dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 166
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Masz dane dotyczące awaryjnosci Daikina, czasu usuniecia awarii to sie nimi podziel na forum. Najlepiej jak to bedzie porównanie róznych producentow PC.
    Nikt nigdy nie twierdził ze Daikiny sie nie psują, nie ma takich urządzen na rynku ktore sie nie psują, zapewne te koality tez. Istotnym jest ilosc awarii i czas usuniecia tych awarii.
    Daikin ma 24 h na reakcje serwisu fabrycznego nie instalatorskiego. PC kosztuje wiecej niz koality ale w odróznieniu od nich grzeje równiez cwu i pobiera 3-3,5 mnej energii. Jej opłacalnosc zwieksza sie wraz ze wzrostem zapotrzebowania na ciepło. Szczegolnie wyraznie to widac w statystykach czystego powietrza gdzie wnioskowane PC (wszystkie rodzaje) to prawie 60% wszystkich wymian zródeł ciepła w latach 2022-2023. Na drugim biegunie ogrzewanie elektryczne (wszystkie rodzaje) na poziomie 1,69%. O koalitach nawet nie wspomnę bo to nisza czekająca na kolokwialnie mówiąc energetycznych i ekonomicznych frajerów. Po co wydawac tyle na osławione grzejniki skoro zwykłe konwektory które pobiorą dokladnie tyle samo energii są wielokrotnie tańsze?
    Co do pozdrowien dla handlarzy widac bardzo słabo sie te grzejniki sprzedają skoro tyle postów z udowodnianiem niemozliwego (perpetum mobile) trzeba napisac. Kazdy jeden wpis byc moze spwoduje ze znajdzie sie smiałek który zechce te alternatywę PC zakupic i wypróbować.
    Zamiast wydac kilkadziesiąt tysiecy na pompe ciepla to lepiej dostawic nastepna fotowoltaike i grzac sie pradem.
    -------------
    A wzrost emisji CO2 w związku ze zwiększeniem produkcji energii dla milionów pomp policzony?
    Zaraz będą złym rozwiązaniem, poczekajmy.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 27-04-2023 o 13:15

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Zamiast wydac kilkadziesiąt tysiecy na pompe ciepla to lepiej dostawic nastepna fotowoltaike ....
    Dopóki właściciele sieci energetycznych nie zmodernizują starych sieci to ja już bym nic nie dodawał.
    Kilkadziesiąt?
    To są takie?

    Moja (dom 150m.kw.) kosztowała 21000.
    7000 Mateusz mi zwrócił. Czyli kosztowała mnie 21-7= 14000 zł. Tyle co piec na węgiel nazywany ekogroszkiem.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Dopóki właściciele sieci energetycznych nie zmodernizują starych sieci to ja już bym nic nie dodawał.
    Kilkadziesiąt?
    To są takie?

    Moja (dom 150m.kw.) kosztowała 21000.
    7000 Mateusz mi zwrócił. Czyli kosztowała mnie 21-7= 14000 zł. Tyle co piec na węgiel nazywany ekogroszkiem.
    Mnie na 187 m2, zaoferowali w tym roku 60 patoli z montowaniem
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Zamiast wydac kilkadziesiąt tysiecy na pompe ciepla to lepiej dostawic nastepna fotowoltaike i grzac sie pradem.
    -------------
    A wzrost emisji CO2 w związku ze zwiększeniem produkcji energii dla milionów pomp policzony?
    Zaraz będą złym rozwiązaniem, poczekajmy.
    Ta nastepna fotowoltaika oczywiscie za darmo? Jej produkcja i produkcja grzejników nie powoduje emisji CO2?.
    Oczywiscie ze grzanie czystym prądem jest najwygodniejsze, ale swego czasu zamontowałem sporo buforów grzanych w II lub III taryfie. Wiekszosć z ich uzytkowników gorączkowo rozgląda sie za pompą ciepła, bo fotowoltaika w nowym systemie im nie odpowiada.
    Mam jeden przypadek gdzie klient miał bufor, załozył 10 kW fotowoltaiki i dołozył 4 kolektory słoneczne i one zrobiły swoją robotę tak ze PC mu nie potrzebna, ale to tylko jeden jedyny przypadek, inni szukją jednak PC.
    Co do przypuszczen ze będą zaraz złym rozwiazaniem to bym się tak nie spieszył. Przepowiadanie przyszłości to nie jest prosta rzecz, wielu probowało, ale nikomu sie nie udało miec jakiejkolwiek sprawdzalnosci swoich wizji. Dlaczego miałbys byc wyjątkiem?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Mnie na 187 m2, zaoferowali w tym roku 60 patoli z montowaniem
    Co zaoferowali?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Co zaoferowali?
    No jak co ? jak 60 patoli to tylko pompę ciepła pewnie , chore .

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No jak co ? jak 60 patoli to tylko pompę ciepła pewnie , chore .
    Tak, na pompę... nie dopisałem do pompy kosztów modernizacji grzejników, bo mam przewymiarowane... ile by to kosztowało, wie ktoś?
    60 patoli plus zmiana grzejników, to ile razem?

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Tak, na pompę... nie dopisałem do pompy kosztów modernizacji grzejników, bo mam przewymiarowane... ile by to kosztowało, wie ktoś?
    60 patoli plus zmiana grzejników, to ile razem?
    Ale jaką pompę ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Tak, na pompę... nie dopisałem do pompy kosztów modernizacji grzejników, bo mam przewymiarowane... ile by to kosztowało, wie ktoś?
    60 patoli plus zmiana grzejników, to ile razem?
    Na twoim miejscu olałbym dotację i pompę samemu zrobił za grosze , ja założyłem miesiąc temu fotovoltaikę i świadomie od komuchów żadnej dotacji nie biorę bo nie a jak okaże się że to nieopłacalne oddawać to zlikwiduję lub przejdę na ofgrid a nie oddam natomiast jak ktoś zgarnie tę jamłużnę to podpisuje na 5 lat cyrograf.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    a jak okaże się że to nieopłacalne oddawać to zlikwiduję
    Już się nie opłaca - takie stany zagrożenia to będzie codzienność - https://energia.rp.pl/oze/art3837480...rgii-ze-slonca

    PS.
    To było do przewidzenia - jedyne wyjście to zużywać na własne potrzeby najpierw ładując jakiś "akumulator" a nadmiar oddawać do sieci. Zawsze to coś choć Einstein twierdził że energii elektrycznej nie da się magazynować bezstratnie i jak na razie od 100 lat nikt tego nie przeskoczył.
    Regulamin forum

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Tak, na pompę... nie dopisałem do pompy kosztów modernizacji grzejników, bo mam przewymiarowane... ile by to kosztowało, wie ktoś?
    60 patoli plus zmiana grzejników, to ile razem?
    Grzejniki do pompy?.
    Regulamin forum

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    ...
    Zawsze to coś choć Einstein twierdził że energii elektrycznej nie da się magazynować bezstratnie i jak na razie od 100 lat nikt tego nie przeskoczył.
    Czy da się inną energię coś magazynować bezstratnie ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy da się inną energię coś magazynować bezstratnie ??
    Węgiel nie traci na wartości i może leżeć sporo lat a magazyn to przepotężny , są też magazyny szczytowo pompowe ale one mogą ciutkę odparować i ptaki coś wypiją

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Grzejniki do pompy?.
    Można ale niepięknie to wygląda jak cała ściana okienna jest zasłonięta 4 metrowej długości żeliwnym kaloryferem bo tylko żeliwne coś dają .

  15. #55

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No jak co ? jak 60 patoli to tylko pompę ciepła pewnie , chore .
    No ale jaką pompę ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Hehehe... Czegoż tu się dowiadujemy?' Koszt pompy ciepła wraz z montażem do domu o powierzchni 100 m² wynosi ok. 40 tys. złotych"

    Tymczasem na 100m2 nowego domu wystarczy 5kW i mamy taką za 22k - https://allegro.pl/oferta/atlantic-p...7-92d4ff92eacb a kompletna "kotłownia" ze zbiornikiem Mileo 200L kosztuje brutto niecałe 29k. To była cena z katalogu na luty, a jak wiem ze swojego doświadczenia, u instalatora można się potargować. Ja zbiłem 2k ...fakt niemal 3 lata temu . Tak czy siak..nie jest to 40k.
    Nie wspominając o tym, że są jeszcze tańsze pompy.
    I ciągle nie piszesz jaka to za "60 patoli" była.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    "promienniki podczerwieni osiągają temperaturę od 90°C do 120°."

    To żaden promiennik podczerwieni tylko ściema i zwykły grzejnik. To więcej ma farelka czy zwykły grzejnik konwekcyjny. "Kwoka" ma żarnik o temperaturze ponad 2500*. Najbardziej łagodne wymagania co do promiennika mówią, że ma mieć min 500* - co bardziej ortodoksyjne, że ponad 2000*.

    "Koszt elektrycznego ogrzewania na podczerwień wynosi dla 100 m² nowego domu ok. 24 tys. złotych brutto z montażem."

    Za 250zł można wybierać w promiennikach podczerwieni. Jak dom potrzebuje takich 10 to wychodzi 2500zł. Niech nawet montaż i dodatkowe obwody z zabezpieczeniami kosztują drugie tyle - mamy 5K zł, a nie 24K zł.

    "Pompa ciepła zastępuje klasyczny kocioł w ogrzewaniu wodnym, więc jest motorem ogrzewania konwekcyjnego ze wszystkimi jego wadami."

    Tiaaa. Podłogówka konwekcyjna.

    A jeszcze taka sprzeczność (cytat pociachany, żeby wydobyć (bez)sens):

    "Podczerwień nie ogrzewa powietrza, tylko ściany, podłogę, sufit oraz sprzęty znajdujące się w ogrzewanym pomieszczeniu.
    [...]
    Elektryczne ogrzewanie na podczerwień
    [...]
    Jedynym elementem, który kiedyś trzeba będzie wymienić jest termostat, a którego koszt wynosi 200 do 300 zł.
    "

    To pierwsze się zgadza. Podczerwień nie ogrzewa powietrza, tylko to, na co pada. Tak jak słoneczko ogrzewa promieniowaniem naszą skórę nawet w mroźny, ale słoneczny dzień. Tylko skoro powietrze pozostaje chłodne, to czego temperaturę ma mierzyć termostat, żeby działał prawidłowo? To jest właśnie dowód, że w tym artykule nie jest opisane ogrzewanie "prawdziwymi" promiennikami podczerwieni, a cholernie drogimi (podobnie jak koalit) zwykłymi grzejnikami marketingowo nazwanymi promiennikami.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Węgiel nie traci na wartości i może leżeć sporo lat a magazyn to przepotężny , są też magazyny szczytowo pompowe ale one mogą ciutkę odparować i ptaki coś wypiją
    Węgiel nie traci wartości leżąc w swoim pierwotnym miejscu czyli pod ziemią.
    Na składowisku już traci. W piwnicy raczej nie traci ale ile można tam jednorazowo zgromadzić węgla?
    Magazyny szczytowo-pompowe nie mają 100% sprawności a parowanie wody ma dużo mniejsze znaczenie niż pompowanie wody i napędzanie turbiny.
    Podobno sprawność takiego "magazynu" to 65% - 80%.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #60

    Domyślnie

    Coś się zmieniło na korzyść koalitów... mniej zużywa pradu w dobrze ocieplonym piętra... i wpadłem na pomysł duetu koalitu z CO.
    Narazie nie udowodnię wykresów, bo nie mam lapka... dopiero w przyszlym sezonie grzewczym mogę coś dorzucić na temat koalitów
    Z pompą ciepła nie jestem zainteresowanym... dokonałem wyboru na rzecz koalitów z fotowoltaiką 10kWp.
    Zero CO2

    60 patoli... w tym montowanie, bufor 300l , pompa Panasonic 9 kW, monoblock.... wszystko za całość... i podłączona do serwera serwisu, jakby by cos nie tak w pompie, zawiadamiają i przyjeżdżają ..ot taka opieka nad PC
    Pozdrawiam

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony