dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Czy dziś sieci wyłączają nasze instalacje pv?

    Dziś aplikacja ani www nie pokazywała produkcji mojej pv. Czasami tak się zdarza, gdy mam problem z routerem wifi lub falownik się aktualizuje. Potem przez chwilę pokazywało produkcję, ale w wykresie była dziura odpowiadająca okresowi, kiedy nie mogłem odczytać produkcji. I czytam sobie newsy i coś takiego znajduję:

    https://www.money.pl/gospodarka/za-duzo-pradu-ze-slonca-operator-oglosil-stan-zagrozenia-dostaw-6890483073391168a.html

    Czy oni (sieci) wyłączają prywatne instalacje? Czy ja to dobrze rozumiem? A jeżeli tak to wyłączają wszystkim, czy losowo, czy wybranym, czy tym, którzy nie mają znajomości?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Twój falownik sam wyłączy przekazywanie energii elektrycznej do sieci.
    W pierwszej kolejności idą duzi dostawy prądu - wiatraki i farmy PV.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz falownik, ale jeśli patrzysz przez Solarmanpv to Chińczycy lekko obsługę skomplikowali. Najpierw trzeba wybrać na głównej Centrum Danych International (zawsze jest ustawione na China) a później Przełącz Instalacji i dopiero wtedy widać aktualną produkcję itp.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie wiem jaki masz falownik, ale jeśli patrzysz przez Solarmanpv to Chińczycy lekko obsługę skomplikowali. Najpierw trzeba wybrać na głównej Centrum Danych International (zawsze jest ustawione na China) a później Przełącz Instalacji i dopiero wtedy widać aktualną produkcję itp.
    ja korzystam z solarman na stronie https://home.solarman.cn i jest po staremu nic nie trzeba wybierać

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ja korzystam z solarman na stronie https://home.solarman.cn i jest po staremu nic nie trzeba wybierać
    No ale to nie to samo o czym pisałem czyli https://www.solarmanpv.com/
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    A dziś....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pv.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	464782
    A dopiero 10:00
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie Energa przyjęła zasadę świeci słońce nagle znika faza L2, dzwonisz zgłaszasz awarię jak przychodzi 17 godzina prąd wraca jak gdyby nigdy nic. Przyczyna nie wiem ale się domyślam na całej wsi wisi już jakieś 850kWp. Ciekawe jak zachowa się inwerter 3 fazowy jak zniknie 1 faza

    A ww. wymieniony art. dotyczy tylko dużych plantacji PV a nie Ciebie, czy mnie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #10

    Domyślnie

    Wyłączy się.
    Program do optymalizacji Victronow i inwerterów Deya: GbbOptimizer.gbbsoft.pl
    Maksymalizowanie zysku przy cenach dynamicznych, odliczanie ładowania EV, prognozowanie konsumpcji przez PC, itd...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbbsoft Zobacz post
    Wyłączy się.
    AŻ TAK... ło kuźwa muszę sąsiadom powiedzieć, później do Enega zadzwonię. Napiszę pismo... i zbiorę podpisy somsiaduw...
    JPL...
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony