dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Izloacja wełną nad karton gipsem jeżeli strop od góry ocieplony jest styropianem 5cm

    Dzień dobry,
    Czy dobrym pomysłem będzie wykonanie izolacji z wełny mineralnej nad sufitem z karton gipsu jeżeli strop powyżej był kiedyś(i jest dalej ) od góry ocieplony styropianem 5 cm.
    Sytuacja wygląda tak, iż w starym domu w którym kiedyś ocieplono strop od góry styropianem 5 cm. Dom ma wysokie pomieszczenia i chcemy obniżyć sufity podwieszając płyty karton gips. Czy można pomiędzy sufit podwieszany a strop dać wełnę mineralną jeżeli strop od góry ocieplony jest styropianem 5 cm pod wylewką ?Czy nie stworzy się jakaś przestrzeń gromadząca wodę między karton gipsem a styropianem co będzie skutkowało zamoczeniem wełny, nawet jeżeli dam na karton gips pod wełnę folię paroizolacyjną ? Strop typu kleina.
    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Można a nawet trzeba. Pomiędzy płytami kg a wełną powinna być folia paroszczelna aby wilgoć z pomieszczenia nie migrowała do wełny.

    Strop Kleina w zależności od wykonania sam w sobie ma pewnego rodzaju ocieplenie w postaci gruzu, piaski itp nasypanego na cegły.
    Nie jest to ideał ale zawsze izolacja wypełnienia jest wyższa anizeli pełna cegła.
    T
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-04-2023 o 07:49
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Folia to wiadoma sprawa, przynajmniej po obejrzeniu paru filmików na yt, ale czy nie zamknę wilgoci pomiędzy folią a styropianem nad stropem ? nie zrobi się tam komora z wilgocią ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jakiej wilgoci, skąd ona tam wejdzie. Co jest nad stropem...... strych lub poddasze nieużytkowe także musi być jakoś wietrzone.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    A wilgoc z pomieszczenia, ta użytkowa wytwarzana chociażby przez mieszkańców? Wełna będzie teoretycznie zabezpieczona z dwóch stron od dołu folia a od góry strop ze styropianem. Ale nie chce mi się wierzyć że nic wilgoci się tam nie dostanie

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Strop i ściany nie są dla pary wodnej żadną izolacją. Ciepła powietrze przechodzi przez nie więc nawet jeśli jakaś ilość tam się dostanie to wyjdzie przez dach. Wełna jest hydrofobowa a więc wilgoć nie wnika w nią tylko skrapla się na jej powierzchni i włóknach a następnie wędruje wyżej.
    Te szczątkowe ilości które przeniknęły przez otwory z folii nie są żadnym niebezpieczeństwem.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-04-2023 o 09:28
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    A styropian w stropie nie zatrzyma tej ucieczki wilgoci? Na forach opisane jest dużo przypadków zawilgocenia wełny, także ta hydrofobowosc to sprawa dyskusyjna

  8. #8

    Domyślnie

    W stropie jest 5 cm styropianu. A czy sama przestrzeń między płyta kg a sufitem również da jakis dodatkowy poziom izolacji? Nie do końca przemawia do mnie ta wełna między folia a styropianem w zamkniętej niewentylowane przestezeni

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Styropianu nie ma w stropie tylko jest co najwyżej na nim lub pod nim. Jeśli nie przemawiają do Ciebie rady to można poczekać aby znalazł się taki który będzie Tobie przytakiwał.
    Która wersja okaże się słuszna?

    Jeśli strop ocieplony od spodu styropianem jest w dobrej kondycji, nie jest zawilgocony to umieszczenie pod nim wełny niczego tu nie zmienia, tym bardziej że pod wełną będzie folia paroizolacyjna której wcześniej tam nie było.

    Jeśli styropian jest na stropie to jest to normalna sytuacja i ustawienie warstw więc wełna od spodu niczego nie zmienia oprócz izolacji .

    Pytanie co jest nad stropem. Wentylowany stryszek ?
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 16-04-2023 o 10:28
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, nad stropem jest strych, dobrze wentylowany. Styropian jest na stropie w wylewce. Dopytuje żeby się nie okazało że kumuluje wilgoć w wełnie pod stropem, i suchy do tej pory sufit już takie nie będzie. Uważasz że wełna dużo zmieni? Czy samo obniżenie pomieszczeń o 20cm już da spory efekt, bez welny

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Pisałem że wełna dla wilgoci niczego tu nie wniesie, za to wniesie izolację cieplną.

    Sam sufit podwieszany nie zaizoluje cieplnie niczego. Folia w suficie podwieszanym zaizoluje strop od wilgoci.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony