dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Apocojatu

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-107
    Posty
    7

    Lightbulb Altanka z murowaną piwnicą

    Hej,

    kupiłem działkę ROD. Chcę na niej postawić altankę. Zależy mi na murowanej piwnicy 4x3m wysokość na 2m - wędlinka i sery gdzieś muszą na mnie czekać. Góra altanki drewniana.

    I teraz mam pytanie:

    1. Jak grubo wylać ławę pod fundament dla takiej konstrukcji?
    2. Czy warto pod płytę lać chudy beton?
    3. Ściany piwnicy z bloczków betonowych czy bawić się w szalunek?
    3.1. Jeśli bloczki betonowe, to czy warto je stawiać na grubość 14 czy tylko 24?
    4. Zabezpieczenie od zewnątrz folią kubełkową wystarczy?
    5. Strop piwnicy myślałem, żeby zrobić z drewna. Krokwie łącznikami do ścian piwnicy.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Apocojatu ; 13-04-2023 o 10:12 Powód: Dodanie pytania

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdz czy regulamin ROD dopuszcza w ogóle budowanie piwnicy. Żeby nie kazali ci jej zaraz rozbierać.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Apocojatu

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-107
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pozwala.

  4. #4

    Domyślnie

    A może być tak, że zarząd ROD w jakiś sposób nie wyrazi zgody? Czy każdy może z czegoś takiego skorzystać? Bo nie wiem, czy u nas pozwolą na coś takiego.

  5. #5

    Domyślnie

    Solidna i trwała altana murowana będzie Ci służyć przez lata w niezmienionym stanie. Nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych w toku jej użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 25-07-2023 o 16:07

  6. #6

    Domyślnie piwniczka

    czy ktoś odpowiedziła na Państwa pytania bo jestem na tym samym etapie



    Cytat Napisał Apocojatu Zobacz post
    Hej,

    kupiłem działkę ROD. Chcę na niej postawić altankę. Zależy mi na murowanej piwnicy 4x3m wysokość na 2m - wędlinka i sery gdzieś muszą na mnie czekać. Góra altanki drewniana.

    I teraz mam pytanie:

    1. Jak grubo wylać ławę pod fundament dla takiej konstrukcji?
    2. Czy warto pod płytę lać chudy beton?
    3. Ściany piwnicy z bloczków betonowych czy bawić się w szalunek?
    3.1. Jeśli bloczki betonowe, to czy warto je stawiać na grubość 14 czy tylko 24?
    4. Zabezpieczenie od zewnątrz folią kubełkową wystarczy?
    5. Strop piwnicy myślałem, żeby zrobić z drewna. Krokwie łącznikami do ścian piwnicy.

    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Grubość wylewki pod fundament zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj gruntu, obciążenie budynku, lokalne przepisy budowlane i wymagania konstrukcyjne. Zazwyczaj grubość wylewki pod fundament oscyluje między 10 a 20 centymetrów, ale może być większa w przypadku konieczności wzmocnienia podłoża lub zastosowania izolacji termicznej lub hydroizolacyjnej. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym inżynierem budowlanym lub architektem, aby uzyskać dokładne wytyczne dotyczące grubości wylewki pod fundament dla konkretnej konstrukcji.

    Użycie chudego betonu (o mniejszej zawartości cementu) pod płytę fundamentową może być uzasadnione w pewnych przypadkach, jednak decyzja ta zależy od wielu czynników, takich jak obciążenie budynku, warunki gruntowe, lokalne przepisy budowlane oraz dostępność materiałów. Chudy beton może być stosowany tam, gdzie konieczne jest zmniejszenie kosztów budowy lub masa budynku nie jest zbyt duża. Jednakże, przed podjęciem decyzji, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym inżynierem budowlanym, który oceni, czy zastosowanie chudego betonu będzie odpowiednie dla danej konstrukcji i warunków lokalnych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony