dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzikuu86

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    6

    Domyślnie niestandardowy kołek rozporowy, rozbity otwór od karnisza

    Witam

    Mam problem z karniszem. Dziecko nadepnęło na firankę i pociągnęło ją z karniszem. Niestety karnisz wypadł ze ściany pozostawiając po kołku duża dziurę. Na początku wejdzie tam spokojnie kołek 10-12, im głębiej szerokość otworu się zmniejsza. Materiał ściany wygląda na płytę gk pod którą jest styropian a dużo głębiej ściana nośna. Materiał ściany nośnej w całym bloku, wygląda na betonową płytę w której są kanały w które można swobodnie włożyć rękę.

    Żeby to solidnie zamontować potrzebuję kołka o długości ok 160-180mm, myślę że idealna była by 8. Problem polega na tym że mocowanie karnisza ma małą główkę i max średnica główki śruby to 8-9mm, standardowe śruby od kołka 8(12mm) nie mieszczą się w mocowaniu karnisza.

    Wcześniej był tam kołek 6x180mm niestety go wywaliłem(niepotrzebnie).

    Czy ktoś wie czy w ogóle jest możliwe nabycie takich mocowań i gdzie?? Szukałem na allegro ale tam są tylko standardowe wymiary.

    Z uwagi na ograniczone wymiary nie mogę zmienić pozycji karnisza ani w poziomie ani w pionie. Bardzo proszę o pomoc, ew patent jakiś patent jak to można zrobić

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Jeśli to płyta rygipsowa na ścianie a wkręt do uchwytu karnisza jest mały to zakup sobie specjalny kołek do płyt rygipsowych:

    https://allegro.pl/produkt/kolek-sli...5-2446ae57d7f1

    Są wersje jako odlew aluminiowy lub z tworzywa sztucznego. Najlepsze są aluminiowe gdyż te z tworzywa muszą być firmowe ze względu na jakość tworzywa używanego do ich wyrobu.

    https://allegro.pl/oferta/kolek-do-p...nt=12199493998

    Jeśli średnica to 8mm to sądzę że będą akurat.
    Jeśli tworzywo to najlepiej Fischer.
    Z większych średnic są tego samego rodzaju kołki do płyt styropianowych.
    Płytę najlepiej w miejscu mocowania oczyścić zagruntować a nawet nanieść masę szpachlową w którą delikatnie wkręcić kołek, ona oprócz nacięć zespoli dodatkowo kołek z płytą.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 10-04-2023 o 11:16
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Bez problemu takie mocowania dostaniesz w hurtowni EGA.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony