dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Klejenie płyt kominka żeliwnego

    WItam, nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Mam kominek żeliwny, skręcany, grube dobre żeliwo, niezwichrowane... Ale po 15 latach się rozszczelnił, więc go wytargałem, rozkręciłem i wyczyściłem wszystkie spoiny.
    Pytanie brzmi - jak to pokleić, czy wystarczy sam silikon 1200/1500 stopni, czy może skręcić to na sznur ceramiczny (w płytach są półokrągłe rowki idealnie pasujące do sznura, ale przy rozkręcaniu żadnych resztek sznura nie było, sam kit). A może jedno i drugie...?

    Pozdrawiam
    Przemjod

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

  3. #3

    Domyślnie

    widziałem ten filmik, tylko ja nie mam wyklejanych w środku płytek szamotowych, a widzę, że na filmie koleś zestawia obudowę na sucho, dopiero potem wali cement i na niego klei szamot.
    U mnie wygląda to tak, że w spodzie i górnej pokrywie są rowki (12 mm) natomiast na ściankach bocznych i tylnej są pióra - ale one nie wypełniają tych rowków, więc musi być jakieś uszczelnienie.
    Myślałem nad tym sznurem, bo jest bardziej elastyczny niż kit, który twardnieje na kamień
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230416_134654.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	464680
    to jest większość elementów, widać na pokrywie głęboki półokrągły rowek, no jak na sznur jakby...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11111.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	464682
    Ostatnio edytowane przez przemjod ; 19-04-2023 o 12:47

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Sam uszczelniacz na 1200 o C. Tzw mastyka ogniotrwała.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemjod Zobacz post
    widziałem ten filmik, tylko ja nie mam wyklejanych w środku płytek szamotowych, a widzę, że na filmie koleś zestawia obudowę na sucho, dopiero potem wali cement i na niego klei szamot.
    Oglądałeś uważnie tę część, która Cię interesuje?


    Przy rozbieraniu lub składaniu widzisz gdzieś (poza szamotem) ślady jakiegokolwiek kleju/uszczelniacza/mazidła?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jotul1.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	464698  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-04-2023 o 09:39

  6. #6

    Domyślnie

    Może stwierdzam oczywistości, ale...

    Nie mogę odpowiedzieć na pytania techniczne, ale z doświadczenia: posiadanie wkładu kominkowego opalanego drewnem jest o wiele bardziej wydajne niż posiadanie otwartego kominka. Zasysa zimne powietrze z zewnątrz, wykorzystuje je jako źródło świeżego powietrza w procesie spalania, następnie dym/spaliny idą w górę komina. Wkład kominkowy opalany drewnem jest wyposażony w automatyczny wentylator, który zasysa powietrze z pomieszczenia wokół komory wewnętrznej i wydmuchuje je z powrotem do pomieszczenia.

    Po rozpaleniu i uruchomieniu pieca z komina prawie nie wydobywa się dym, a EPA zatwierdziła go do użytku grzewczego (przynajmniej w rejonie Denver).

    Mamy piec Lopi ze szklanym frontem i mamy go od około 8 lat bez żadnych problemów. Wykonywane są również coroczne przeglądy kominiarskie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemjod Zobacz post
    WItam, nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Mam kominek żeliwny, skręcany, grube dobre żeliwo, niezwichrowane... Ale po 15 latach się rozszczelnił, więc go wytargałem, rozkręciłem i wyczyściłem wszystkie spoiny.
    Pytanie brzmi - jak to pokleić, czy wystarczy sam silikon 1200/1500 stopni, czy może skręcić to na sznur ceramiczny (w płytach są półokrągłe rowki idealnie pasujące do sznura, ale przy rozkręcaniu żadnych resztek sznura nie było, sam kit). A może jedno i drugie...?
    router login
    Pozdrawiam
    Przemjod

    I got this,..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony