dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 166 z 166
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak to jest gdy sie wybiera PC bez serwisu fabrycznego. Ja montuję tylko pompy z takim serwisem. Nie ma ze daleko, ze sie nie opłaca. PC to nie bochenek chleba, trzeba sie zastanowic nad wyborem.
    W okresie gwarancyjnym to wszyscy są chętni a po gwarancji to radź sobie na własną rękę.
    Regulamin forum

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Znowu pytasz jakim kosztem, rozumiem ze na temat obliczena nie masz zielonego pojecia,
    Proszę oświeć nas jaka temperatura wody i jakim kosztem idzie na te grzejniki.
    Regulamin forum

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Proszę oświeć nas jaka temperatura wody i jakim kosztem idzie na te grzejniki.
    Jaka temperatura? to wynika z obliczen które uwzgledniaja ocieplenie , wentylację, okna oraz co bardzo wazne wielkosci rodzaj grzejników. Czasem trzeba zrobic roszadę czyli tam gdzie grzejniki za małe dac wieksze które sa przełozone z innych pomieszczen, czasem trzeba pare grzejników dokupic. Czasem jest tak ze grzejniki istniejace były "dobierane" przez tzw fachowców na oko i pomieszczenie było zawsze niedogrzane i trzeba to poprawic. Poprawa na podstawie własnych obliczen ozc i własnego projektu ogrzewania.
    Nie ma jednej stałej temperatury dla wszystkivh domów, w jednym bedzie to 35 a w innym 40 oC. Na ogół ustawiam krzywą grzewczą do 38 oC dla -20 oC.
    Jakim kosztem" , SCOP oscyluje w granicach 3-3,3 w zaleznosci od budynku oczywiscie razem z cwu. Co prawda niektórzy na forum podawali jeszcze lepsze SCOP ale jakos sceptycznie do tego podchodzę. Jezeli by zastosowac grzejniki niskotemperaturowe, przeliczone to i faktycznie mozemy osiągnąc wiece j niz te 3.3.
    Zawsze mozna powiedzec ze SCOP = 3,6-3,8 dla podłogówki bedzie lepszy od 3,3 dla grzejnika ale jest to szukanie dziury w całym.

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    W okresie gwarancyjnym to wszyscy są chętni a po gwarancji to radź sobie na własną rękę.
    W Daikinie nigdy nie miałem takich problemów, z drugiej strony te przyjazdy najczesciej były konieczne w sezonie burzowym. Na burze nie ma 100% zabezpieczenia.
    W okresie gwarancyjnym serwis fabryczny ma naprawic, nie ma mowy o checiach czy niecheciach. Te jszt ich praca, jest umowa serwisowa, jest zapłata, jest zgłoszenie jest reakcja i naprawa. I to nie jest tak ze kazdy moze sobie wybierac która awarie obsługuje. To narzuca Daikin, a w kazdym województwie jest kilka takich sewisów.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 08-05-2023 o 22:26

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A prądu zabraknie wiec będzie super, ja w każdym razie mimo wszystko kupię sobie dwie tony węgla lub ekogroszku bo nie wyrzuciłem kilku letnich kotłów puki co stoją bezczynnie .
    Ja też zostawiłem sobie stary kocioł węglowy, ale od 5 lat nigdy nie był użyty. Teraz już żałuje tej decyzji. Jak montowałem pompę ciepła to miałem obawy czy wystarczy i prądy z fotowoltaiki i czy pompą da radę w największe mrozy. Ten strach spowodował że inwestycja stała się droższa i całkowicie niepotrzebna jak do tej pory.
    ---Tu była reklama zakupów---

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał marxxx Zobacz post
    Ja też zostawiłem sobie stary kocioł węglowy, ale od 5 lat nigdy nie był użyty. Teraz już żałuje tej decyzji. Jak montowałem pompę ciepła to miałem obawy czy wystarczy i prądy z fotowoltaiki i czy pompą da radę w największe mrozy. Ten strach spowodował że inwestycja stała się droższa i całkowicie niepotrzebna jak do tej pory.
    Gdyby przed instalacją były wykonane rzetelne i dokladne obliczenia ozc, obawy były by zbędne. Oszczędnosc tez powinna miec swoje granice, zaoszczedzono na obliczeniach, stracono na niepotrzebnym kotle.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony