dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Rozwiazanie umowy jaki czas do stanu SSZ

    Witam, nietypowe pytanie, w związku z faktem że ekipa budowlana zrobiła mi tylko płytę fundamentową i od 6 miesięcy nic nie robi, to chcę rozwiązać umowę.
    Rozwiązanie nastąpiłoby na podstawie art. 635 w zw. z art. 656 kc," inwestor może odstąpić od umowy o roboty budowlane w sytuacji, gdy wykonawca opóźnia się z rozpoczęciem bądź ukończeniem robót tak dalece, że nie jest prawdopodobne, żeby zdołał je ukończyć w umówionym czasie[/U][/B].
    Prawnik prosił aby ustalić czy aktualnie na dzien 1 maja 2023 zachodzi prawdopodobieństwo nie ukończenia budowy której termin to koniec sierpnia 2023 czyli za 4 miesiące.
    Dom z użytkowym poddaszem ok 150 m z garażem w bryle, dach dwuspadowy+ daszek na taras. Do zrobienia: ściany nośne parter, strop betonowy monolityczny, ściany kolankowe, dach (dachówka ceram), okna, brama garażowa, drzwi, ścianki działowe góra i dół, instalacja elektryczna, instalacja wod.-kan., ogrzewanie podłogowe, piec gazowy, 1 x komin na piec gazowy, brak innych kominów bo będzie rekuperacja, tynki cementowo-wapienne, wylewki, sufity podwieszane G+K, ocieplenie dachu wełna, ocieplenie zewnętrzne styropian 20 c. + tynk, betonowe obejście.
    Jaki jest orientacyjny czas do ukończenia tych prac w wariancie optymistycznym, biorąc pod uwagę przerwy technologiczne (strop), wylewki, tynki i ich wpływ na płyty GK.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Jeśli wszystkie opisane rzeczy wchodzą do stanu który ma być na koniec sierpnia to nie ma realnej możliwości wykonania.
    Taką opinię aby miała jakąkolwiek moc prawną powinieneś uzyskać raczej u rzeczoznawcy a nie na forum.

    W innym wypadku wykonawca podważy zerwanie umowy.
    Poza tym wysłać wykonawcy wezwanie do zakończenia prac zgodnie z umową za potwierdzeniem odbioru i odczekać ustawowy czas.
    Prawnik powinien takie rzeczy wiedzieć i wyjaśnić.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 26-04-2023 o 07:56
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za info. Tak jestem już po 2 wezwaniach ode mnie i od prawnika. Co do opinii to wystąpię jeśli wykonawca będzie podważał ten okres, ale biorąc pod uwagę, że dodatkowo "przewymiarowali mi" płytę, źle zrobili drenaż i nie naprawili tego będąc także wzywani o to, to mam podstawy skutecznie to zrobić. Dziękuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony