dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ściana Fundamentowa

    Witam mam pytanie odnośnie ściany fundamentowej będzie to monolityczna ściana cała lana 32cm szerokości 80cm wysokości beton B20 ( planuję zastosować B25) w projekcie nie ma w niej żadnego zbrojenia. Czy mogę ja jakość dozbroić ? np wstawić pionowe pręty na środku i przyspawać do niej siatkę fi 8 o oczkach 15x15 cm czy po prostu lać bez zbrojenia a może wykonać na górze wieniec po obwodzie ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Możesz np. dać przykładową siatkę fi 8 15x15cm po obu stronach ściany fundamentowej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes020 Zobacz post
    Witam mam pytanie odnośnie ściany fundamentowej będzie to monolityczna ściana cała lana 32cm szerokości 80cm wysokości beton B20 ( planuję zastosować B25) w projekcie nie ma w niej żadnego zbrojenia. Czy mogę ja jakość dozbroić ? np wstawić pionowe pręty na środku i przyspawać do niej siatkę fi 8 o oczkach 15x15 cm czy po prostu lać bez zbrojenia a może wykonać na górze wieniec po obwodzie ?
    Zbrojenie w środku ściany nie ma żadnego sensu. Sciana 30cm wysokości 80cm to bardzo gruba ściana, pokaż szkic jak to wygląda względem terenu i posadzki będzie wiadomo czy to zbrojenie potrzebne i po której stronie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ściana ma wystawać 30cm ponad grunt szlichta (chudziak na gruncie ma kończyć się na wysokości gruntu potem 20cm styropian wylweka 7cm + płytki /panele ) czyli chudziak będzie mniej więcej w połowie ściany budynek prostokąt 15mx9m

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    To złe rozwiązanie.
    Potoczny chudziak czyli płyta podłogowa powinna kończyć się jak najwyżej , nawet równo ze ścianą fundamentową, tak aby część styropianu a także wylewka znajdowała się już w poziomie ciepłych ścian nadziemia z grubszym ociepleniem.

    Zobacz jaką masz maksymalną wysokość zabudowy według MPZP lub WZ.
    Podwyższ ściany nad ziemią z ciepłego materiału aby zmiana nie przekroczyła 2% całkowitej wysokosci.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-05-2023 o 12:33
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    W trakcie uzyskiwania wyceny fundamentu, jeden facet oddzwonił do mnie, mówiąc, że nie będzie wyceniał, chyba że zwiększy się grubość ściany.

    Jest to ściana o wysokości 12 stóp https://xender.vip/ (9 stóp powyżej poziomu + 3 stopy poniżej) ze względu na nachylenie. Moje plany zakładały grubość 8 cali.

    Nie mogę znaleźć nigdzie w kodzie (NY), który uwzględniałby nawet minimalną grubość w oparciu o wysokość.
    Ostatnio edytowane przez satavkupa ; 18-09-2023 o 23:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony