dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Płyta OSB a regał w garażu

    Dzień dobry,

    Posiadam w garażu poniższy regał magazynowy. Garaż jest bardzo mały, ale dość wysoki. Stąd takie rozwiązanie (samochód wjeżdża pod półki).



    Z racji tego, że nie ma swobodnego dostępu do półek, kiedy samochód znajduje się w pomieszczeniu, chciałbym na boku regału przymocować płytę OSB. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w jednym z największych sklepów budowlanych. Na płycie umieściłbym wszystkie najważniejsze i najczęściej używane narzędzia.

    Nie ma w całym garażu dobrego miejsca na mocowanie na ścianie (komunikacja, przewody, włączniki, grzejnik, samochód, brama itd.).



    Nie wiem jednak jak we właściwy sposób przymocować płytę OSB do mojego regału. Problem polega na tym, że nie posiada on żadnych otworów na bokach. Są jedynie te na trawersy z przodu i z tyłu.



    Czy są jakieś specjalne uchwyty, które wykorzystywałyby otwory widoczne na powyższym zdjęciu (jedną ze stron)?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Normalne śruby z nakrętkami daj i po kłopocie. Albo blachowkręty Draumet.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saskian Zobacz post
    Normalne śruby z nakrętkami daj i po kłopocie. Albo blachowkręty Draumet.
    Dzięki za odpowiedź. Jakiś czas temu poradziłem sobie z pomocą kątowych łączników ciesielskich. Nie do końca pasował rozstaw otworów, ale jakoś się udało.


  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Twój pomysł jest w sumie b.rozsądny co do zagospodarowania miejsca ....mój znajomy też coś takiego miał do czasu jak coś mu nie spadło na dachauta. Trzeba zrobić dodatkowe zabezpieczenie tego regału, aby zniwelować do minimum tego rodzaje zdarzenia. A pomysł muszę przyznać bardzo dobry
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Twój pomysł jest w sumie b.rozsądny co do zagospodarowania miejsca ....mój znajomy też coś takiego miał do czasu jak coś mu nie spadło na dachauta. Trzeba zrobić dodatkowe zabezpieczenie tego regału, aby zniwelować do minimum tego rodzaje zdarzenia. A pomysł muszę przyznać bardzo dobry
    Dzięki! Myślałem o tym, aby przymocować regał do ściany. Ale nie potrafiłem dobrać właściwego uchwytu, w którym można by było ustawić odpowiedni dystans od ściany. Chyba najlepiej byłoby przymocować jeden bok ramy do sufitu i to by mogło uchronić przed ewentualną katastrofą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony