dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ibiszek

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bieszczady
    Kod pocztowy
    38-540
    Posty
    8

    Domyślnie Kupno kawałka działki od sasiąda

    Witam. Chciałbym kupić od sąsiada kawałek działki aby postawić garaż. Na swojej niestety nie mam miejsca a jak mam miejsce to jest linia gazu itp.
    Działka jest na wsi.
    Sąsiad nie widzi problemów i chętnie sprzeda kawałek działki. Czy jest możliwość zakupu od niego ok 1.5ar ?
    Jeśli tak to wystarczy podział działki i kupienie tej nowej (małej) działki?
    Czy jest inny sposób na to?
    Czy nie ma takiej możliwość żeby kupić taki mały kawałek działki?
    W załączniku przesyłam zdjęcie z opisem działki itp.
    Dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Problem nie jest z zakupem ale pewnie z podziałem tym bardziej że na wsi prawdopodobnie są do działki orne.
    Po drugie to minimalna wielkość działki ornej to 0,3 ha czyli 30 arów.
    Po trzecie to podział na mniejszą powierzchnię jest możliwy pod warunkiem że działka zostanie przeznaczona na powiększenie sąsiedniej działki.
    U Ciebie działki przedziela droga więc raczej może być to nie możliwe.

    Pytaj raczej w swoim urzędzie gminy lub starostwie. o miejscowy plan zagospodarowania. Tam także może być to zabronione. Jeśli nie to dowiesz się wszystkiego.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ibiszek

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bieszczady
    Kod pocztowy
    38-540
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Problem nie jest z zakupem ale pewnie z podziałem tym bardziej że na wsi prawdopodobnie są do działki orne.
    Po drugie to minimalna wielkość działki ornej to 0,3 ha czyli 30 arów.
    Po trzecie to podział na mniejszą powierzchnię jest możliwy pod warunkiem że działka zostanie przeznaczona na powiększenie sąsiedniej działki.
    U Ciebie działki przedziela droga więc raczej może być to nie możliwe.

    Pytaj raczej w swoim urzędzie gminy lub starostwie. o miejscowy plan zagospodarowania. Tam także może być to zabronione. Jeśli nie to dowiesz się wszystkiego.
    Dzięki za odp. Właśnie tak wyczytałem.
    Dzisiaj mam się dowiedzieć w gminie jaki jest plan zagospodarowania i czy to jest działa rolna czy budowlana.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Jeśli w gminie nie będą stwarzać problemów to zorientuj się od razu na zapisy dotyczące lini zabudowy od drogi.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Primo - trójkąt widocznosci. Secundo - będzie problem. Możesz od sasiada (za jego zgoda) podzielić jak chcesz, jesli to jest na poprawę zagospodarowania twojej działki czyli da się połączyć z twoim gruntem. Wydzielenia całkiem osobnego kawałka będzie problemem. Raczej nie do przeskoczenia. Chyba ze rada gminy podejmie uchwałę o wydzieleniu pod transformator/oczyszczalnie/miejsce kultu religinego* i wstawi to do studium lub MPZP. Szczególnie miejsce kultu religijnego jest uniwersalne. Np. Z tego miejsca ukradli ci samochód, ty wybiegłeś na wieś z okrzykiem BEDE CHODZIŁ!!! Bo nie mam czym jeździć. Był cud, miejsce kultu oczywiste.
    Święty interes PL 2010, tu chyba za friko
    premium.cda.pl

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ibiszek

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bieszczady
    Kod pocztowy
    38-540
    Posty
    8

    Domyślnie

    Miejsce jest tak orientacyjnie na razie pokazane -kwestia dogadania się. Bo i tak od drogi zachował bym odpowiednia odległość. Nawet od drogi chce wjazd 5metrów zachować (nawet żeby auto postawić przed garażem).
    To akurat jest droga gminna więc odległości mniejsze.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    ............. Chyba ze rada gminy podejmie uchwałę o wydzieleniu pod transformator/oczyszczalnie/miejsce kultu religinego* i wstawi to do studium lub MPZP. Szczególnie miejsce kultu religijnego jest uniwersalne.
    Przydrożna kapliczka przy skrzyżowaniu ...... ten pomysł może chwycić.
    Jak garaż będzie dwustanowiskowy z jednym miejscem dla ks. dobrodzieja proboszcza to i razem do gminy z Tobą się przejdzie z poparciem inicjatywy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Tu dowód że cuda się zdarzają https://twitter.com/JanKot07/status/...cN7iBzkWQ&s=08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony