dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Projekt rekuperacji

    Hej , mam takie pytanie, budowe juz mam rozpoczeta , zaniedlugo bede robil strop i chcialbym zrobić projekt rekuperacji ,żeby wiedziec jak poprowac rury, czerpnie itp . Wstepnie uslyszalem , ze za projekt 700 zl. Mniemam ,ze to ten z pieczeciami . Czy taki projekt jest konieczny , jesli masz juz pozwolenie na budowe. Czy on sie przyda pozniej, niewiem przy odbiorze, dla kominiarza ?Czy poprostu robic zwykly pogladowy projekt za 150- 200 zł ?

  2. #2

    Domyślnie

    1. Zamówić projekt samej WM (700PLN to dobra cena za prawdziwy projekt, w moich rejonach nierealna).
    2.Nanieść zmiany w projekcie domu.
    3. Cieszyć się teraz banknotami zaoszczędzonymi dzięki brakowi kominów.
    4. Cieszyć się w przyszłości z jakości powietrza w domu.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    ... Czy taki projekt jest konieczny , jesli masz juz pozwolenie na budowe. Czy on sie przyda pozniej, niewiem przy odbiorze, dla kominiarza ?...
    Niektóre PINB wymagaja jezeli w projekcie była WG, co do kominiarza to nie ma on zadnych uprawnien do kontroli i pomiarów skutecznosci WM, nie tylko z rekuperacją ale nawet jakakolwiek wentylacja mechanicza nawet w postaci samego wentylatora. Jedyny wyjątek to komninarz z UB w specjalnosci sanitarnej, ale ja takiego nie spotkałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Wlasnie , w projekcie jest wentylacja mechaniczna , nie mam kominow, ale jest tylko wpis , nie ma nic rozrysowane i pomierzone , zaniedlugo bede robil strop i chce wiedziec jak beda poprowadzone rury , i zastanawiam sie poprostu jaki projekt zrobic . Co do cen , to juz uslyszalem rowniez i 1200 . Ale wiem tez ze sa np na allegro za 200, 300, 500 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Wlasnie , w projekcie jest wentylacja mechaniczna , nie mam kominow, ale jest tylko wpis , nie ma nic rozrysowane i pomierzone , zaniedlugo bede robil strop i chce wiedziec jak beda poprowadzone rury , i zastanawiam sie poprostu jaki projekt zrobic . Co do cen , to juz uslyszalem rowniez i 1200 . Ale wiem tez ze sa np na allegro za 200, 300, 500 .
    Wykonujemy takie projekty, kompletujemy i wysyłamy cały potrzebny materiał dla tych ktorzy samodzielnie chcą wykonac instalację, doradzamy w trakcie montażu.

  6. #6

    Domyślnie

    A możesz napisac ile taki dobry projekt powinien kosztowac i co powinien zawierac ? Dom do 100 m2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony