dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podłogi z korka - Wasze doświadczenia

    Dzień Dobry,
    Bardzo podoba mi się jako materiał na podłogę korek. Jakie są Wasze doświadczenia - głównie negatywne? Pierwsze co usłyszałem, że niezbyt nadaje się przy ogrzewaniu podłogowym (korek średnio przewodzi ciepło), jednak nie mam ogrzewania podłogowego.

  2. #2

    Domyślnie

    Rodzice od wielu lat mają korek w łazience. Pierwsza warstwa położona była pewnie ponad 25 lat temu, po remoncie jakieś 15 lat temu położona została druga warstwa. Też nie mają ogrzewania podłogowego i super wrażenie jest. Są to jakieś płyty korkowe lakierowane o wymiarach ok. 25x50cm klejone do podłoża na klej strasznie śmierdzący. Nie znam jego składu, ale po 15 latach dalej go sobie przypominam

    Wadami takiej podłogi korkowej jaką mają rodzice to odwzorowanie nierówności spod spodu płyt korka na jego powierzchni, zmiana koloru na ciemny w miejscach często mokrych oraz powiększanie się przerw pomiędzy poszczególnymi płytami. Po montażu podłogi nie było widać łączeń, obecnie są delikatne przerwy.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  3. #3

    Domyślnie

    Mamy korek w naszej pralni, jest ponad betonem, więc nie mogę komentować hałasu, ale zauważyłem, że urządzenia takie jak pralka, suszarka i zamrażarka z czasem zapadają się w podłogę, więc jeśli planujesz postawić na niej ciężkie meble, sugerowałbym może szerokie plastikowe „nóżki”, które przechodzą pod nimi, aby rozłożyć ciężar https://omegle.onl/ vshare .
    Ostatnio edytowane przez barry66 ; 30-05-2023 o 14:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony