Czy są jakieś uwagi i coś można zrobić inaczej lub lepiej?

    Z góry dzięki
    Ostatnio edytowane przez Janki19 ; 28-03-2023 o 20:04

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widziałem budowy ale z rysunku wynika, że lepiej było by podejść do rozdzielnicy od tyłu bo jest na ścianie zewnętrznej.
    Jak jest możliwość to zawsze lepiej pod mniejszym kątem (czyli np 45').
    W sumie można i po chudziaku i w ziemi. Jak wygodniej.
    Kable typu YKY są przystosowane do układania bezpośrednio w gruncie. Ja w arocie układam w miejscach gdzie wiem, że będzie bruk, droga itp. Jeśli bez arota to zwróć szczególną uwagę, żeby przy zasypywaniu piasek był bez kamieni, szkła itp.
    Można by też przy okazji przygotować rurkę do wprowadzenia światłowodu do budynku jeśli jest taka możliwość.
    Pozdrawiam Łukasz

  3. #3

    Domyślnie

    hej Łukasz,

    dziękuję za odpowiedź.

    Na tej ścianie gdzie jest rozdzielnia jest wiata garażowa. W przyszłości ją może obmuruje albo coś ale nie chciałem w tą stronę wychodzić żeby później problemów nie było że przewody lecą jakoś pod chudziakiem garażu.
    Ogólnie jest to przód budynku i będzie tam jakaś kostka albo coś.
    Co do światłowodu to w sumie racja i dziękuję za uwagę. A czy do światłowodu nie może zostać użyty ten sam Arota co do bramy/domofonu?

    Pozdrawiam,
    Radek
    Ostatnio edytowane przez Janki19 ; 06-04-2023 o 06:52

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janki19 Zobacz post
    Co do światłowodu to w sumie racja i dziękuję za uwagę. A czy do światłowodu nie może zostać użyty ten sam Arota co do bramy/domofonu?
    Teoretycznie możesz, ale pod warunkiem, że wszystkie kable i światłowód wciągniesz razem. Jeśli chcesz do arota z kablami do bramy i furtki wciągać później światłowód to będzie ciężko lub bardzo ciężko.

    Pozdrawiam Łukasz

  5. #5

    Domyślnie

    ok,
    dziękuję za informacje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony