dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Falconn

    Zarejestrowany
    Apr 2023
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie Przyłącze gotowe ale ...?

    Witam. Mam problem taki, że miałem w poniedziałek wykonane przyłącze prądu, przekopane od sąsiada. Pociągnięty kabel, postawiona skrzynka już na mojej działce. Dziś firma budowlana robiła drogę do działki pod budowę, robiliśmy ja na swój koszt mimo że to droga gminna i jest to dojazd do kilku działek . Sąsiad stwierdził że w trakcie jedzenia samochodów i wysypywania kruszywa uszkodziliśmy mu murek pod ogrodzeniem i z tego powodu nie podpisze nam pozwolenia na pociągnięcie prądu z jego skrzynki ... Jak się okazuje podwykonawca dostawcy prądu wziela słowa tego człowieka "na gębę" , zrobili przyłącze do mojej działki i zostawili temu Panu papiery do podpisania których teraz nie chce podpisać. Czy w tej sytuacji faktycznie ta osoba może nam teraz blokować podpisanie umowy o dostawę prądu mimo że mamy skrzynkę już na działce ? Sytuacja kuriozalna jak dla mnie...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.316

    Domyślnie

    Skoro firma robiąca drogę uszkodziła to niech teraz naprawia. Ty byłeś zleceniodawcą całej akcji więc sąsiad daje Tobie delikatnie do zrozumienia żebyś zajął się sprawą.
    Jeśli przyłącze prądu do Twojej działki było prowadzone legalnie to są to dwie różne rzeczy, Sąsiad powinien podpisać ale ze względu ze został poszkodowany to na Tobie spoczywa obowiązek naprawy murku lub zmuszenia do tego firmy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony