dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wybranie ziemii z pola, a prawo

    Cześć.
    Potrzebuje nawieźć spore ilości ziemii na swoją działkę budowlaną. W moim rejonie z ziemią jest duży problem. Generalnie albo nie ma albo jest bardzo droga.

    Wpadłem na pomysł aby wybrać ziemię z mojego pola które mam (jakieś 2km dalej). Zebrał bym tego niewiele - ok. 30cm z wierzchu.

    Jak to ma się do prawa? Mogę legalnie zrobić coś takiego?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Generalnie prace gruntowe polegające niwelacji działki nie wymagają osobnego zezwolenia. Problemem jest zmiana poziomu na działce na której nie masz pozwolenia na budowę.
    Jest to więc niezgodne z prawem, ale jeśli owe 30 cm nie wpłynie negatywnie na grunty sąsiednie to można się o to pokusić bez zezwoleń.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    30 cm to zbierzesz cały humus czyli warstwę biologicznie czynną ,więc nie będzie to już grunt rolny. Czujny sasiad + gorliwy urzędnik i mogą z tego byc kłopoty. Może to byc zakwalifikowane jak wyłącznie trwałe z produkcji rolnej. Jesli wywieziesz III, II lub I klasę to opłaty są słone. Ryzykowne działanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony