dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okna, drzwi, prace budowlane, montaz - umowy, zadatki?

    Nowy narybek wita
    Po dlugim czytaniu czas sie ujawnic.
    I od razu pytanie.
    Mamy wybrana firme od okien (producent), widzielismy realizacje i jestesmy jak najbardziej za.
    Ale umowa jest wlasciwie jednostronna, wplata calosci za towar i usluge rozlozone w czasie produkcji, wiekszosc do pokrycia przed dostarczeniem okien, pozostala kwota do uregulowania przed rozpoczeciem montazu.
    Czy to jest standard w obecnych warunkach?
    Bo raczej przyzwyczajona jestem do zadatkowania, a calosc zaplaty po odbiorze prac.
    Czy takie warunki sa w specyfice budowlanki?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    To raczej specyfika umów zawieranych przez pośredników zajmujących się montażem lub niektórych mniejszych producentów stolarki.
    Spotkałem się już z zadatkiem na okna drewniane w kwocie 50 - 75% całości który pokrywa koszty materiału i produkcji natomiast pozostałość po montażu.
    Zadatek jest niejako dodatkową gwarancją pośrednika lub producenta iż nabywca nie zrezygnuje z zakupu.
    Oczywiście do tego pisemna umowa oraz pokwitowanie na wpłacone kwoty.

    Odnośnie zapłaty rozłożonej na raty w czasie produkcji to miałem takie doświadczenia przy więźbie i pokryciu dachowym branym od jednego producenta wykonującego usługę, ale końcowa spłata była tak czy inaczej po wykonaniu usługi czyli montażu a nie ukończeniu produkcji.

    Należało by skonsultować się z budującymi których realizację firmy widzieliście, czy taki typ umowy był także stosowany.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-04-2023 o 09:17
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Producent i montaz w ramach jednej firmy.
    Niestety, nie mam mozliwosci kontaktu z innymi klientami.
    Nieco niepokoi jednostronnosc umowy, platnosc przed montazem, gdy na obmiar wpadl pan z niewielka miarka, pogubil sie w opisach do oferty, trzeba bylo obmiary powtarzac.
    Podoba mi sie wykonanie okien, ale wolalabym widziec sposob montazu, placac przed, trace jakakolwiek mozliwosc nacisku na jakosc.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał koala1 Zobacz post
    Producent i montaz w ramach jednej firmy.
    Niestety, nie mam mozliwosci kontaktu z innymi klientami.
    Nieco niepokoi jednostronnosc umowy, platnosc przed montazem, gdy na obmiar wpadl pan z niewielka miarka, pogubil sie w opisach do oferty, trzeba bylo obmiary powtarzac.
    Podoba mi sie wykonanie okien, ale wolalabym widziec sposob montazu, placac przed, trace jakakolwiek mozliwosc nacisku na jakosc.
    Skoro widzieliście realizację nie poprzez klientów to znaczy że zostały zamieszczone na stronie a tam można wszystko.
    Szukać innych producentów, przedstawicieli, lub firmy montujące okna.
    Jest dużo dobrych okien więc jest w czym wybierać.
    Zebrać wyceny z 3 - 4 źródeł okien o identycznych parametrach a następnie się targować.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Widzielismy realizacje na zywo, jednak nie przyszlo nam do glowy rozmawiac o szczegolach umow.
    Umowy, do ktorych mielismy dostep, byly na normalnych warunkach, z rozbita platnoscia do odbioru koncowego, ale to umowy sprzed paru lat.
    Cena jest dobra, okna ok, tylko ta umowa...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    O umowie i jej szczegółach dotyczących spłaty należy rozmawiać ze sprzedawcą ( w tym wypadku także producentem ).
    To nie jest normalne aby kupować kota w worku.
    Jeśli sprzedawca chce zarobić to przystanie na łagodniejsze zasady.
    Dotychczasowy zapisy umowy jeśli dobrze je zrozumiałem wręcz deprecjonują prawa nabywcy na rzecz sprzedawcy.

    Przez te kilka lat jakość okien producenta mogła ulec zmianom więc jeśli firma stosuje takie warunki sprzedaży to prawdopodobnie stolarka okienna nie jest jego głównym źródłem dochodu.
    Raczej doradzam aby nie przystawać na takie warunki.

    Najgorszym doradcą jest jak to się mówi " napalenie inwestora".
    Dlatego tak jak napisałem w poprzednim wpisie, należy zaopatrzyć się w wyceny konkurencyjne i podczas rozmów przedstawić swoje argumenty.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuje pieknie, bedziemy negocjowac

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony