dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Waga wełny skalnej, a obciążenie dachu

    Dzień dobry wszystkim,

    Mam pytanie dotyczące obciążenia dachu wełną skalną.
    W drewnianym domku letniskowym chce wykorzystać poddasze jako poddasze użytkowe. Rozpocząłem ocieplenie wełną szklaną Isover, po czym ostatnio kupiłem jedną rolkę wełny skalnej Rockwool, żeby sprawdzić co lepiej będzie mi się układało.
    Dużo wygodniejszy dla mnie był Rockwool, ale nasuneło mi się pytanie: czy w związku z tym że wełna skalna jest cięższa niż szklana, dach nie zostanie zbytnio obciążony w przypadku zastosowania wełny skalnej, (dojdzie jeszcze deska boazeryjna) czy są to wartości pomijalne?
    Zastosowana jest welna gr 15 cm o współczynniku 0.35. Waga wełny szklanej wychodziła mi 2 kg na m2, a w przypadku skalnej 6 kg na m2. Pozostało mi do ocieplenia ok.35 m2
    Dodam jeszcze ze dach przykryty jest gontem bitumicznym z pełnym deskowaniem.
    Proszę państwa o poradę w tej sprawie.

    Dziękuje,
    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Rozped ; 29-03-2023 o 00:16

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Witam , polecam wełnę skalna mam ocieplony nią dach od 20 lat i podczas remontu robiłem rewizję jak się ma ocieplenie po tak długim czasie i na prawdę jest sucho i zachowana jest ciąglośc wszystko jest na swoim miejscu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Skoro boisz sie obciążenia kilka kg na metr wełną to dlaczego nie boisz się 10 razy wiekszych obciążeń np sniegiem?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Skoro boisz sie obciążenia kilka kg na metr wełną to dlaczego nie boisz się 10 razy wiekszych obciążeń np sniegiem?

    Właściwie, to zastanawiam się czy mam się czego obawiać czy nie, ale skoro nie ma czego to dla mnie dobra wiadomość.

  5. #5

    Domyślnie

    Naprawdę musisz zapewnić wentylację dachu, chyba że dodasz izolację do dolnej części samego pokrycia dachowego, w przeciwnym razie otwory wentylacyjne podsufitki i otwory kalenicowe lub kalenicowe są koniecznością. Nie chcesz zatrzymywać ciepła na strychu, będzie to wymagało znacznie większej izolacji między krokwiami, niż można się spodziewać, jeśli tak się stanie https://nox.tips/ https://xender.vip/ .

    W większości przypadków otwory wentylacyjne poza kalenicą działają lepiej niż otwory wentylacyjne kalenicy. Do podsufitki wystarczy użyć perforowanych paneli podsufitowych. Duże sklepy z pudełkami powinny być w stanie pomóc w obliczeniu wentylacji, aby pokazać, ile metrów kwadratowych wentylacji potrzebujesz na powierzchnię dachu.

    Jeśli jednak z jakiegoś konkretnego powodu chcesz zablokować wentylację poddasza, umieść izolację na spodzie samego pokrycia dachowego między kratownicami. Tutaj, na Florydzie, robimy to, więc kiedy umieszczamy centralę wentylacyjną na strychu w celu zaoszczędzenia miejsca, nie umieszczamy jej w tak gorącej przestrzeni, aby była bardziej wydajna. Pomaga również zapobiegać wielu awariom wentylatorów.

    Zwykle używamy do tego pęczniejącego sprayu na pianę. Nie najtańszy, ale naprawdę działa bardzo dobrze.
    Ostatnio edytowane przez reale00 ; 09-06-2023 o 12:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony